Ха-ха-ха, на канадската земя, слънце пролетно ни сгря! - 26

  • 27 092
  • 280
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 216
Вери,радвам се,че всичко е наред,бебо си знае кога да излезе.Значи за сега му е добре в коремчето.Иска ми се повечко да те поразпитам за процедурите и за всичко относно приемането в болницата и т.н.,но за сега няма повече да те притеснявам,пък може и някой път на скайпа да се чуем.
Вени, ако си избрала болница, в която да раждаш, може да попиташ сестрата, лекаря за опознавателен тур в болницата- има сестра, която развежда и показва стаите, запознава с общия ред, дават книжка с доста информация, освен това може да питаш за всичко, което се сетиш.

Благодаря отново за милите думи! Радваме се на малкото розово локумче много, децата растат толкова бързо, все едно вчера голямата ми дъщеричка беше бебе. И понеже ползваме много от нейните принадлежности, всикчо ми  е като насън Simple SmileИскам да запечатам всеки миг, докато е още едно малко вързопче.

Еми, честити първи стъпки, нека да върви смело и уверено в живота! Много рано е проходила, браво! Снимката е на предната страница.

Последна редакция: вт, 10 юни 2008, 21:46 от Г-жа Броненосец

# 211
  • Мнения: 625
Г-жа Броненосец,благодаря за идеята,ще направя един тур в болницата.Но най-полезна ще ми е информацията от Вери,защото ще раждам в същата болница.А, и още нещо ме вълнува:има ли след изписването домашно посещение от лекар или сестра както в БГ,как се правят консултациите и къде,детето трябва ли да има личен лекар,следи ли се как наддава бебето по месеци,как и с какво се храни???Въпросите ми станах адоста май... newsm78

# 212
  • Мнения: 96
Снимката е на предната страница.
Май съм изпуснала нещо!  newsm78 Но сега видях снимката, наистина сладкиш!! Да ти е все така сладка Simple Smile

# 213
  • Мнения: 319
има ли след изписването домашно посещение от лекар или сестра както в БГ
Има, от сестра от CLSC. В нас сестрата дойде 3 дни след изписването, тъй като се падаше по време на Великденските празници. После дойде пак 2 дни по-късно, и после след около месец.
как се правят консултациите и къде,детето трябва ли да има личен лекар,следи ли се как наддава бебето по месеци,как и с какво се храни???
Консултациите - при педиатър, който сама трябва да намериш (не е никак лесно, но мога да ти дам идеи как се търси [друг път обаче, че сега ми се спи]). Личен лекар - същия този педиатър. Отначало прегледите са всеки месец, после разреждат. Той следи теглото и винаги разпитва как се храни детето, колко се движи, какво е поведението му, звуци, зрение и т.н. (поне нашия педиатър е винаги много подробен във въпросите си). Ние ходим сравнително често, тъй като педиатъра все се притеснява, че Флоранс не наддава много и винаги ни вика по-рано от нормалното, но нашия случай е по-скоро изключение. В случай на съмнение за проблем, веднага дава направление за специалист. Ваксините ние ги слагаме в CLSC-то, тъй като при педиатъра ни се плащат. Има случаи обаче, когато при педиатър е безплатно, затова се пита още при вземането на първия час по телефона дали слага ваксини и колко струва това.

# 214
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
mama Veni, и при нас дойде сестра от CLSC да премери бебето и да види дали го кърмя правилно. Обаждат се предварително по телефона и питат дали искаш да изпратят сестра. За тегленето има една организация или нещо подобно - Haltes- allaitement, тя е за Verdun, но всъщност не те питат от кой квартал си -  събират се доброволки и майки с бебета всяка седмица в петък и можеш да ги питаш всичко за кърменето и има безплатно мерене на бебетата, което е супер според мен. Има и мед. сестри от CLSC Verdun. Ако те интересува, мога да ти дам и адреса.

# 215
  • Мнения: 319
Сетих се още нещо. В много CLSC-та теглят бебетата в определен ден от седмицата и можеш да ходиш ако искаш всяка седмица, няма предварително записване. За съжаление обаче не навсякъде го правят Sad На мен категорично ми отказаха в нашето CLSC (Cartierville).

