Наказания в детската градина

  • 20 154
  • 199
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Няма начина да няма наказания. И в къщи прилагаме такива.
В нашата градина ги отделят на столчета, също и ги местят в друга група.

# 16
  • Мнения: 959

Срашничко е, нали? И гадно! Confused
Аз, силно се надявам, тази заплаха да я отправят, супер рядко. А и мишките, да са плод на въображение, защото иначе не ми се мисли...  ooooh!
Синът ми, не е заплашван, с това наказание, но му е направило, много силно впечатление. Confused

# 17
  • Мнения: 550
В повечето случаи наказанията имат ефект!Особено в градината ,където са толкова много хлапета и ако  учителките изгубят контрол над нещата  не ми се мисли какво би станало! #CrazyНашите ги плашат,че ще ги заведат в групата на големите-за тях това си е истински трилър! Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 4 042
В групата на сина ми ги наказват прави до стената, не си вдигат ръцете, питала съм го.  Mr. Green Интересно ми стана когато започна да употребява израза "ще ти дам шамари", който не употребяваме вкъщи(като израз,де, не като заплаха за шамари  Crossing Arms ) По всички начини се опитвам да разбера давали ли са му шамари, но той казва,че не са. Само на непослушните щели да дадат шамари. Иначе , като го пратят до стената си признава.  Simple Smile
Аз съм на мнение,че наказанието трябва да се казва точно наказание. Да знае,че е наказан ,защото е направил нещо нередно. Ако му казват почивка или както там решат, те може и да не разберат,че са наказани. Така де, трима пратени да си почиват, какъв купон могат да си спретнат, че съвсем да се загуби възпитателния момент.  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Хе-хе, при нас пък има легло за непослушните-няма шега, истина е. Сядат на него и остават за малко сами, над леглото има надпис: "Ще остана за малко сам"

А на вратлето слагат ли им табела... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Това не ми се струва също нормално с табелата...

# 20
  • Мнения: 4 076
Нормално наказание, според мен, е да ги отделят седнали на столчета, но задължително с обяснение, че ги отделят за определно време, за да размислят какво са сгрешили. Вдигането на ръцете е крайност, за мен. По принцип не одобрявам нито наказания, нито заплахи за такива.

# 21
  • Мнения: 46 518
Прекалено е и за мен.

При нас сядат на "лошия стол", това е всичко.

# 22
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Хе-хе, при нас пък има легло за непослушните-няма шега, истина е. Сядат на него и остават за малко сами, над леглото има надпис: "Ще остана за малко сам"

А на вратлето слагат ли им табела... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Това не ми се струва също нормално с табелата...


Не знам, защото малката е от отбора на послушните Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 4 042
Какво им пука за табелите, те не могат да четат.  Joy

# 24
  • Мнения: 3 576
При нас ги наказват прави до стената.
И не знам защо на моя синковец му е супер забавно да ми го разказва "Като не слушаме и фиуу, и се залепяме на стената".
Явно му харесва  Laughing
Нашите госпожи са добрички и явно не ги наказват често.
Учудих се например, когато миналата седмица не е слушал, ставал е докато децата спят, скачал и викал, госпожите не са го наказали..... а само ми се оплакаха на мен.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 295
И в на Емилия градината ги наказват прави до стената.
Гледат как играят другите без да вземат участие в игрите.
Щом госпожите практикуват така, значи има ефект  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 092
Сядат на килима без да мърдат от там, или сядат на столчета!
Нямам против!

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Мартин понеже често е от наказаните, обстойно ми е обяснил какво и как -  наказанията им се състоят в отделяне от другите деца за известно време - или на стол, или до стената. Когато в къщи правим разбор на деня, той си обяснява как и защо е наказан, разбира причините - няма драми, не е обиден. За мен такова наказание е нормалното и приемливото за деца на тази възраст.
 С ръцете горе обаче боли - като дете веднъж ме накажат така - спомням си, че заявих колко е гадно, че ме боли и не ми се седи така. Напляскаха ме и повече такова наказание не се опитаха да ми приложат Mr. Green 

# 28
  • Мнения: 1 668
Сина ми вчера като ми изръси, че стоял в кошарата... Като го питах защо той ми отговори - Защото не слушам. Направо се втрещих. Сега се опитвам да разбера дали наистина така е наказван, ама удрям на камък. Направо съм бясна - затвор някакъв явно са им организирали  newsm78. Водим същата дискусия сега в отчетната ми тема. хора разни - мнения всякакви. Аз лично съм против да се наказват децата без да е съгласувано с родителите. А причиняването на болка на децата е не само недопустимо, ами направо подсъдно

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Всяко наказание, което предизвиква физическа болка е неприемливо.

Общи условия

Активация на акаунт