Наказания в детската градина

  • 20 232
  • 199
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 673
Аз съм за Наказанията в детската градина. Какви да са те - каквито персоналът смята за подходящи (ако е добронамерен, разбира се).

1. Не можем да сравняваме поведение и наказание в къщи и в детска градина/училища. Различно - в къщи са 1-2 деца на много възрастни. В колектива са над 20 и госпожите носят отговорност освен за психиката на едно дете и за сигурността на всички останали.

2. Вида наказание - аз приемам баба яга, но не и физическо наказание, други майки са на 180 градуса. Всеки е прав за собственото си дете, но там са много деца. Трябват общи правила и всички да ги знаем.
За мене - в къщи и при бабите се знае, че съм против шамарите (само свеки ги ползва веднъж и последва голяяям спор). Но на госпожите съм казала, че при крайна нужда могат ги прилагат. Само те и никой друг. Защо ли - защото им вярвам, че няма да злоупотребят, но не искам никое дете да пострада от друго дете, не искам моето дете да нарани друго. Затова давам на госпожите по-големи права от моите собствени.

3. Вдигнати ръце. Още помня как в детската ни бяха наказали цялата група да стоим с вдигнати ръце, много болеше. Но после внимавах да не се наложи да бъда наказана. Така че, в повечето случаи възпитателките знаят по-добре от нас какво да направят в интерес на групата.

4. Моля майките на "буйните" деца да полагат повече усилия да си възпитат децата. Като са буйни ги дръжте в къщи, никое друго дете не бива да страда физически за Вашето бездействие. И за това не са виновни госпожите, а Вашето "еми, малко е буйно, ама нали е дете". Все си мисля, че ако родителите на пострадалите деца Ви представят за осребряване сметките за лечение, ще се позамислите.

Нека вярваме повече на госпожите. За да работят там, значи им е призвание, защото заплатите им са опредено демотивирищи.
  202uu

# 136
  • Мнения: 9 052
Да не говорим, че децата имат много добро чувство zа справедливост и мног одобре раzбират, ако са накаzани zащотот са били виновни и не се сърдят ...  е ако zнаят , че мама ще иска да направи цирк и да се пораzправя с жените , zащо да не погледаме сеит ???

# 137
  • Мнения: 3 268
Имам пълно доверие в нашите госпожи.Спечелили са си го след 3 години престой на дъщеря ми при тях.Няма плашене и наказване.Ако някой не слуша,стои прав до вратата няколко минути,а когато децата станат прекалено шумни,ги нареждат в полукръг на столчетата им и започва да им се говори нещо за отклоняване на вниманието.

# 138
  • Мнения: 1 668
биборана, моето дете е в група с още 9 деца. Тоест очаквам от тях да успяват да се справят с 10. Изисквам го. Всеки има позиция и си я отстоява. Смятам, че да си възпитател в градина е призвание - всички останали трябва да се замислят и да си сменят професията, ако са толкова безсилни да се справят с децата и стигат до физически наказания и плашене. мисля че е мое право да изисквам детето ми да се възпитава правилно... Мое задължение също! Иначе по въпроса за буйните не знам какво да кажа. Според педагожката там детето ми било буйно и било ухапало друго дете. моите впечатления са други - детето ми не посяга на други деца, дава си играчките на по-малките, съгласява се да върнем чужда играчка без особени протести, и доста добре се справя с игрите с други деца. Даже прекалено социален ми се вижда и направо не знам как едно и също дете мна 2 г и 3 месеца може да е толкова различно на 2 различни места. може и аз да не съм права, може и преподавателката да не е. не знам. но със сигурност е важен подхода и ако един преподавател го няма мисля, че битката я е загубил. Иначе не разбирам какво имаш предвид под осребряване на медицински разходи  newsm78. те освен да се бутат и евентуално хапят за друго не съм чула. това не изисква мозъчна трансплантация след това

# 139
  • Мнения: 2 818
Сестрите в яслите имат ли педагогическо образование?

# 140
  • Мнения: 24 467
Сестрите в яслите имат ли педагогическо образование?
Laughing- една от причините да не ги ползвам /яслите, де, не съм против сестрите/.

