Трябва да се прибираме в България!

  • 5 806
  • 151
  •   1
Отговори
# 15
.... Това да не ти е Шотландия.
.....
Абе то и тук толкова можеш да намажеш нещо покрай детето. И тук се раждат и остават българчета, докато родителите не вземат постоянната виза ILR или гражданството. Иначе те (децата) имат право след като станат на 18 години, ако до тогава родителите им не са взели нито едното (визата или гражданството) да изберат и да се кандидатират за такова.
ДО скоро ако детето беше родено в Сев. Ирландия имаше вратичка и те ставаха автоматично английски граждани независимо от колко време родителите са тук, но и там промениха нещата. Sad
Не знам законите в Холандия за това само изказах предположение. Embarassed Rolling Eyes Sad
Гадна история

# 16
  • Мнения: 2 195
Затова,4е Станислав е роден тук-нищо.При родители българи...Аз ве4е му извадих ЕГН в Б-я
Мими 23,дай ако оби4аш този линк,мойе да излезе нещо оттам
Трябва вси4ки да се приберем,защото ще искат копия от паспоратите,за да видят пе4ета от влизанв в Б-я Sad

# 17
  • Мнения: 1 630
мимка
а не може ли тримата да излезете от Холандия, да си идете до България, там да подадете документите, а после таткото (или 3мата) да дойде в Холандия в рамките на 3 месечния безвизов престой?
и да се надявате, че за 3 месеца ще дойде разрешението

 
 

# 18
А не можете ли да се приберете всички и няколко дни по- късно таткото да си се върне в Холандия? Нали може да се стои 3 месеца и после на всеки 3 месеца да напуска и влиза пак в страната? Докато се уредят нещата?

Разбирам много добре как се чувствате- имигранти! И ние чакаме за т.нар. бизнес виза /ИЛР/, но дали ще дадат или и на нас ще ни кажат ХАЙДЕ...

# 19
  • Мнения: 645
Холандците и те като французите.
Стискам палци да се наредят нещата както ги искате.

# 20
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
О, Мими, много неприятно. Confused Дано да успеете да уредите нещата някакси във ваша полzа.
Иначе идеята да се преместите в някоя от съседните държави и от там да ходите на работа в Холандия може би също е вид вариант. Thinking

# 21
  • Мнения: 368
Бъдете упорити и не се предавайте, Мимката!
Все ще му се намери колайа!
Вярно, понякога цената е голяма, но какво да се прави, такъв е животът -БОРБА...

# 22
  • Мнения: 978
да бе, то щото Великобритания е една гостоприемна , та дрънка чак.....


На базата на какво правиш подобно зкл\чение?
В момента Холандия е една от най-ксенофобските държави в Европа . А това още повече се засили след убийството на Тео Ван Хоф.
Досега не съм чула за 1 българин да е бил екстрадиран от Англия, независимо, че голяма част от тях дойдоха с т.н."бизнес" визи.

Последна редакция: чт, 02 юни 2005, 23:08 от White Raven

# 23
  • Мнения: 3 394
И аз догодина ще подаваме за вечни визи-честно да си кажа, не ми пука какъв ще е изхода!
Ако ги вземем-супер, ако ли не-отиваме си в Бг и това е! Криво ляво ще се закрепим! Само да сме живи и здрави. Не се знае животът какво ще ни изненада. Мъжът ми всяка година пуска за зелена карта-ако спечели, няма да стои в Англия. На мен пък ми е все едно-свят човек да види. Определено ми се живее в Австралия Blush

Ох,не ти помогнах, но мила и да го мислиш и да не го мислиш решението не зависи от тебе. Аз така мислих първите визи, после визата на Стела и какво.......само нерви похабих!
Успех каквото и да стане!!!

# 24
  • Мнения: 1 002
. добавям - само една приятелка, в карлайл, която работи в някакъв дом за стари хора като санитарка/а всъщност е мед сестра/ е нямала проблеми  и то по една причнина- няма кой да върши/не искат демек/ нейната работа от туземното население....дори африканските медицински сестри се водят квалифициран персонал, а нашите ....няма да ти описвам какво точно правят.
пс2- абсолютно ми е безразлично дали във Великобритания са гостоприемни към българите или не...
е , то се знае какво правят - санитарки в домове за стари хора - сменят памперси и ей такива неща...

