Как си изпиват вашите бебоци млякото?

  • 1 336
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 207
Мойта муцунка е ламя. Тя винаги си е изпивала всичко на 1 дъх за 2 мин. Обаче една приятелка има твоя проблем и какво ми каза. Докато му дава млякото го залъгва и с някаква играчка. Слага го на шезлонга и го лъже с другата ръка. Между другото има една тема тук
"има ли други такива бебета....". Там мамите имат твоя проблем. Може би ще ти е интересно да се заговориш с тях

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На веднъж и ако не цокне на празно не е спокоен Laughing не можеш да го излъжеш, че го е изпил Joy

# 17
  • Мнения: 569
  Никога не си е изпивал млякото наведнъж, ако зависеше само от него щеше да се задоволява само с 50 мл. Факта ,че  на 1 год. и почти 2 месеца аз му държа бутилката , докато той държи някаква играчка или предмет , сменяме с 2-ри , 3-ти , 5-ти , почиваме по малко и така докато изпие 200-230 мл.
  Какви ли не методи сме сменяли, по едно време пиеше само и единствено на шкафа за повиване и никъде другаде Shocked
  Не се гордея с тези "залъгвания" , но и като тегло е в най- долните граници за възрастта си и не мога да спра да опитвам, докато не го откаже съвсем,така че не знам какво да те посъветвам- много е индивидуално и определено се изисква огромно търпение.
  Просто има и такива деца с минимален интерес към храната Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 745
На веднъж.Рядко го пие на почивки.

# 19
  • Мнения: X
Всичко си е до дете.
Голямата смучеше всичко за нула време, вода, чай, само да и тикнеш биберона. После така ядеше и каши, пюрета, само махах с лъжицата.
Малкото е друга бира - обикновено си изпива всичко наведнъж, но се случва и с почивка, само дето аз изчаквам 5 минути и пак предлагам, ако откаже повече не предлагам. Личи си, че не е от най-ящните, често не си изпива необходимото количество, засища се по-бързо, някак яде, щото трябва. Не иска вода/чай, подозирам, че ще е така и с пюрета и каши.
Голямата обаче, като стана на 2г. и почна да яде и спи. Ако не я нахраниш, ще си седи с една лъжица цял ден. Заспала работа. И в градината я чакат, и в яслата беше същата. Дано макото да е обратно.

# 20
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
За млякото има много причини. Моята дъщеря например беше много капризна на смяна на мляко - до 9 м. беше на антирефлуксно. После - опитах четири, докато намеря това, което й харесва. Млякото се сменя от раз и се счита, че трябва да го пие поне един месец, за да е свикнало детето. За количеството - някои бебета се засищат с малко, а други - с повече мляко. Критерият дали е достатъчно или не е наддаването и растежа на бебето. Ако е в най-долните граници или под тях - това е тревожно. И трябва да пробваш отново смяна на мляко, виж и интервала на хранене - или го увеличи, за да изпива по-голямо количество или го намали (но не по-малък от 3 часа) и въведи още едно хранене, за да изпива по-малко, но на повече на брой хранения.

