Бездомно куче нахапа момченце на 1,6г пред очите ми

  • 5 162
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 908
Дъщер ями до сега не е блъскана от кола и и няма нищо,което се мъчиш да формулираш точно заради спринтьорските ми умения-вярваш или не-ако опитам да я хвана за ръка,започва да реве,да се мята,да се тръшка на земята,аз тръгвам като се правя че си тръгвам,тя пак се тръшка,пак отивам да я хвана,пак се тръшка и така докато не я хвана и не я нося....Има случаи,когато "упорствам"-ами така истината е,че я влача-то реве,тръшнало се на земята,а аз я влача,като почти съм и размазала ръката,хваната в моята-това ли наричаш нормално водене и свикване?Има случаи ,когато детето се е кротнало и се води за ръка-не значи,че тази жена не го е водила в такива случаи-явно това е бил от буйните моменти,в които може и да е видяла кучето в последният момент...
И ако ти не разчиташ на спринтьорските си умения,аз за съжаление разчитам в голяма част от случаите,защото така се налага-не мога да разбера навика в тези форуми да се слагат всички деца и майки под един знаменател,все едно са отгледани от един и същ човек. TiredРазличното е,че аз разбирам,че има случаи на по-буйни деца и по-кротки,пък ти отричаш този факт-"не можело така"...може,може.....
Днес я прибрах точно след излизане за 15 минути от вкъщи,точно заради такива инати-излязохме,опитах да я водя за ръка по тротоара,тя се дърпа,пищи,тръшка се,аз я пускам,тя хуква почти към пътя,аз се впускам,хващам я,пак я водя,тя пак се тръшка,пак пищи,пак си дърпа ръката,която е вече мораво червена,аз я влача насила към парка,който е на отсрещният тротоар вече,провлачих я през пътя....стигнахме на тротоара и тя пак се тръшна и пак хукна да гони една котка,аз пак след нея(а котката дръглива,мръстна...),хванах я,казах и да не пипа,да не ходи,че мръстно,тя пак се тръшна,пак взе да пищи,пак се дръпна и хукна ....По-образно?
Аз моето дете в почти 80% от времето ,в което сме навън без количка,пеша го нося на ръце,за да не реве и да се тръшка и да гони котки и кучета.... TiredЩо приказваш така обобщено не знам ooooh!

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 23:03 от афродита

# 16
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами аз лично минах през един не кратък период на тръшкане, дърпане, рев , пищене и т.н....а сина ми е една година по-голям т.е. доста по-бърз и е мн далеч от понятието кротък, от буен също...див е като маймуна......така че предпочетох да изтърпя тръшкането...и сега почти постоянно се дърпа и опъва...но има места където не се тича и се ходи за ръка,.... просто това е моята гледна точка, за това и до 2 години си пътуваше в количката, за това и сега 50% от времето ми е на ръце....и ако въпросното дете беше хванато за ръка въпреки капризите си или гушнато...тази тема просто нямаше да я има....

# 17
  • Мнения: 2 908
А ако детето не иска вече и в количката и реве постоянно?Както и да е-това е моето мнение,няма смисъл да ме убеждаваш мен-тук само се търсят виновници за нещо...а в този случай точно не мисля,че има такива.Това го казвам,като читател,не съм видяла какво е станало  33uuКогато пък съм без количката ми е ужасно неудобно,почти невъзможно да гушвам и да нося детето ,заедно с бурканите от кухнята-тя рита в ръцете ми,може да ги счупи във всеки момент.....Когато съм навън без количка не взимам кухня-мъжа ми я взима...това може да е грешката на детегледачката-че е с кухня и без количка...
Може детегледачката да е недобросъвестна-ама не сме ние тези,дето от едно четене да преценим.