# 216
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Пчеличка, това CLSC, за което пишеш не е ли на St-Croix, близо до Cote-Vertu. След като ни посети сестрата вкъщи, ни насрочи интервю със друга сестра за теглене, и ходихме.. После можехме пак да отидем, но не сметнахме за необходимо, понеже дъщеря ми наддаваше добре..Странно как при вас е било така  Rolling Eyes

# 217
  • Мнения: 319
Ели, може би това за което казваш се води за квартала St-Laurent. Нашето е за Cartierville и е на улица Bois-de-Boulogne, близо до кръстовището с Dudemaine. Имам една приятелка, която е към същото CLSC като мен, но в момента е в Бг. Като я засека в нета ще я питам, в тях колко пъти е ходила сестра. Аз стигнах до извода, че дори 2 жени да раждат в една и съща болница, процедурите могат да бъдат коренно различни (в случая става въпрос за мен и за гореспоменатата приятелка). Пък за CLSC-тата въобще не искам да сравнявам, очевидно е, че навсякъде е различно. Аз досега съм ходила за много неща и винаги ми отказват съдействие. Единствено за ваксините нямаше проблем. И за личен лекар съм ходила, и за курсове за бременни, и за програмата OLO, винаги местата са заети, не отговарям на условията (които си измислят на момента), а за лекар ми казаха че нямат дори списък на чакащите в който мога да се запиша (моя приятелка си намери точно там личен лекар, като известно време беше именно в такъв списък на чакащите). Аз ли съм най-големия карък, не знам Sad

# 218
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Да, на St-Laurent е CLSC- то. Много добро отношение има там, никакви чакащи. Час за общопрактикуващ лека ми дадоха след 12 дни, и после със сестра след 5 дни. Не си карък, според мен. До СLSC и хората, работещи там е   Confused. Дано попаднеш на човек, както се казва.

# 219
  • Мнения: 625
Благодяря ви ,момичета,полезна информация получих.p4eli4ka,чакам идеите ти за намиране на педиатър.Ако някой има още нещо да добави или посъветва-добре ще е дошло.Винаги има какво да се научи Wink

# 220
  • Мнения: 319
Мама Вени, ето как аз намерих педиатър: Когато родих, питах в болницата дали имат педиатри, които да приемат новородени бебета за пациенти. Отговориха ми, че в болницата е много трудно да намеря, затова ми дадоха списък с педиатри в квартала, като ми препоръчаха първия в списъка. Когато идва сестрата от CLSC-то вкъщи, ме пита дали съм намерила и ако не съм, тя можела също да ми даде някакъв списък. Така след нейното посещение посветих един ден в звънене по телефоните. Първия в списъка (този, който ми препоръчаха в болницата) можеше да ми даде час след 1 месец, но аз реших, че е много късно (доктора следящ бременността ми беше казал да взема час след 3 седмици). Продължих да звъня, но от целия списък само още един педиатър можеше да ми даде час и то за след 2 месеца. Тогава стигнах до извода, че няма да намеря за след 3 седмици и побързах да звънна пак на първия. Така намерих педиатър. Има една тънкост, за която не всички знаят обаче. Когато родих, доктора следящ бременността ми дойде да ме види, даде ми ценни съвети и ми даде препоръка. Каза, че много педиатри приемали нови пациенти само ако са с препоръка. В моя случай препоръката ми послужи, педиатъра беше от тези, които държат на нея. За мен е трудно да разбера какво точно препоръчват, че съм била добра бременна с добро бебе ли Joy Ама явно такава им е практиката.
Друг метод е чрез познати (както и за детските градини, че ако щеш и за търсене на работа). Но аз нямах познати с малки деца, които да могат да ми помогнат в случая.
За мен беше добре, че педиатъра ни е сравнително наблизо и в началото ходех сама, макар и сменяйки 2 автобуса, но не пътувах дълго. Сега, когато се ходи по-рядко, в повечето случаи ходим с колата, а мъжа ми съответно не ходи на работа или просто отива по-късно. Но тъй като нямах избор между много педиатри, просто имах късмет да се падне на удобно за мен място. Е, малко кофти беше зимата на -10С да чакам на спирката, докато дойде удобен за качване на колички автобус, ама какво да се прави, добре че се случи само веднъж Peace То това може би беше повратния момент, след който реших, че трябва да ходим с колата, когато това е възможно разбира се.
Че тъй де, аз много се отплеснах, ама се надявам моя опит да ти е от полза. Сега се сетих, че моя приятелка беше опитала да намери педиатър преди да се роди бебето й, но всички й казваха, че първо трябва да роди и след това да търси. При нея помогна приятелския кръг за намирането на педиатър.

