Ужасена съм от държането на едно хлапе

  • 4 581
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 840
И изобщо напоследък все по- често виждам арогантно и просташко поведение от малки деца, което е тъжно....

Ако темата беше подхваната от майката на въпросното момченце, щеше да звучи така:

Снощи, детето ми се върна разстроено и уплашено от поведението на една жена, която си завела децата на мястото за разходка на кучета и нашето добро животно,което много обича деца, се е зарадвало на малкото й дете, което е облизало по лицето. Синът ми е реагирал, като е прибрал животното, но майката се разкрещяла и той се стреснал, че може нещо да се случило с детето й. НЕ зная вече къде да си пращам момчето да разхожда кучето? Свършиха ли се детските площадки? КАкви са тези безотговорни родители и как може да крещи тази жена така на детето ми, което е чувствително, но й е отговорило, че това не е място за деца, а за кучета, а тя е станала крайно агресивна. Сега момчето ми е в шок от преживяното. Не зная как ще преодолее стреса от тази незаслужена агресия. Уча го на уважение, на спазване на определени правила, но как да продължа, щом възрастните не ги спазват, освен това са и крайно агресивни? Добре, че е имало и други хора, иначе тази жена вероятно би посегнала на детето ми. НЕ зная как да го успокоя. Толкова е травмиран от преживяното.

Тогава коментарите щяха да са други Mr. Green

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Не мисля,че трябва да моля едно дете,което много добре разбира и вижда,че се каня да люлея моето,което се разрева,като видя как каката нагло се намърда на люлката вместо него.
Аз така съм възпитала големия си син.На толерантност към хората.
Нито пък бих тръгнала да свалям люлеещо се дете от люлка независимо от възрастта.
О, децата много добре усещат и умеят да се възползват от ситуации точно,защото са деца.Незнам колко са ти големи децата Клонка,но нещо грешиш за това,че децата са супер невинни същества.
Виждала съм такава арогантност сред деца,че просто съм си глътвала граматиката как е възможно имайки предвид възрастта им.И тук идва отговора-възпитанието.

# 17
  • Мнения: 1 541
КЛОНКА , коментирам ситуацията така както е разказана- не съм била там, нито познавам авторката, за да знам съвсем реално как са били нещата, но куче метнато да ближе лицето на дете и стопанин, който няма каишка с която да го контролира предполага голяма доза истина в разказа, нали  Thinking Ясно е, че всичко е въпрос на гледна точка  Grinning Майката на това момченце в хипотетичната ситуация може поне да го посъветва да държи на каишка любимеца си- кучетата, както и хората, са непредвидими в някои ситуации  Wink
А пък това, че има все повече простащина и излишна агресия дори и след по- малките е мое лично наблюдение, което просто тази ситуация потвърждава в този й вид.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 115
Ми да ти кажа доста е било право момчето...аз лично също не бих завела детето си някъде където е бъкано с кучета наоколо....не би ми било радостно и някой да си пусне кучето на детската площадка....след като мястото е извесно като такова за кучета - още по-добре...аз бих се радвала на разделението и не бих си вряла детето там...кучетата дори и най-добрите понякога са непредсказуеми...това от личен опит. А че имало и други хора - всеки отговаря за себе си Wink

# 19
  • Germany
  • Мнения: 7 944
Леле, колко сте либерални към нарушилите правилата... Независимо от това колко е дружелюбно едно куче, стопаните му са длъжни да го водят на каишка и дори с намордник. Също така градинките и площадките са за всички и не виждам защо жената да ограничава себе си и децата си заради спокойствието на кучкарите. А за арогантния тон на детето - не смятам, че възрастта му или каквото и да е друго, могат да са оправдание за това поведение. За мен това е очевадна липса на възпитание и тежко ни и горко, ако го приемаме за нормално.

# 20
  • Мнения: 3 804
айде да разясня гледната то4ка на ку4карите-живея в къща и си имахме ку4е/за съжаление го отровиха -по грешка/ та ку4ето беше страхотен паза4 ,и вднъж съседските хлапета ритнали топката вътре в та влезли да си я вземат-ку4ето полудя беше притиснало хлапето до стената и лаеше непрестанно-с много труд успях да прибера ку4ето и успокоя детето-така 4е да видиш такава гледка си е стрес-и разбирам хл;апето,познавам животните и никога няма да пусна моите да играят в близост с ку4ета
това за 9-10 годишното моми4е със сладоледа-ами и то е дете,и на него му се люлее,вярно пред едно бебе може и да изглежда голямо-но си е дете
аз пък заведих малката в градинка имаше мом4ета на 10-12 годишни-играеха на пързалките ,помолих ги да освободят едната за малите-съгласиха се без проблем-важен е и подхода към децата

# 21
  • Мнения: 2 161
Аз не разбрах,там,където сте били-кучета ли разхождат.Защото ако е така,изобщо не мисля,че имаш право да коментираш.Ясно е,че докато не чуем и гледната точка на момчето,няма как да разберем истината.Все пак ти си се разкрещяла.Логично е да си помисли човек-а теб кой те е възпитавал.Ще се повторя-ако мястото е предназначено за разходки на кучета,аз съм ужасена от твоето държане.

