За изхождането (ЕБХ) - част 6

  • 22 085
  • 367
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 762
Калина е в интересен етап.Не се застоява на гърнето,защото е голяма загуба на ценно време,но ако и се допишка излиза от стаята и го прави в коридора,на балкона или в друга стая,но почти никога в спалнята (освен ако не е възпрепятствана да излезе).Днес докато бяхме на разходка ми вдигна голям "скандал" че и се пишка,но нямаше къде да я изпишкам и намокри количката.Определено вече се ослушва за знаци,но не знам как да и помогна.

# 316
  • Мнения: 4 460
Скъпи майки на годинка махнах дневния памперс ,на годинка и два м е и почти не се  изпуска.Пети ден обаче нощния памперс е сух и като го махна пишка яко в гърнето.Време ли е да го махна и него или да поизчакам още?Притеснявам се да не се наложи да го връщам ,а бебка спи с нас и ще е неприятно ако се изпусне newsm78.

# 317
  • Мнения: 762
Ми аз слагам сгъната пелена в гащичките и така хем ми е удобно да ги свалям ако започне да се върти,хем ако се напишка не мокри всичко.
Моят проблем е че Калина сигнализира като и се пишка нощем,хем се огъва и не иска да се изпишка и го прави в пелената.Абсолютно всеки път.Не разбирам защо не иска да я издържа нощем.Денем нямаме ниакви проблеми,но само заради това нощем все още спи с пелената.

# 318
  • Мнения: 2 829
Димитриана, опитвала ли си да и дадеш да суче нощем докато я изпишкваш? А къде и предлагаш? В спалнята или в банята?
Алекс нощем пишкаше само ако суче в същото време. И така докато спря да пишка нощем-сега стиска цяла нощ. Дори да се събуди не иска да пишка.

# 319
  • Мнения: 762
Ми аз все още си я изпишквам така.Слагам гърнето до кревата и като се размърда,рита ме,проплаква или просто суче и пуска нервно зърното-взимам я,сядам на кревата и я издържам над гърнето,но в момента,в който кажа :"пиш" и тя започва да се нервира и  опъва.Понеже и аз не се разбуждам напълно-не настоявам повече и лягаме и заспиваме,а като се събудя и тя е напишкала пелената.Това ни се случва от много време.Хубавото е че сега пишка само веднъж,та си държа само едни резервни гащи до леглото.
Преди (на около 6-7 месеца) като правеше така я сложих веднъж да седне на гърнето полузаспала и тя се изпишка,но сега и това не иска.
Повтарям си че е просто период,но не е.Нещо бъркам.
Хрумна ми тази нощ да се опитам да я кърмя над гърнето без да казвам "пиш".Пожелайте ми успех.

# 320
  • Мнения: 731
dimitriana, успех  fingerscrossed
Искам да попитам нещо. Малката беше с някаква чревна инфекция. Висока температура с разстройство и аз върнах памперсите през деня. В момента вече няма температура, но още не сме овладели разстройството - ака по 5-6 пъти на ден. Трябва ли да чакам да се оправи за да я оставя отново по гащички?

# 321
  • Мнения: 2 829
Опитай също да и духнеш лекичко на пишонката Simple Smile Ще стискам палци и аз!
Елсе, можеш да я изпишкваш и изакваш и докато е с пелени. Можеш да я оставиш по гащички, но си приготви комплекти за смяна Simple Smile
Иначе универсални правила няма-ти най-добре можеш да прецениш!

# 322
  • Мнения: 762
 no
Май просто сме в много изморителен етап на развитие.Дори не се застоява на гърнето.Днес скочи от гърнето и запълзя нанякъде,а като се върна се беше наакала.Така че - не давайте преклено много диня.
Но наистина странното е че не прави нито един гаф на кревата,а и се старае да не го прави в стаята.Днес направи локвичка пред вратата,защото беше затворена.Жалко,че тук където живеем е толкова сложно,иначе бих се опитала да я поощря да си ходи направо в банята до тоалетна.
Нищо,ще мине.Аз и без това отдавна вече нямам памперси в шкафа. Wink

# 323
  • Мнения: 161
От много време сме на път и няма как да чета, та всичко сега на екс Simple Smile
И толкова много неща искам да кажа, че...рискувам да досадя, така че ще се пробвам мах. по същество.