# 221
  • Мнения: 1 199
Мама Вени, голямото ти детенце няма ли педиатър? Ако има, обикновено не отказват да ти вземат и второто дете, дори по принцип да не приемат нови пациенти. Като родиш се обаждаш на сестрата на педиатъра на първото ти дете и направо казваш че имаш дете което му е пациент, сега си родила и искаш да запишеш и второто. С мен точно така стана Peace сестрата дори провери дали наистина другото му дете му е пациент.

# 222
  • Canada
  • Мнения: 231
Хайде Вери, не се ли роди вече бебе Ясен Simple Smile, в очакване сме Sunglasses


Bessy, добре дошла в темата!   bouquet За съжаление не мога да ти помогна, не зная много за Уинипег.

Здравейте момичета! Наближава рожденият ден на моята принцеса и се чудим къде да го направим. Ако някоя от вас има опит с наемане на зала или пък някаква друга идея ще ви бъда благодарна ако споделите. Засега съм проверила само в Kidnasium и Mama,bébé et café ,но наема там е само за 2 часа, дали е достатъчно на децата да се наиграят?
Предполагам за Монтреал става въпрос. Аз съм ходила само тук: http://www.fundomondo.ca

Г-жа Броненосец, малката е сладурана! Каката посвикна ли вече?

Еми, браво на Ирина! Честити ходещи краченца! 5 интервюта за 2 седмици са си сериозна работа. Успех, дано стане точно там, където искаш най-много!

Вени, с две ръце подкрепям Г-жа Броненосец в съвета за обиколка на болницата. Там също можеш да зададеш тези въпроси, които си поставила тук.  Ти в коя седмица си, колко още остава? За педиатъра - нашия го намерихме от списъка, който ни дадоха в CLSC-то. Когато дойде сестрата вкъщи, ни предложи същия списък.

Монреалеси Simple Smile /мерси Минервата/, какво ще кажете да си направим паркова среща, както миналата година? Дори да не успеем да се организираме за този месец, да е другия? В парка Ангриньон? На друго място?

Раян спи ли спи и майка му пише ли пише... Simple Smile

# 223
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Момичета, нашия педиатър приема нови пациенти - но е в Ст.Леонард - ако някой се интересува, ще му пратя координатите на лични. Не е най-добрия и грижовен лекар (малко претупва нещата) но е по-добре да има някакъв педиатър, пък през това време да се търси друг, вместо да седи детето без доктор.  Peace Дава час за същия или за следващия ден, ако детето е болно и въобще не се чака - даже ако отидете по-рано, ще ви приеме по-рано.

Я кажете, каква среща сте правили. Искам и аз  Embarassed Става ли с деца или е само за мами?

# 224
  • Мнения: 319
Я кажете, каква среща сте правили. Искам и аз  Embarassed Става ли с деца или е само за мами?

Ама разбира се, че с децата, как без тях Flutter Че и татковците са добре дошли Peace Аз като нямам книжка за колата, моя мъж ме кара, което автоматически означава, че и детето е с нас, няма къде да го оставим, пък и да имаше, не си го даваме Wink Аз съм твърдо ЗА срещата, пък дано не ми мине котка път Praynig И за тоя месец става, и за другия, от началото на август нататък няма да мога обаче Rolling Eyes
То миналата година малко бяхме с деца, повечето си ги носеха още в коремите Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт