за държавата

  • 5 056
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 610
Каква държава?  newsm78

# 16
  • София
  • Мнения: 1 481
Започвам да се чувствам прецакана от това, че за дадена сума мога да си купя все по-малко и по-малко неща.
Иначе, и аз като ДеЩо не обичам да се възприемам като жертва и поради тази причина гледам да не се замислям.


# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
уф, държавата та държавата.
А кой ги избира тез', дето са на кормилото на държавата?
Ние!
По избори не се гласува, като се изтъкват една каруца доводи, как няма за кого, всичките са един дол дренки и т.н., а след това прецакани сме били/се чувствали.
Така ще е! така ни се пада!

# 18
  • Мнения: 5 370
, всичките са един дол дренки и т.н., а след това прецакани сме били/се чувствали.
Така ще е! така ни се пада!

Че те СА СИ един дол дренки ( да ме прощава Дренка). Ти наистина ли вярваш, че има и ДРУГИ?
Жалкото е, че ми трябваха 18 години, за да го проумея. Whistling

# 19
  • Мнения: 222
ДА - МЪЖ МИ ЗАМИНАВА ДА ИЗКАРВА ПРЕХРАНАТА НА ОТРОчЕТО В чУЖБИНА , чЕ ТУК ЗА ГОДИНА И ПОЛОВИНА ,НЕМОЖА ДА СИ НАМЕРИ СВЯСТНА РАБОТА- БЕЗ шЕФА ДА ГО ЛЪЖЕ ИЛИ ДА РАБОТИ КАТО ЛУД ПО 12 чАСА И НАКРАЯ ДА МУ ПЛАТЯТ 400 ЛВ -ПРИМЕРНО. Е ТОВА ДЪРЖАВА ЛИ Е , ДА НЕ ГОВОРИМ чЕ ОСИГУРОВКИ ПОчТИ НА ВСЯКЪДЕ- МИНИМАЛНИ, АМИ НИЕ НЯКОГА Я ВЗЕМАМЕ 100 ЕВРО ПЕНСИЯ Я НЕ......

# 20
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
За коя държава говорим  newsm78, защото ако е за България - то това не е държава

# 21
  • Мнения: 2 401
А какво е, Гери? Стана ясно, че някои не живеят в държава, къде живеят тогава?

# 22
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Калпав народ - калпави управници - калпава държава!
От кирпич небостъргач не става!

Жозефа, аз пък не вярвам, че всички са един дол дренки. Но не е за това темата Wink

# 23
  • Мнения: 4 841
Не, не се чувствам прецакана. Нося пълна отговорност за постъпките си и за начина, по който ми е организиран живота, и ако в него има неудовлетворителни моменти, търся вината първо в себе си, а после в околните.

Ако трябва да бъда честна, мисля, че всъщност не държавата прецаква хората, а хората прецакват държавата като категорично отказват да спазват правилата. Естествено, всеки си намира някакви основания да го прави (в повечето случаи довода е: "Всички го правят, няма само аз да съм балък"), но в крайна сметка държавата е функция на хората.
Няколко простички примера:
- Ако шофьорите спазваха правилата на 100%, нямаше да има корумпирани полицаи и толкова произшествия по пътищата
- Ако организациите за защита на животните не скачаха като ужилени при всяка акция, нямаше да има бездомни кучета
- Ако хората не изхвърляха боклуците си безогледно, сметосъбирането и почистването щеше да е много по-лесно
- Ако всички се осигуряваха  на реалните си доходи, може би щеше да има повече пари за учителите, медицинските сестри в детските ясли и т.н.
- Ако хората подхождаха по-отговорно към изборите (а не с нихилистичното "Който и да дойде, нищо няма да промени"), може би в политиката нещата нямаше да са такива...
и много други, ама да не задълбавам.

# 24
  • Мнения: 5 370
Калпав народ - калпави управници - калпава държава!
От кирпич небостъргач не става!

Жозефа, аз пък не вярвам, че всички са един дол дренки. Но не е за това темата Wink
Пипи, аз пък вярвам, че в България нормалните хора с кариера и опции за развитие НЕ СТАВАТ политици.
Но и това е друга тема.  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 401
Не, не се чувствам прецакана. Нося пълна отговорност за постъпките си и за начина, по който ми е организиран живота, и ако в него има неудовлетворителни моменти, търся вината първо в себе си, а после в околните.

Ако трябва да бъда честна, мисля, че всъщност не държавата прецаква хората, а хората прецакват държавата като категорично отказват да спазват правилата. Естествено, всеки си намира някакви основания да го прави (в повечето случаи довода е: "Всички го правят, няма само аз да съм балък"), но в крайна сметка държавата е функция на хората.


Бравос, пиле  smile3501, чудех се дали някой ще го каже.

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
BirdsFlu го е казала много точно. Подкрепям я.

Няма да забравя една потребителка как се хвалеше преди време, че сметката за парното има е над 1000 лв., ама те няма да я платят и хич не им дреме. Защото и другите не плащали!

Е, това е масовата логика на българина.

# 27
  • Мнения: 5 370
Вижте, това, което зависи от НАС СИ,ние си го правим. Обаче ми дайте една причина поне да бъде изряден и редовен платец на държавата, моля.
-подредени и чисти улици, гладки и равни аутобани?
-функциониращо здравеопазване?
-РЕАЛНИ сметки за парно, ток, вода???
-къде са пенсиите на родителите/бабите/дядовците ни?
-липса на корупция в горните етажи на властта (и на пеленачетата вече е ясно как се прави ПОДмасова приватизация, как се заменят апетитни терени за жълти стотинки, как едни ДРУГИ хора движат политическите марионетки?)
-нормално ДЪРЖАВНО образование?

Мога да продължа до утре...

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Ако под държава разбираш държавни служители, няма да мога да се включа в темата   Rolling Eyes
Все си мисля, че тези хора трябва да улесняват живота на гражданите, а не да го усложняват, ама както и да е.
Минзухар, вече е утре. Чакаме питането.

P.S. За протокола, изобщо не съм съгласен с BirdsFlu.... ама да не задълбаваме.

# 29
  • Мнения: 4 965
Засега не ми се е случвало да се чувствам пре-нещо си от държавата. Знам си правата и си ги търся. Пък и всеки сам си избира живота - когато си "управляваш" добре собствения дом и собственото семейство, се чувстваш добре и в града си, в държавата и на цялото земно кълбо. Peace

Общи условия

Активация на акаунт