Споделете моля!

  • 1 374
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 168
Пюретата ги давам с лъжица. Сега се захранваме и с каша. Правя я два пъти по-гъста от колкото пише на кутията и пак давам с лъжица и после си дохранвам отделно с мляко. Е, понякога, когато не разбърквам кашата достатъчно активно през цялото време, отдолу остава рядко и се принуждавам да го изсипя в шишето с млякото, защото иначе изтича преди да стигне от купичката до устата и.
Но като цяло храня с лъжица.

Ако става дума за първите няколко дни, в които ще изяжда по 1,2,3 лъжички, може би наистина е по-лесно да се сложи направо в шишето, но после ......

# 16
  • Мнения: 2 131
Имаше един период, в който давах кашата с биберон. Така също и плодовите пюрета. Идеята беше, че са много редки и се плеска до ушите. Иначе каквото му готвех аз му го давах с лъжичка, защото го правех по-гъсто.
С дъвченето проблем няма. Яде си по-едри парчета, не пасирам отдавна.

# 17
  • Мнения: 2 447
С лъжица,с биберона му давам само водичката

# 18
  • София
  • Мнения: 521
С лъжичка Peace

# 19
  • Мнения: 2 090
Пюретата  feeding
Кашите обаче категорично отказваше да ги яде с лъжичката и затова отначало ги ''притиквах'' с шише(така известно време минаваше номера,е не изяждаше много,ами по-скоро колкото засмуче отначало и като се усети-спира Crazy).Известно време след това започна и тях да ги яде с охота(а проблема се оказа не в лъжичката,а по-скоро в кашата-така и не заобича банановата,а аз само с такава го ''мъчех'' отначало Whistling)

# 20
# 21
# 22
  • Мнения: 4 753
Най-добре с лъжичка...  Peace

# 23
  • Мнения: 492
С лъжица.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
С лъжица. Стимулира бебето да се научи да превърта храната в устата си, слюнката също спомага за разграждането й, а и не мисля цял живот да яде от биба. Все от някъде трябва да се започне - примерно от немлечните хранения е добра идея.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 235
Винаги с лъжица. За мен даването на пюре или каша с биберон не е правилно, и по този начин  се улесняваш временно, но после привикването с яденето от лъжичка е по-трудно.

# 26
  • Мнения: 6 461
И на двете ми деца давах пюрето и кашата с лъжичка.

# 27
  • Мнения: 2 374
Естествено с лъжичка,нали трябва да се научи!

# 28
  • Мнения: 1 008
нали трябва да стават човеци Laughing няма бебета да стоят Laughing
Peace

# 29
  • Монтана
  • Мнения: 220
Винаги с лъжичка от самото начало.  yes

Общи условия

Активация на акаунт