# 21
  • Мнения: 552
Между другото има една тема тук
"има ли други такива бебета....". Там мамите имат твоя проблем. Може би ще ти е интересно да се заговориш с тях
Мдааа има такава тема-записани сме там CrazyИсках справка с бебоци дето си хапват добре млякото,как си го хапват-е явно е наведнъж WinkЗначи мога ли да считам че като наведнъж ми е изпил 70грама са му достатъчни newsm78
А наддаването е в долната граница Rolling Eyes/е то как иначе Rolling Eyes/
И ние сме така, то затова ми и спря кърмата. Сега вече е по добре, но понякога особено вечер си пие млякото на два пъти. Няма лек.
И на мен за това ми спря кърмата...докато се осетя че не хапва добре и тя вече намаляла...и после цедене,цедене ама не е като да суче от теб едно добричко,ящно детенце Wink
zazulina - При нас тази "характерова особеност" продължава вече 8 месеца и наистина съм вече в безизходица  smile3511 И кърменето не му хареса, много му беше тежко да смуче, и миличкия реши, че му е по-лесничко от шише, после реши че кърмата е гадно нещо, и на 3 месеца се хранеше само и единствено с АМ.  Лъжех го до едно време да пие цялото количество, но сега и храните + млякото, които му харесваха не иска да вкусва. Мляко му давам само докато спи и пак не изпива всичкото - а ако е буден най-много 10мл. Misc Baby Bottle да пийне и после стиска устенцата и край. Sly А е гладен примерно и като прегладнее става по-лошо защото въобще не иска да си допие млякото и като допълнение киселее или реве smile3541. Захраних го с каша после със зеленчуково пюре, сега опитваме плодово - нали е по-хубаво на вкус, но немога да му дам месно още защото той не иска и тези да яде, или хапне 2 лъжици и остатъка е с много зор.
Незнам какво да правя вече, наистина, правя все по-малки дози, а той и тях не изяжда. Иначе не е болен, енергичен е, но това си е инат злояд и не иска да яде и тва е.  smile3504.

п.с. Да не забравя до скоро не му бях давала вода, беше на изключително хранене, сега се оказа че нито водата нито сока му харесват, а единствената приемана течност е млякото. А в тия жеги без течности неможе. Ами като не пие мляко какво да правя ?!?!?
Зайче Мече заповядай в темата "има ли други такива бебета-2"...там всички сме така...Можеш да получиш морална подкрепа Peace

# 22
  • Станимака
  • Мнения: 123
 И ние бяхме така, кърмих я на поискване, и беше свикнала да пие често, но по малко. Когато минахме на АМ не изпиваше никога повече от 70-80г. понякога само 30г. затова и давах Милумил, че е по-хранително. И до сега не харесва мляко в никакви форми. Но пък винаги си е наддавала много добре и това е по-важно Peace

# 23
  • Мнения: 569
И ние бяхме така, кърмих я на поискване, и беше свикнала да пие често, но по малко. Когато минахме на АМ не изпиваше никога повече от 70-80г. понякога само 30г. затова и давах Милумил, че е по-хранително. И до сега не харесва мляко в никакви форми. Но пък винаги си е наддавала много добре и това е по-важно Peace
Браво на вас -това е най-важното! Аз чудеса от храброст правя да му дам някакви нормални количества храна за деня и пак не наддава и това е , а ако се предам , тогава не знам какво ще е  ooooh!

# 24
  • Мнения: 4 335
Моя изпива вси4ко наведньж,понякога ми се струва и колкото да му дам вси4ко ще изпие Laughing

# 25
  • Мнения: 3 315
наведнъж  Peace  си го изпива

# 26
  • Мнения: 1 367
На веднъж и ако не цокне на празно не е спокоен Laughing не можеш да го излъжеш, че го е изпил Joy
И моят син прави така още от бебе,та и досега с вечерното мляко.Мнооооого рядко е правил почивки.

# 27
  • Мнения: 391
Ние сме така от около месец-изпива между 50 и 100 мл и спира изведнъж и дотам. После само бута шишето. Сменях биберони, добавях пюренца, супички; не и не. А с лъжица го яде млякото диването. Ама с лъжица храненето трае 3 часа, половината се разлива и изстива поне 10 пъти...Смених млякото-нищо. Много се бях притеснила, защото за мен е важно да пие мляко. Педиатъра каза-горни зъби; затова го дразни. От два дена пие всичко, дано така да продължи. Днес забелязах че е избил един куешки зъб. Може би наистина това е била причината. ИНаче когато неискаше мляко не насилвах, ако след 15 мин не иска пак, давах млечен продукт-мляко с грис например.

Общи условия

Активация на акаунт