Друг проблем ми е изпишкването навън, Тук като се разхождаме из квартала няма много места, където можем да се изхождаме, а той като е в количката не търпи да е мокър. Вече съм научила всички обществени тоалетни в района, ама докато стигнем до най-близката е голям зор. Но пък не мога да си представя как го надупвам на ливадата на съседа, дето е дал сума пари за райграс.  hahaha Та не знам, с времето започват ли малко повече да стискам малчовците, или да търся някакви други решения?
Тук искам да споделя малко опит, ако може така да се каже. Скоро се върнахме от пътешествие, бяхме в Ст. Петербург. Много красив град, гигантски, но не може да се похвали с наличие на достатъчно обществени тоалетни, а и тревните площи не са точно на това място, на което ти притрябвват Simple Smile Та ми се е случвало да вървя и да е сграда до сграда...при това не каква да е, ами архитектурна забележителност,  и да усещам , че на малката и е дошла музата...и да обмислям варианти. Оказа се, че хич не се забелязва от бързащите околни една локвичка, да речем между паркирали коли или до някой уличен стълб (нищо , че не видях нито едно бездомно куче) , върха на нахалството ни беше когато я издържах над една каменна "паница" служеща за събиране на вода под един улук  Embarassed  Нещо пък съвсем обратно ми се случи в Анталия, когато надупих малката на тревичка на тротоарно дърво (при положение, че точно преди нас мина едно куче от там и дигна крак Simple Smile ) Излезна един Анталитянин от околния магазин и ми се развика, все едно бомба залагах  ooooh! Та от там практиката с подлагане на памперс зачести, т.е. искам да кажа , че си нося 1-2 памперса с мен и когато ама съвсем няма каде (както беше в самолета) си хващам детето и я издържам НАД памперса.

Искам да напиша и за нощтното пишкане. При нас става също само ако суче, иначе се гъне и много вика.  Махнала съм нощния памперс и напоследък редовно се събуждам в локва (подстраховала съм се с олекотени завивки под чаршафите), то детето си ме буди и в носа ми бърка и ми говори...ама то човек като е уморен и на главата да му скачат... Simple Smile
То като цяло напоследък сме фал след фал, къде защото малката беше болна, къде защото (според мен) много сме я изтощили с пътувания (по време на пътуванията нямахме една грешка - денонощно).
Странното за мен е , че напоследък като види гърне почва да тича в обратна посока, а когато я хвана е се опитам да я сложа на гърнето почва много да вика и огъва, аналогична е ситуацията и като се опитам да я издържам-а точно минута до 5  след отказа е свършила работата на пода.  newsm78 някой имал ли е подобна ситуация???

# 324
  • Мнения: 762
Devtra,олекна ми.
Ние също пътуваме доста напоследък,но в София,защото се занимаваме с ремонтно-строителни дейности и местене,та я нося със себе си по какви ли не места.Направи ми впечатление,че като сме навън си чака,дори "съобщава" ако и се ходи до тоалетната,но вкъщи сме точно както го описа.Като види гърнето и започва бурно да мус е радва преобръщайки го,пренареждайки го.Аз и не настоявам толкова много,та имаме попадения.
Все пак започна да не иска да се изпишква в обществени тоалетни,а за на улицата да не говорим.В градината (не знам как познава,че си е наша) се изпишква,обаче.
Ама те близнаците са такива-на едно място не се застояват,ама бързо ги осмислят нещата,така че скоро очаквам да ме изуми с някое невероятно ново умение. Wink

# 325
  • Мнения: 762
За акането-днес оставих Калина без гащи да щъка и забелязах как тя клекна кротко да си играе и се изака безцеременно на паркета.Вчера се изака 2 пъти в гащите.Както и няколко дни подред.В гърнето само се пишка,но ако и се ака-става и побягва.Иначе поне локвички няма.
Мисля,че това,че се местим да живеем на ново място не и действа добре.