# 18
  • Мнения: 219
Ако ти спиш и някой се хвърли да ти мачка косата как ще реагираш?
Факта, че детегледачката не е спряла детето навреме по някакъв начин не е причина да се пищи срещу кучето. Децата трябва да се учат, че кучетата не са плюшени играчки. А това, че някой не може да опази 2-годишно дете си е негов проблем. Дъщеря ми харесва кучета и си играе с тях, но знае, че когато кучето спи му се пази тишина. Много интересно защо нея никога не са я стряскали или хапали кучета.
Peace Peace Hug

# 19
  • Мнения: 46 518
Вие изкарахте детегледачката виновна за това, че има зверове по улицата Crazy

# 20
  • Мнения: 1 312
BirdsFlu е казала всичко.
Друг е въпроса,че тези кучета нямат място на улицата.

# 21
  • Мнения: 532
Без да търсим виновни ще кажа,че на дете на 1,6 г не може да се обясни с кое куче може и с кое не може така да си играе.Детегледачката трябва да е по-внимателна ,защото тя е там да пази детето от подобни ситуации,а попринцип бездомни кучета не трябва да има.

# 22
  • Мнения: 157
Фактът, че кучето не го е наранило показва, че кучето е добро/както повечето/, но е било стреснато и изплашено.

# 23
  • Мнения: X
...А моята дъщеря,която е точно на 1г и 6м не иска никога да ходи за ръка с мен,нито с никого-палава е много и се дърпа,плаче ,не иска хваната за ръка да ходи,а тича напред,аз винаги тичам след нея или я нося-няма друг начин-детето явно е такова


Ааа, няма такова нещо.
Имоята не искаше за ръка, ама, като я прибрах два пъти да видиш как се научи. Щом детето прави нещо, значи поне малко родителят е съгласен с това.


Това не беше много по темата, ама не приемам оправдания - ми то си е такова.

# 24
  • Мнения: 1 147
Колкото и да е внимателна гледачката, ситуации като тази съществуват, и се случват на всички, включително на родителите. Поздравления за всички онези ( многобройни в тази тема), които успяват да си опазят детето и биха реагирали нв същата ситуация адекватно.
За мен отговорността е в липсата на реално решение на проблема с бездомните животни в София, за които родителите, гледачките и децата нямат каквато и да е вина.

# 25
  • Мнения: 606
У нас Държавата не е виновна за нищо. Няма такава. Живеем като в джунгла. Имаше голяма тема за едно дете нахапано от помияр вече. Това куче очиевидно не е агресивно, но няма място сред децата. И домашно куче така ще си нахапе стопанина в такава ситуация. Просто детегледачката трябва да си отваря очите.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
А ако детето не иска вече и в количката и реве постоянно?Както и да е-това е моето мнение,няма смисъл да ме убеждаваш мен-тук само се търсят виновници за нещо...а в този случай точно не мисля,че има такива.Това го казвам,като читател,не съм видяла какво е станало  33uuКогато пък съм без количката ми е ужасно неудобно,почти невъзможно да гушвам и да нося детето ,заедно с бурканите от кухнята-тя рита в ръцете ми,може да ги счупи във всеки момент.....Когато съм навън без количка не взимам кухня-мъжа ми я взима...това може да е грешката на детегледачката-че е с кухня и без количка...
Може детегледачката да е недобросъвестна-ама не сме ние тези,дето от едно четене да преценим.

Wink
и аз взимам кухня - ако ти се наложи - много е удобно с раница....така ръцете са ти свободни, а освен кухнята може спокойно да вземеш и разни други дреболии полезни за навън особено при по-дълги разходки....това съвсем извън темата Wink просто е удобно, въпреки, че изглеждаш като планинар Wink

# 27
  • Мнения: 47 987
Да ви кажа, по празниците бях на гости на роднини в Дания
Там на децата се разрешава всичко, много са глезени и невъзпитани, и малки и големи
Обаче на кучетата не се разрешават много неща, например трябва да знаят командите на датски, да са на каишка на повечето места, да се чисти след тях и т н, а пък бездомни не видях , нито едно куче, никъде, нито в столицата, нито извън нея!
даже и домашните кучета в къщите седят вътре в къщата, а не навън вързани, или пък свободно разхождащите се и хапещи
1.там няма как дете да с енахвърли на спящо бездомно куче на детска площадка, защото няма бездомни кучета
2. там няма домашни кучета на детските площадки
3. ако дете се нахвърли на домашно куче и кучето го ухапе, жална им майка на стопаните, дори и ако детето е виновно