# 25
много съжалявам за това което ви се случва.....не може ли да обжалвате от там...питам защото аз доато чаках тук моята виза имах все откази и адвоката ме задържа с обжалвания 6 месеца....накрая от БГ за 1 месец ми дадоха разрешение....успех и дано намерите изход Wink newsm78

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Мимката, доста е рисковано ако някой от вас се прибере по време на процедурата обртно в Холандия. Има вероятност да ви набарат и да получите отрицателен отговор.

  Нещата тук са така, не заради отрицателното гласуване вчера, убийството на Тео ван Гох или че са негостоприемни. Просто сега си берат плодовете на политиката в миналото, когато хиляди мароканци и турци са дошли да работят тук. След това те си довели цялата рода, а и за капак с години са плащали милиони за детски  за деца, които са били оставени в Мароко за отглеждане от родата.

Не съм расистка, ама имам живи примери тук- съседът ми е турчин с 2 жени и 6 деца. Жените не работят, той върти далавери, а всички взимат социални. Синовете му гордо вървят по неговите стъпки. След някоя и друга година ще го заведе башата за булка в Турция и....пак никой няма да работи....Та много от проблемите идват оттам.....

   Относно МVV- трябва да си в България. При мен трая 2 месеца процедурата, но има железни документи.....При вас ще се забави повече, защото живеете в район с много чужденци. За съжаление, закони......Разпитайте как стоят нещата с данъците. не варвам, да плащате, ако нямате доходи....За квартирата- някой може да се нанесе там- дори фиктивно, но трябва да плащате... Tired    

# 27
  • Мнения: 1 645
Миме,аз си помислих,че мъжа ти е холандец Embarassed Embarassed Embarassed
Този сайт за който ти казах е именно за проблемите на смесените двойки и не знам дали ще ти свърши работа.Знам,че там се обсъждат основно проблеми около визите.Може да пробваш,може пък да помогне някой.На холандски е  www.mixed-couples.nl
И успех Praynig

# 28
  • Мнения: 4 629
Мимката, съжалявам  за това, моето ви се случва! Желая ви да намерите най-благоприятния за вас изход Praynig

# 29
  • Мнения: 978
да бе, то щото Великобритания е една гостоприемна , та дрънка чак.....


На базата на какво правиш подобно зкл\чение?
В момента Холандия е една от най-ксенофобските държави в Европа . А това още повече се засили след убийството на Тео Ван Хоф.
Досега не съм чула за 1 българин да е бил екстрадиран от Англия, независимо, че голяма част от тях дойдоха с т.н."бизнес" визи.



на базата на това, че повечето ми познати пребивавали в англия бяха върнати, а пък тук повярвай ми, около мен има доста нелегален народ, никой не са го пипнали.
истината е, че никой не си пада по нас и сме нежелани.
или най-малко правят всичко възможно да затруднят пребиваването ни  в съответните държави.
само не ми казвай, че на границата на Великобритания са сложили надпис- свободна зона за българи, като знам как взимат визи и какво е треперушкане, и как отиват там и се връщат, със сигурност последното , което бих казала е, че са гостоприемни....което важи и за целия Запад впрочем.
за да пребиваваш постоянно в някоя страна трябва да имаш стабилна и добре подплатена причина и полза от теб съответно. поне тук е така.
може и да е негостоприемно, не знам....

пс. добавям - само една приятелка, в карлайл, която работи в някакъв дом за стари хора като санитарка/а всъщност е мед сестра/ е нямала проблеми  и то по една причнина- няма кой да върши/не искат демек/ нейната работа от туземното население....дори африканските медицински сестри се водят квалифициран персонал, а нашите ....няма да ти описвам какво точно правят.
пс2- абсолютно ми е безразлично дали във Великобритания са гостоприемни към българите или не...

Честно казано на мен Холандия ми е напълно безразлична и невероятно антипатична, точно поради отношението и към чужденците.
Колкото до върнатите от Англия, много ме изненадва. Освен ако не са престъпници няма начин да те върнат оттук по начина по който го представяш. Да не говорим, че ако не беше скандалът с визите и досега щяха да ги пускат едно към гьотере, защото това беше умишлена политика на лейбъристите.
По отношението на африканските сестри- те са обучавани по английската система и имат английска квалификация. Докато нашите медицински сестри не се приравнят по ценз, нЕма как да стане номера.
(А това, че делиш "черни" от наши се нарича расизъм.)

Калинка, убийството на Т. В. Хоф засили тези ксенофобски настроения и по това, което слушам по ББС е разтърсило цяла Холандия. Иначе то е повече от ясно, че си берат плодовете на бившата политиката. Иначе те са се славели като една от най-толерантните държави. Не е така явно вече.

Общи условия

Активация на акаунт