п.с.Само да спомена,че от 40тия и ден (когато започнах да я изхождам извън памперс) тя се е нааквала(тоест правила го е извън легенче/гърне) 2-3 пъти.
Знам,че ще мине,ама дано е скоро.

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 23:29 от dimitriana

# 326
  • София
  • Мнения: 1 078
Пожелавам ти успех, Димитриана Peace
при мен пък друго. През нощта , като се раздвижи Филип, го взимам да изпишквам, ама той така се гъне, че без цица в уста не пуска вода. Не исках много много да го изпишквам едновремено с цокането, че да не вземе да ги свързва, ама нямаше как. Дотук добре, ама той взе да се буди на 1.5-2 часа. И без това една нощ не ме е оставил да спя без да му тикна цица в устата, най-накрая почнал да се буди на 3-4 часа, а сега ми прави този номер, който като новороден не ми е правил често. Вече се чудя дали да не го оставя без да изпишквам, само да цока, а по някое време само да му сменям мокрите гащи.
направо не знам как да постъпвам. Не ми се става по 4 пъти на нощ. Нямам нищо против да ставам да го изпишквам, ама той задължително иска да цока и така на максимум 2 часа. Все някога ще спре ли да яде по нощите този човек или няма да спре? Поне не и толкова често newsm78

# 327
  • Мнения: 1 065
Вещи не съм изпишквала нощем повече от седмица, защото се завърта с главата към мен, с краката към баща си и започва да го рита  Laughing. И той става да я изпишка на мивката или на пода- ако не пусне веднага и се прави на дълбоко заспала, той сяда на чинията да пусне една вода и тя го препикава  Mr. Green. А за сукането- същата работа, направо гърбът ме боли сутрин. А откак стана на 5 и нещо уж спря да суче толкова. Може да е период.
dimitriana, дано е скоро, наистина  Hug

# 328
  • Мнения: 2 829
Димитриана, аз доста мислих защо нощем не се получава пишкането и се сетих, че може би Калина просто иска първо да се насуче и чак после да пишка, или дори да не пишка изобщо. И при нас с Алекс май имаше такъв период, когато го държах по половин час да суче на легена, пък той не и не. Накрая се отказах да ставам всеки път. Като се пробуди му давам да суче, ако започне да пуска гърдата и да се върти-чак тогава го слагам над легена. Оказа се, че в половината случаи дребния иска само да суче. Обаче като го държа сума ти време над леген, духам му и му викам "пишшшш" той като се насуче все пак не издържа и се отпуска (и съответно се напишква), ама докато го държа над легена стиска в знак на протест (щото не разбирам че не иска сега да пишка а да суче). Много сложно обяснение излезе Grinning 
Вещичка, според мен и при теб е подобно положението-давай първо да суче и продължавай да спиш, според мен мъниците ще се постараят да ви събудят ако имат нужда Grinning
За наакването-честит ви инатлив период около годинката-явно този период на наакване е твърдо правило и всички деца минават през него. Всъщност дали има някой, който не е имал такъв период?
Девтра, мойто мишле е минавало и през такова чудо-да не иска да го издържам. Давах му нещо интересно в ръцете и само тогава се съгласяваше да остави интересните си занимания и да се изпишка.

# 329
  • Мнения: 161
Този проблем с акането около годинката...направо ми идва да я гръмна  Laughing  хубаво е ако имаш паркет или балатум или плочки - ама едната ни стая е с мокет - те тогава гледай какъв купон ! А наистина си е точно така както казвате - инато наакване всеки ден без пропуск  Joy

Общи условия

Активация на акаунт