Има ли такива

  • 10 296
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 020
momi4e80, като се има предвид, че пенсионната възраст за жените ще стигне 65г., дано не бъркам цифрата, смятам, че твоята приятелка има предостатъчно време да се изучи и реализира. Освен това, на мен 29г. ама хич не ми изглеждат много, за да стартира човек едно ново начало.  Hug

# 16
  • Мнения: 15
Благодаря ви за мненията. Ще покажа на моята приятелка резултата от това малко запитване. Предполагам, че това ще я окуражи.

# 17
  • Мнения: 5 103
Аз завършвам на 23 първото си висше -счетоводство, има колеги на по 30 който сега завършват с нас.Според мене на 30 е малко късничко, а и ученето на медицина, не е като това за мед.сестра.Около 30 година може би някоя специализация или докторантура е по удачен избор.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
нека се пробва.
Винаги може да се откаже, ако чак толкоз е зор, но ако не е пробвала, цял живот може да съжалява.

Селинджър, тъща ти ме окуражи. Евалла й правя  Peace

# 19
  • Мнения: 871
Зависи докъде се простират амбициите и, но аз винаги адмирирам стремежа за развитие Peace

# 20
  • Мнения: 575
Ако има възможност да се отдаде на ученето, защо не?! Медицината все пак е тежка специалност и едва ли може да я съчетава с работа, или поне ще е трудно. А и нали се учи сума ти години, не е като обикновеното висше.
Иначе според мен, ако има възможност трябва да се пробва. Щом това й е мечта. На майка ми също и е било мечта да учи медицина, обаче забременяла с брат ми и се отказала, уж за по-нататък...и така си минали годините и не успя да осъществи мечтата си, но и до ден днешен говори колко много съжалява, че не е успяла да завърши медицина.
Та от тази гледна точка - по-добре да опита, отколкото цял живот да съжалява и да се пита - какво ли би било, ако се бях пробвала Confused

# 21
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
я, кажете за такива напреднали във възрастта, как се кандидаства, наравно с младите на изпити, по документи ли се прави? тоест каква подготовка се прави, след като са минали толкова години и у4ебният материал е доста променен? една такава кандидатка съм? то4но медицински профил (сестра, лаборант) ми е интересът!
саня, питай майка си за инфо, ще съм и благодарна много!

# 22
  • Мнения: 17 407
Медицината не е специалност, моля ви се!
Модерно ли стана да се учи магистратура психология или тъй ми се струва? Mr. Green Сел, нищо лично.

# 23
  • Мнения: 984
Дренко, магистратурата по психология се почва:
а/ за да даде отговори на житейски проблеми
б/ за да даде завършек на предходно сходно образование.
Масовостта на тази магистратура ще помогне на сума ти народ да си отговори на въпросите.
И, да, мода е: "Що да ходА на психолог, кат' аз сам съм си такъв." Mr. Green
Сел, нищо лично. Simple Smile

momi4e80, по-добре в колежа за мед.сестри. После с добър английски директно в Юнайтид Кингдъм ще се метне и така ще има защо да е учила. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 274
Незнам мацки, модно ли е не е ли да се учи психология и не ме интересува. Тъща ми си реши, записа си се и не и пука от годините. Квато и да е причината  - все ми е тази. Важното е, че с нея си ходя на пиано бар, пием си вискито (или бирата ако е рано сутрин на вилата) и никога не сме имали конфликти. А на кви въпроси си отговаря и ще си отговори като я завърши - пак не ми пука. Щом се чувства добре и в кондиция - всичко е ОК! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 17 407
Олелел, Сел, браво, бе! Тъща- мечта! НАистина не  елично, просто покрай мнението ти се присетих колко много народ се юрна да учи психология Simple Smile Да не изместваме темата, все пак Mr. Green

# 26
Има ли ЛУДИ? Разбира се, че има, те са навсякъде! Дебнат ни!

# 27
  • varna
  • Мнения: 676
Малко късничко е за медицина,като се има предвид,че тя се учи 6 години плюс още 4 специализация.Но при наличие на силни желание,не е невъзможно.Успех все пак.Ще са му нужни много късмет,железни нерви,дисциплина и воля за четене.

# 28
  • Мнения: 4 300
Май всички забравяте парите. Не всички могат да си позволят 5 или повече години учене, все пак трябва да се яде през това време.
Изключая тези, които учат медицина, те и без това десетина години не би трябвало да очакват да печелят от работа Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 216
Тъща ми е над 50 и учи психология. И изглежда по-добре от половината си състудентки. Единствения проблем беше, че в началото като влезеше в аудиторията, другите студенти ставаха прави, защото я мислеха за преподавателя...Simple Smile

И от кога студентите стават прави, когато влезе преподавателят? Laughing Това не е училищна среда и всички са колеги или казваш няма значение- важното е лаф да става.



Общи условия

Активация на акаунт