# 22
  • Мнения: 2 161
Аз не мисля,че едно 12 годишно дете може да държи тон на по-възрастна жена.Не е редно.

Да ви разкажа аз една случка с 9-10 годишни девойчета.
Тази възраст е прекрасна за люлеене на люлка.боже господи,откъде накъде да не се люлее детето?Какво като е със сладолед?

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
това за 9-10 годишното моми4е със сладоледа-ами и то е дете,и на него му се люлее,вярно пред едно бебе може и да изглежда голямо-но си е дете

Ако детето беше на люлката ,никога нямаше да се и опитам да го накарам да слезе само защото моето е бебе.Но люлката беше празна!!
Както и да е.Това е само един пример,няма значение.Всеки възпитава неговите си деца в крайна сметка.

Извинявам се на авторката за спама. Hug

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Леле, колко сте либерални към нарушилите правилата... Независимо от това колко е дружелюбно едно куче, стопаните му са длъжни да го водят на каишка и дори с намордник. Също така градинките и площадките са за всички и не виждам защо жената да ограничава себе си и децата си заради спокойствието на кучкарите. А за арогантния тон на детето - не смятам, че възрастта му или каквото и да е друго, могат да са оправдание за това поведение. За мен това е очевадна липса на възпитание и тежко ни и горко, ако го приемаме за нормално.


много си точна !  Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Насочвам се към една свободна люлка,спирам до нея и се навеждам да го извадя от количката.Да ама докато го вдигна едно момиче на 9-10 години някъде се намърда с един сладолед на нея.:

  Chanel вземи първо прочети моля те.

# 26
  • Мнения: 2 161
Няма какво да ме молиш.Люлката е била свободна,ако си била близо до нея,момичето нямаше да има възможност да седне.Аз също съвсем наскоро отглеждах бебе.нагледала съм се не само на нахални деца,но и на нахални майки,които си мислят,че всички са длъжни да се съобразяват с техните бебета.Ето ти две гледни точки,за да поразсъждаваш.Точно както е и в темата на авторката.Нищо не е еднозначно,нали?

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Няма какво да ме молиш.Люлката е била свободна,ако си била близо до нея,момичето нямаше да има възможност да седне.Аз също съвсем наскоро отглеждах бебе.нагледала съм се не само на нахални деца,но и на нахални майки,които си мислят,че всички са длъжни да се съобразяват с техните бебета.Ето ти две гледни точки,за да поразсъждаваш.Точно както е и в темата на авторката.Нищо не е еднозначно,нали?

 ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Виждала съм такава арогантност сред деца,че просто съм си глътвала граматиката как е възможно имайки предвид възрастта им.И тук идва отговора-възпитанието.
Не казах, че няма арогантни деца, нито виждам у всяко дете ангел небесен, казах, че след 10-годишна възраст, трябва да ги възприемаме като равноправни, освен в случаите, когато сме им родители. Родителят трябва да е авторитет - спорът е възможен, но крайната дума е на родителя. Той възпитава.

НЕ приемам възмущението от поведението на някого само защото е дете.

Тук нещата са поставени точно така - някакво "нагло хлапе" си позволило да се държи непочтително.
Съжалявам, ама жената е имала позиция, хлапето - също. Кой бил прав и кой крив е ясно - всеки се е чувствал в правото си.
Обаче жената е очаквала на нейните крясъци детето да отвърне със смирение. Само защото то е дете, а тя - възрастен.
Отгоре на това споделя и че за жалост имало други хора, иначе би му зашила шамар.
Това случайно някой да го забеляза?
Смяташ ли, че жената просто е разговаряла? Истеризирала е и онова й е отвърнало със същото.
Това е.
Не очаквам чуждите деца да изпитват респект от мен и да си траят само защото съм по-голяма.
Нито очаквам да напълнят гащите от страх само защото съм изпаднала в нервна криза.
В края на краищата въпросното хлапе наистина си е мислело, че си води кучето на позволено място и не е очаквало подобна случка.

Само не ми казвайте, че не е спазило правилата, че кучето му не е на каишка и няма намордник, защото спорът ще придобие много широки граници.

И за да няма някакви съмнения, ще кажа, че аз самата не отглеждам куче, нито някога съм отглеждала. Страх ме е от уличните животни, не водя детето си на места, където се разхождат кучета и се възмущавам от присъствието на такива по детски площадки, паркове и градинки, по места, където играят деца.

Тук водя друг спор и той няма нищо общо с темата за домашните любимци.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Клонка,до някъде съм съгласна с теб. Peace

Общи условия

Активация на акаунт