Финални дни за всички 4-токласници...

  • 22 975
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 263
Девойки как ще отпразнуват децата Ви края на учебната година и началното си образование?
Може и да сте писали нещо,но аз не помня  Rolling Eyes.
Не знам дали нещо са организирали мамите от класа / при нас има една две много готини родителки Laughing/. За Боби празнуването на рождения ден на 24.05 ще си е своеобразно прощаване с другарчетата.... Леко му е тегаво, но знае че е за добро.
Обичайно в края на годината ги водим някъде на пица и да поиграят пък ние пием кафенце и си клюкарим около тях  Flutter

# 16
  • София
  • Мнения: 1 775
Скок и аз в новата темичка.
Шани,   bouquet.
Гледам, че Вашите дечица вече приключват и им събират бележниците и учебниците  newsm78. При нас още ги заливат с домашни. Вчера Дани е плакал, че няма да успее да си напише. Успехът ще му е отличен. Има само две текущи оценки 5-ци, но няма да се отразят на срочната и годишна оценка. Не мога да изисквам кой- знае колко, защото абсолютно сам се справя. Аз нямам никакво време, заради малчо и дори Дани ми помага и с него. А и по- важно е какво знае реално.
Девойки как ще отпразнуват децата Ви края на учебната година и началното си образование?
Може и да сте писали нещо,но аз не помня  Rolling Eyes.
Тази година не участвах в организацията. Мамите са запазили час за Ментов Носорог. Моето мнение е, че са попорастнали за там  Sick. Бях предложила да се съберат в Боулинг клуб, но явно те са решили друго. Чудя се какво ще правят там децата, но...Както и да е.

# 17
  • Мнения: 217
И моето дете на практика приключва училището тази седмица. Днес са им казали годишните оценки, и тя е пълна шесторкаджийка, но мисля, че заслужава. Аз се възмущавах на шестиците на килограм през годината - в смисъл, че шестица се пишеше за една решена задача на дъската или за един куплет от стихотворение. Все си мисля, че не е нужно целият бележник да е изписан с оценки.Въпреки това детето си учеше и се стараеше и заслужава тоя стимул. Нашето тържество е в събота, събраха учебниците и аз се чудя какво ще правят следващата седмица. Нашият учител по математика от СМГ ни каза да зарежем всичко и да се посветим на задачите. Но Яна ще държи да ходи на училище заради социалните контакти.
Обаче за тестовете още нищо не знаем! И явно няма да се вписват оценките от тях.
Иначе гледам, че ви върнах към спомени за раждане, ама това не е лошо! Все пак за жената това са си най-важните моменти в живота. И аз преносих първия път 11 дни, но все си мислех, че сега ще съм по-експедитивна.
А за девите  - м-да, педантични са. Но понеже разбирам от хороскопи и са ми хоби, голямо значение оказват асцендентът и останалите планети и тяхното разположение. Който се интересува - www.astro.com., мога да препоръчам и допълнителна литература. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 217
Нещо се прецака системата, съжалявам за двата пъти. Тюх, къде ми е линийката на голямата девойка?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Привет и от мен в новата ни тема.нека я пълним само  с хубави новини  Laughing. Не си знаем оценките, сигурно са 6-тици/ с изключение на дом.бит/, но мен оценкитемного не ме вълнуват.Аз съм доволна,че детето ми се справяше много добре през годината, наистина знае много, и макар да има някоя текуща 5-ца, то пак си е заслужил отличен.
 На всички именяци и рожденици - честито / макар и на патерица/, и всичко най-добро.  bouquet
 Англи, да не би нашите деца да ходят при един учител в СМГ, защото и нашият ни казва същото.
 За тържеството - ще бъде в ресторант, с родителите, албуми,дипломи и всички екстри.
 За девите - ще ви кажа след някоя година, като порасне малчо  Wink.
 

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За девите - ще ви кажа след някоя година, като порасне малчо  Wink.

и моя малчо е дева. Ще има войни  Twisted Evil

И нашето тържество ще е в р-нт с дикотека и дипломи и някакво мини-тържество от страна на децата.

# 21
  • Мнения: 667
Привет в новата тема!
Нашите деца още учат и имат домашни. Но пък се прибират по-рано и излизат да разпускат. За сега сме организирали само подарък за г-жата, т.е събираме пари. Нямаме друга организация, чух от Мартина, че ще бъде водеща, но на какво - не е ясно. Според мен няма време да правят тържество, но г-жата може нещо да си е наумила.
Нямаме още резултати от нашето матем. състезание от събота.


# 22
  • Мнения: 1 142
Браво,Шани за новата темичка.
Нашите още учат и тестове правят.Още не знам ,какво тържество ще имат,но ги снимаха с тоги,албумче ще правят със всички деца.От класа им само 3 -ма ще кандидатстват с математика,така че класа се запазва.За мен това е добре,защото принципно са силен клас.

