ВОДА

  • 50 926
  • 166
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 761
Ползвам само за каната Брита.

# 16
  • Мнения: 2 652
Omega, при вас, където и да е това, каква горе-долу е цената на един качествен филтър от твърд карбонов блок (който да пречиства хлор и разни под.) + филтър за едри частици. Ако си се интересувала, де.

# 17
  • Мнения: 2 761
Представа нямам.

# 18
  • Мнения: 274
Фирма Роял Сейлс Интернешънъл, която предлага немски хранителни добавки, също МЛМ предлага филтри, които се монтират на крана.

# 19
  • Мнения: 2 652
Фирма Роял Сейлс Интернешънъл, която предлага немски хранителни добавки, също МЛМ предлага филтри, които се монтират на крана.

Ще ги проверя, въпреки, че от филтър до филтър има разлика. А тези за крана са само за едри частици, хлора не го пречистват. И изобщо препоръчва се да е твърд блок (а не на гранули), за да не се отлагат частици във водата.

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 17:03 от Grace m

# 20
  • Мнения: 2 761
Grace m,тук има някакви филтри(виж последните),но нищо не разбирам.

http://www.samozdrav-bg.com/clwater.phtml

Ако си купиш някакъв,без значение от къде, пиши отзиви.


# 21
  • Мнения: 2 652
Omega, благодаря. В понеделник направо ще се обадя да разпитам за активния въглен, защото не пише подробности. Както казах, трябва да е твърд, а не насипен. Освен това е добре да се сложи не само на един от крановете, а на "входа", за да пречиства цялата вода в домакинството. Това най-вече заради хлора - когато се къпеш, кожата поема много по-бързо и по-голямо количество отрова. Четох някъде, че бебетата не трябва да стоят във ваната повече от 15 мин. именно по тая причина. При липса на филтър, може да се сложи във ваната таблетка вит.С, за да неутрализира хлора. Но не знам обикновена или има специални такива. Питах веднъж в една аптека и ме гледаха като полезно изкопаемо.


П.С. 1 Ей сега набързо се разтърсих и попаднах на това.

П.С. 2 Ама като кликнах на контакти, нещо малко... имейл в yahoo, ICQ, няма фирма.... Оххх

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 10:58 от Grace m

# 22
  • Мнения: 2 761
Аз гледах едно филмче в youtube,че кораловия калций неутрализира хлора и даже имаше демонстрация.Но идва доста скъпа такава неутрализация.Ина4е ако вит.C прави същото още по-добре.Тук го продават и на прах и от Кристиан знам,че това е най-добрата и нетоксична форма.

# 23
  • Мнения: 274
Филтърът на Royal Sales International е с активен въглен.Предфилтърът задържа ръждата,пясъка и седиментите от тинята, която с години, дори с десетилетия се е отлагала на дъното на големите водопроводни тръби.Главният филтър с помощта на активния въглен намалява твърдостта на водата/котлен камък/ и отстранява предимно хлора, както и останалите канцерогенни и опасни за здравето химикали/пестициди, индустриални течни отпадъци,живак, органични химикали.../.

# 24
  • Мнения: 2 176
Ох, ми то по тази логика не бива да се посещават плувни басейни, защото са адски хлорирани. А навлизането на хлора в организма, а и на всички останали вредни елементи, може да става също и през кожата.
Опитвам се да намеря подходящ спорт за летния сезон на детето и сериозно обмислям плуването... newsm78

За питейната вода и аз още се чудя каква система да ползвам. Засега я пием така - от чешмата. Simple Smile
Ще се радвам на някакви отзиви от тези, които вече имат опит в тази насока.

# 25
  • Мнения: 135
Ох, ми то по тази логика не бива да се посещават плувни басейни, защото са адски хлорирани. А навлизането на хлора в организма, а и на всички останали вредни елементи, може да става също и през кожата.
Опитвам се да намеря подходящ спорт за летния сезон на детето и сериозно обмислям плуването... newsm78

За питейната вода и аз още се чудя каква система да ползвам. Засега я пием така - от чешмата. Simple Smile
Ще се радвам на някакви отзиви от тези, които вече имат опит в тази насока.



водата от чешмата в София може да има много неприятен вкус и енергетика. Като мине през филтър малко е по-добре (ползвам съм Брита), след това сребро или злато да постои вътре в съда. най-хубаво изворна - ако е минерална - да се сменят видовете периодично.

# 26
  • Мнения: 2 652
Ох, ми то по тази логика не бива да се посещават плувни басейни, защото са адски хлорирани. А навлизането на хлора в организма, а и на всички останали вредни елементи, може да става също и през кожата.


По тази логика плуването, за жалост, е най-добре да отпадне от фаворитите ти за спорт.

"Взимайки си един горещ душ се абсорбира 600% повече хлор и други химикали, отколкото ако същото количество нефилтрирана вода се изпие за деня."
http://blog.finewaterimports.com/2008/01/24/chlorinated-tap-wate … r-in-your-shower/

Ето още линкове за размисъл:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/2943290.stm
http://www.allergyasthmazone.com/allergy/over-exposure-to-chlori … chlorine-allergy/

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 21:38 от Grace m

# 27
  • Мнения: 705
Имам познат (руски маг), който лекува със зареждане на вода. Пациентът му носи едно шише вода, която е била замразена и размразена. После той й говори нещо. И водата лекува каквото трябва.

# 28
  • Мнения: 2 652
Имам познат (руски маг), който лекува със зареждане на вода. Пациентът му носи едно шише вода, която е била замразена и размразена. После той й говори нещо. И водата лекува каквото трябва.

Тия, не знам защо, ама не ги вярвам.

# 29
  • Мнения: 135
към някои руски магове съм определено... резервиран (от опит)
тайна ли е името на въпросния, да не е зор алеф newsm78

Общи условия

Активация на акаунт