# 141
  • Мнения: 1 668
Иван е в градина, а не в ясла. частните всички са градини, но просто вземат по.-малки деца. Тоест сестрите не знам с какво образование са, но учителките в градината на иван са педагожки или поне така се предполага

# 142
  • Мнения: 24 467
За учителките в ДГ е ясно.

# 143
  • Добрич
  • Мнения: 5 465
Сестрите в детските ясли са с медицинско образование. Във всяка ясла има и педагожка, но тя обслужва няколко групи. Дъщеря ми ходи почти 2 години на ясла. Много съм доволна от отношението и на сестрите и на лелите. За толкова време нямам нито един повод да съм недоволна. Вниманието към децата в яслите е съвсем различно. На децата се оказва много помощ и се обръща голямо внимание. Вярно, е че отношението между броя персонал/ деца е по - високо от този в градината, но и самото общуване към децата в нашата ясла беше съвсем различно. Дъщеря ми и сега си харесва сестрите и лелите от яслата, радва се, когато ги види и от време на време иска да ходи на ясла при тях.

# 144
  • Мнения: 12
I AZ BQH ZA NAKAZANIQTA DOKATO DETETO MI NE POLU4I NERVEN TIK OT TQH. SPORED PSIHOLOGA NI NAKAZANIQTA UNIJAVAT IZKLIU4ITELNO MNOGO DECATA.

# 145
  • Добрич
  • Мнения: 5 465
Мисля, че от наказание до наказание има разлика и не може да се обобщава по този начин. Ако едно дете е например агресивно и хапи, скубе, бие и т.н. другите деца мисля, че наказанието е много уместно. Учителките как да накарат едно " палаво или непослушно " дете да не прави поразии и да не наранява другите деца, ако не могат да го накажат. Има своенравни деца, които само от дума не разбират. Определено съм за наказанието, но разбира се без физическо и психическо насилие и без да се излиза от границите на разумното.

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 14 099
В детската градина, в която работех 10 години наказанията бяха следните. Ако сме вътре в групата - прав до вратата, ако има занимание, или седнал на столчето, ако децата си играят. Ако сме на двора - седнал на пейката. Времетраенето обикновено е според вината. Или докато ти омръзне да слушаш "Госпожо, той повече няма да прави така, нека да дойде да си играем".

# 147
  • Мнения: 187
Не ми стана ясно за колко "тежки" провинения се наказват децата да седят по столчетата. Трябва да сме наясно, че за тях да викат, скачат , тичат , смеят се на висок глас е нормално и ненормално ще бъде да ги наказваме да "почиват" по столчетата за това, че са нормални деца.

# 148
  • София
  • Мнения: 62 595
Не виждам как по друг начин може да се владее ситуацията при 30 деца в група (а чувам ,че вече са и повече на места). Майките на повече от 1 дете знаят какво означава шум само от 2 деца и то дори ако не се карат, а само си играят и колко трудно е на моменти да бъдат накарани да кротнат малко. А какво остава за толкова много деца, събудени рано-рано сутринта и стоящи по цял ден заедно в едно помещение. Те се изнервят едно друго само от шума и дори и най-кротките стават буйни. Сигурно някой е виждал какво чудо е след като всички деца се съберат. На мен сядането на столчето ми се вижда най-лекия начин за успокояване на превъзбудено дете.

# 149
  • Мнения: 7 201
Не ми стана ясно за колко "тежки" провинения се наказват децата да седят по столчетата.
Ами например като се сбият едно с друго.В групата на сина ми са 18 момчета и само 7 момичета... Crazy
Случва се--затова с право са наказанията!

Общи условия

Активация на акаунт