Свински пържоли на фурна. Как?

  • 135 119
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • varna
  • Мнения: 676
И аз ги пека с прясно мляко,като предварително съм ги овкусила с подправка за пържоли,черен пипер,чубрица.Докато ги пека ги обръщам няколко пъти и доливам по малко вода.Когато вече са готови,слагам върху тях топено сирене(при загасена фурна).

# 16
  • Мнения: 70
Примерно така: на дъното на тавата нещо от домати - разредено пюре, сок, пасирани от буркан, всичко върши работа, стига да не е много, защото киселото пресича.  После слагаш на пластове според количеството продукти пържоли, обезкостени маслини и топено сирене. Всичко заливаш обилно с бяло вино, покриваш с фолио и го забряваш за поне час и половина на нормален огън. СамО се готви, дава ти време за всичко останало  smile3521

# 17
  • Мнения: 23
Аз ги правя по тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,903.msg14203.html#msg14203и стават супер. Ако искаш опитай. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 187
никога не съм правила с лук ,но следващия път ще пробвам  Peace Благодаря ви отново  Hug

# 19
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
никога не съм правила с лук ,но следващия път ще пробвам  Peace Благодаря ви отново  Hug
Пробвай, няма да съжаляваш!  Peace

# 20
  • Мнения: 5 462
Моля ви дайте ми една идея как да ги направя на фурна за по бързо и да не станат сухи какво да им сложа вино ли ,бира ли? Благодаря ви предварително  Hug
Aз и друг път съм писала но нищо - осолявам пържолите и наръсвам с черен пипер , нарязвам на едро скилички чесън и ги наръсвам отгоре с малко зехтин .Така могат да престоят и една вечер в хладилника , а могат и да се сложат да се пекат веднага .След това ги слагам в тавичка с малко вода да се пекат ... обръщам ги докато почти се изпекат .Малко преди да ги извадя ги заливам със сипвам червено вино , оцет балсамико съвсем малко .Заливам ги и ги оставям да се препекат .

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Аз ги начуквам и ги нареждам в йенска тенджера, като всеки ред го поръсвам със смлян черен пипер и сол. После ги обливам с вино ги пека. Става  бързо и вкусно - топи се в устата.

# 22
  • Мнения: 187
Снощи правих и станаха невероятно крехки. 3-4 глави лук, 4 пържоли, сол, черен пипер. Нарязания лук се слага в тавичка, отгоре подправените пържоли, заливат се с хладка вода - 50-60 мл. Завиват се с ал. фолио. Под фолиото около 1 час, после още половин без. Нямаше нужда от нож при сервирането  Crazy. Страхотни станаха  с лука, който се беше карамелизирал  Simple Smile Не ползвах йенска тава за да се получидобро карамелизиране. Бях направила и картофено пюре с много магданоз, лук и подправки Blush
Аз ги правя по тази рецепта http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,903.msg14203.html#msg14203и стават супер. Ако искаш опитай. Simple Smile



никога не съм правила с лук ,но следващия път ще пробвам  Peace Благодаря ви отново  Hug
Пробвай, няма да съжаляваш!  Peace

Момичета снощи направих пържоли на фурна с лук както ми препоръчахте станаха страхотни  Heart Eyes лука се камерилизира бе станаха БИЖУ . Hug  bouquet Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 903
Аз ги правя така, стават крехки, когато ги оставиш на бавен огън да къкрят по-дълго http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=170310.msg4657857#msg4657857

Аз също ги правя така. Стават божествени и мнооого крехки.  Peace

# 24
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
прясно мляко да ги покрие , сол ,черен пипер ,, олио -стават мозък  Peace
спор няма Simple Smile

# 25
  • Мнения: 13 188
никога не съм правила с лук ,но следващия път ще пробвам  Peace Благодаря ви отново  Hug
Татко  правеше така, а сега и аз и са ни любими- редя пържолите, само осолени и поръсени с черен пипер върху намазана с олио или зехтин тавичка /не ги начуквам/. Добавям чаша червено вино, покривам с фолио и пека 30 мин. После ги поръсвам с нарязан на полумесеци лук /колкото повече, толкова по- добре, поне 4-5 глави/, пак фолио и още 15 мин. във фурната. Стават мозък!
Правя и пържоли със сметана в йенаглас, по- точно ги режа на едри хапки, добавям подправки и пека, а накрая сипвам сметаната и топено сирене, нарязано на колелца и връщам за 5 мин. да се запече. Може да се добавят и гъби.
Обичам да готвя свинско и всеки пък експериментирам, но тези рецепти са ни фаворити.

# 26
  • Мнения: 136
никога не съм правила с лук ,но следващия път ще пробвам  Peace Благодаря ви отново  Hug
И аз ще ги направя така. Мерси за идеята.

# 27
  • Мнения: 130
Aз ги направих така:
Начукани котлети запържих леко в тиган,после в същата мазнина запържих лук и нарязани на кубчета картофи/под капак/,прибавих сол и червен пипер.Прехвърлих котлетите в тавичка,добавих бяло вино и чубрица.Отгоре изсипах картофите и запекох във фурната.Станаха крехки и сочни. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт