Готвим заедно

  • 2 813
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 029
Dina767, и грах й тича на тая манджа Wink

# 16
  • Мнения: 6 442
Също и малко доматен сос  Peace

# 17
  • Мнения: 207
Момичета дайте идея. Вчера и готвих оранжева леща с малко моркови. Изяде я ама с не голяма охота вие как я готвите?

# 18
  • Мнения: 756
ivonska , кайсиите ги режа на много ситни парченца  и ги задушавам с праз /лук преди осаналите зеленчуци , режа като се режи магданоз и така те стават и приятни за дъвчене , но наистина трябва да са наситно.

# 19
  • Мнения: 5 940
Момичета дайте идея. Вчера и готвих оранжева леща с малко моркови. Изяде я ама с не голяма охота вие как я готвите?
Правя крем супа с малко картофче, чесън, чубрица и масло. Синът ми я харесва.

# 20
  • Мнения: 756
филе от сьомга /или каквато и да е подходяща риба/ със сос от сирене ще се опитам да го накарам да хапне. рибата я слагам на пара да се сготви и я добавям накрая , става по- хубаво според мен. Задушаваш моркови и грах заедно с лук или праз в малко мазнина за мах 15 минути , като за граха са необходими 5 минути .Рибата като я сложиш на пра или я задушаваш на пара може да сложиш малко магданоз .След това махаш подправките и запазваш бульона.
Соса от сирене го приготвяш по следния начин :15 г зехтин или обезсолено масло , 15 г брашно обикновено, 150 мл мляко - аз го приготвям с АМ , слага се по принцип по 15 гр сирене Гри и Пармезан , но аз се притеснявам за солта и слагам само 2 суп. лъжици маскарпоне.Разтопявам мазнината и я разбърквам с брашното до еднородна смес , добавям постепенно млякото , завира и го готвя на тих огън , докато се сгъсти и след това се добавя сиренето , което се разбърква в горното . Получения сос се слага в пюрето с рибата / може и без него / може да го замразиш и да го добавяш в различни пюрета , като например карфиол с този сос е идеално.

# 21
  • Мнения: 756
Момичета дайте идея. Вчера и готвих оранжева леща с малко моркови. Изяде я ама с не голяма охота вие как я готвите?
Правя крем супа с малко картофче, чесън, чубрица и масло. Синът ми я харесва.

може ли рецептата  за тази супичка  bouquet

# 22
  • Мнения: 5 940
Момичета дайте идея. Вчера и готвих оранжева леща с малко моркови. Изяде я ама с не голяма охота вие как я готвите?
Правя крем супа с малко картофче, чесън, чубрица и масло. Синът ми я харесва.

може ли рецептата  за тази супичка  bouquet
Проблемът е, че не мога да дам грамажи, готвя на око. Един-два средно големи картофи, нарязани на кубчета, половин чаша оранжева леща, по желание може и един морков, нарязан на кубчета  се слагат на котлона с две-три чаши вода и малко масло. След като заврят, за да станат готови, им трябват петнайсетина минути, оранжевата леща се готви много бързо, придобива златист цвят. Пет минути преди да се свалят от котлона добавям един стрък пресен чесън, накрая и чубрица. Пасирам. Супата е готова. Никога не мога да налучкам точно грамаж за едно ядене, излиза повече, но си го хапвам аз.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
Момичета дайте идея. Вчера и готвих оранжева леща с малко моркови. Изяде я ама с не голяма охота вие как я готвите?

Ами аз слагах МНОГО моркови и така се ядваше. Също малко доматче и зеленийки - магданоз, копър, каквото друго намеря Simple Smile Домат, ако нямате алергия и предразположения към такава, можеш да въведеш на 8 навършени месеца, а можеш и да почакаш докъм 10. Но като идея го споменах, после ти погледнах линийката.

Но дъщеря ми така и не стана фен на оранжевата леща. Thinking След годинката дадох обикновена и нея много си я обича.

# 24
  • Мнения: 2 730
Хубава тема,от която за първи път чувам за оранжева леща Thinking,ам че съм невежа.По какво се различава от другата,освен по цвета?

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
 Simple Smile

Оранжевата леща е обелена, няма люспи и не дразни стомаха. Поради което се сварява и много по-бързо от другата леща.

# 26
  • Мнения: 6 442
valerie,благодаря за крем супичката.Досега не съм правила,но Алекс,но утре май ще е това.Мисля само да пропусна лещата,защото не я обича.

# 27
  • Мнения: 569
  Моята риба хек с картофки , морков, целина , доматен сос , пресен лук и магданоз стана разкошна - в тенджерка от йенско стъкло в  фурната , но това явно си е било само мое мнение , защото господинчото хапна само 3 лъжички , като всяка я държеше в устата по минута. Накрая го сложих да спи гладен- за пръв път се предадох без да настоявам повече или да го залъгвам с нещо Cry
  Много съм притеснена вече..
  На останалите мъничета- добър апетит, ще продължавам да следя темата Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 207
Valerie, Ним сърдечно благодаря, аз се чудих дали мога да сложа картоф, а то можело Laughing
Аз домат вече съм и давала от преди седмица по малко от наши си стерилизирани буркани. Нямаме алергия и за това съм по-смела. Получих и идейки за риба, аз скоро ще я въвеждам за което също   bouquet

Dina767 може би наистина го мъчат зъби това, че преди не е имало проблем не значи, че сега няма.

А пък за яденето какво да ти кажа аз обожавам червени чушки и 2-3 пъти и правих изключително вкусно пюре, а тя само дето не повърна. Не винаги онова което харесва на нас се харесва на бебоците 

# 29
  • Мнения: 569

Dina767 може би наистина го мъчат зъби това, че преди не е имало проблем не значи, че сега няма.

А пък за яденето какво да ти кажа аз обожавам червени чушки и 2-3 пъти и правих изключително вкусно пюре, а тя само дето не повърна. Не винаги онова което харесва на нас се харесва на бебоците 
Напълно съм съгласна с теб... и нямаше и да го правя на въпрос , но проблема е , че при нас винаги е било така , с изключение на последния месец , когато си дойдохме в БГ и сменихме климата и малко ми светна пред очите, но сега постепенно се връщаме към старите навици... тоест-"защо ме мъчите с тази храна" Mr. Green
Съжалявам за офф-а , аз си харесах рецептата с кайсиите за утре- надеждата умира последна Laughing

Общи условия

Активация на акаунт