Копенхаген е европейска столица, София също
Разликата обаче е от земята до небето
Тази случка го потвърждава
Добро или не, кучето няма място на улицата!
Дори и да не хапе, разнася зарази и се размножава
Не знам как така лесно омаловажавате случката, но ако беше стиснало малката ръчичка по- силно, детето можеше да остане и без ръка! Риска от ухапване от куче всеки ден расте, заедно с популацията на кучетата! Ами и моите малки деца тичат, радват се и пипат всичко! Това е нормално! Но не е нормално в пясъчника им да спи куче и да треперим да не го стреснем, нали?!И да си гълтаме заразите, ама добре че още не ни е ухапало...

# 28
  • Мнения: 2 161
Детегледачката е виновна и ако това беше моето дете,щях да оставя горчив и траен спомен в нейното съзнание.Аз не съм кучезащитник,нямам куче,не бих си взела,мърляческа история е за мен да отглеждаш животно в къщи.Но!Кучето е спяло,детето се е хвърлило върху него,кучето се е стреснало,само леко го е захапало и избягало.В случая за агресия от страна на животното не можем да говорим.Детегледачката е за един здрав шут.

# 29
  • Мнения: 7 391
Без да търсим виновни ще кажа,че на дете на 1,6 г не може да се обясни с кое куче може и с кое не може така да си играе.Детегледачката трябва да е по-внимателна ,защото тя е там да пази детето от подобни ситуации,а попринцип бездомни кучета не трябва да има.
Никой не оспорва , че има проблем с бездомните кучета и че никой нищо не прави за да се реши този проблем въпреки отпусканите по разни програми средства.Единственото с което не мога да се съглася е ,че на дете на 1 г 6 м НЕ може да се обясни кое куче какво е.Винаги сме гледали кучета у дома и с децата ми и сега с внуците.Винаги съм се чудила защо някои хора взимат куче и хич не знаят КАК се обучава и възпитава.Практиката показва,че дом.куче хапе и напада точно по подобие на стопаните си.В повечето случай се взима "марково" куче за да се демонстрира финансово благосъстояние и до тук.Кучето става господар в къщата и почва да тормози хората или обратно - те го тормозят и ако това е в нормалния свят да са плащали глоби до откат.
               Бездомните кучета никога не нападат без причина.Или усещат паниката на този който минава покрай тях или биват ритани и тормозени.Преди два дни присъствах на подобно ухапване на дете 7-8 год от куче,което хората хранят в квартала.Кучето се препичаше на слънце доволно нахранено от една съседка,минава дете с майка си и кака си и го рита,прави опит да го удари с ръка по главата и веднага биде ръфнато по тази ръка.Аз разбира се веднага се скарах на майката,че подобно отношение /а и тя пердаши 10 метра пред детето,може и кола да го блъсне,улицата оживена/ обикновено така завършва.Бях първата,която скочи и видя,че детето е само одраскано и за това си позволих да се скарам.През това време внучката ми точно на 1 г 6 м стоеше до кучето и казваше "няма бие бау-бау".Как бебето разбра кой кого е набил,а майката не включи?
               4 бебета гледаме и едно куче и нито на едно не съм позволила да ги скубе,бие и тормози и всичките бебета са ме разбрали.Навън са хуквали към първия помияр и винаги съм била между детето и кучето,при това съм обяснявала,че това не е нашия Лучо и не се пипа.С една дума,че оспамих темата ОТНОШЕНИЕТО на детето зависи от поведението на възрастния.Детето много добре розбира,но пробва да му мине номера и когато се сетите вече е късно за корекции на поведение или е много трудно.
               По повод на детегледачката - хич не ми я оправдавайте.Вината е изцяло нейна.Ами ако детето беше изтичало на улицата?За какво става въпрос?Щеше да мрънка,че видите ли не е разбрало детето ,че кола може да го сгази защото е малко.Че то ако разбираше всичко от раз що му е детегледачка?

Общи условия

Активация на акаунт