# 23
  • Мнения: 941
Привет и в новата тема   bouquet
Ние си ходим на уч-ще само с учебника по английски - не били взели целия материал  newsm78
И по цял ден гледат презентации или образователни филми - подготвяме се за ДЕБАТ м/у 4-токласниците на тема "конфликта - за и против". Никол трябва да защитава тезата - против конфликта. Разочарована е, защото и е трудно да защитава нещо в което НЕ вярва...ама това в друга тема.
Не са им казали още оценките, но класната и при случайна среща, каза, че няма да има изненади...
Иначе в петък и събота (30 и 31 май) ще ходят на екскурзия на Калофер, Карлово, Сопот, Клисура, Шипка, ГАброво и Търново - с една нощувка и тогава ще им раздадат бележниците, грамоти и албум на CD - ще бъде тържествено, но без родители...така че съм малко разочарована.
Иначе в нашия град, няма къде да кандидатства дете след 4-ти клас...така че продължаваме в общообразователното уч-ще до 7-ми клас....

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 4 385
До като разбера че има нова тема и тя вече на втора страница Grinning

Иначе в петък и събота (30 и 31 май) ще ходят на екскурзия на Калофер, Карлово, Сопот, Клисура, Шипка, ГАброво и Търново - с една нощувка и тогава ще им раздадат бележниците, грамоти и албум на CD - ще бъде тържествено, но без родители...така че съм малко разочарована.
И аз съм малко разочарована. Класа на Илияна ще ходят на екскурзия в Калофер на 30.05. и то не сами, а с още едни второкласници. Да си носили сандвичи, щели да си правят пикник и там да им раздаде госпожата бележниците.

# 25
  • Мнения: 651
Привет на всички   bouquet
Класната на сина ми ги е подфирчила  Mr. Green да ходят другата седмица в Ястребино...аз малко дистанционно участвам в преговорите, но не умря ли тоя лагер още по наше време. Дори и да развива някаква деѝност...базата не е ли поне на 50 години. Маѝ и никакви забележителности нямаше  в региона newsm78

# 26
  • Мнения: 7 263
Мила  Hug добре дошла!
Нищо не знам за сегашното състояние на Ястребино, иначе и аз не се сещам да има кой знае какво интересно наоколо, но пък за децата ще е забавно да излязат извън София и да са на въздух.  Simple Smile

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
но пък за децата ще е забавно да излязат извън София и да са на въздух.  Simple Smile

така си е.

Лени, вие тържество няма ли да имате? И защо аджеба днес не учи вашето школо?  Laughing

# 28
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Айде и аз да се разпиша, че докато се наканя, Шани ще пусне пак нова тема.
За Ястребино - много съм пристрастна. Ценка и Цветанка Димитрови, близначките от 6-те ястребинчета ми се падат баби. Не съм ходила в Ястребино от години, но едно време къщите на децата бяха превърнати в музеи и имаше доста какво да се види и чуе (имаше и екскурзоводи). В лагера (построиха го преди 30 години) работеше друга моя баба и беше страхотен, винаги съм искала да ме пратят там, но не беше за простосмъртни. Ех, прииска ми се и аз да отида там на екскурзия.
Ние още си нямаме цикъл, но като се има предвид, че утре правим 10, не го и очаквам скоро. Все пак съм й разяснила въпроса още като беше на 8, включително и дадох да разгледа различните видове превръзки. И гърди си нямаме, от което много страдаме, защото повечето момичета от класа имали. Много бърза да порасне, мойто момиченце, а кога беше бебе... Подробно сме обсъдили и как се появяват бебетата + всички възможни начини за предпазване от нежелана бременност. Изслуша ме госпожицата внимателно и накрая каза "Не искам нито хапчета, нито спирала, ще купуваме презервативи".
В училище са ги подгонили яко, новия материал се предава с бясно темпо, явно са поизостанали. Още месец ще изкараме някак и после - ваканция, здравей!

# 29
  • Мнения: 7 263
Шани официално тържество не знам да е предвидено, обикновено като им раздават бележниците се черпим със сладки и бонбони в класа и после се организираме една тайфа / почти половината клас / и ги водим някъде.
Не знам защо, но като че ли в самото училище и на милата ни госпожа не и пука особено, че се разделят. Може пък само аз така да си мисля, поради специфичните ни емоционални взаимоотношения  Twisted Evil.
Защо не се учи да ти кажа не разбрах, а и честно казано за мен от тук до другия петък е чисто загубено време за децата...
Днес съм оставила Боби да си почива, да чете и да решава задачи. Предполагам, че ще е доволен. Играл е и малко баскет преди обяд, какво му трябва повече на човека  Mr. Green
Сега се ровя да набавя някакви идеи за лятото.
Вече съм съвсем лежерна  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт