Има ли Господ и вярвате ли в него? - VII

  • 9 898
  • 231
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 849
.........................................................

..........................................................................


Виж, няма да е лошо да си смениш тона и си мисля, че не подхожда не само на християнин, а и на нерегистриран потребител....

fayza, Казваш, аз знам кое е добро и зло и без да ми казва някой друг... Поне от моите наблюдения не съм срещнала човек който да има същия стандарт за добро и зло който е описан в Библията. на хората ни е трудно да правим неща които са против егото, както да обичаме враговете си например или да им простим (това са доста трудни неща и за мен, но истината е, че Бог прави чудеса и ми помага да го направя).
Скоро четох една книга за подбор на персонал на светски човек от тима на нашумелия последните години Киосаки. Той твърдеше, че хората оставени сами на себе си ще имат своя собствена ценностна система, ще имат свой "Закон на честа", това респективно води до поставяне на различна дефиниция на едни и същи понятия. А и Соломон е написал "Всеки е прав в собствените си очи".
Аз лично не познавам човек които просто заради спорта да е застанал срещу собственото си Аз с единствената цел да се променя и това да не е продиктувано то любовта към Бога (говоря за случаи когато промяната ти коства болка, отказване от неща които много обичаш и държиш), за това не вярвам, че човек може да спазва този стандарт за добро и зло и сам да се контролира. Ние хората сме много изобретателни в оправданията на действията си...

А Исус е бил без грях, за това можеше да бъде жертва за нас. Защото за жертва не е възможно да се принесе нещо което не е съвършено.
Исус е бил Бог и човек едновременно. Никой друг Бог не се е ангажирал лично с живота на хората, още повече да слезе и да живее нашия живот. Докато за другите пророци в свещените им книги пише, че са правили грешки, за Исус са категорични, че безгрешен. (признато е и от другите религии).
Исус е знаел какво ще стане след смъртта и възкресението му. Какво според тебе е трябвало да направи, за да предотврати хората да правят лоши неща в негово име- да наруши тяхната свободна воля? Това означава да тръгне срещу себе си! Свободната воля е едно от нещата които Бога ни е дал (да не кажат някои, че ни поставяли рамки). Ти имаш право на избор и този избор не може и самия Бог да ти попречи да го направиш. Христос направи достатъчно, плати цената за нашата свобода, но избора дали да сме свободни или не си остава наш. А такива като Дйпито които ще леят помия върху Христос и Бог ще има винаги, това е целта на Сатана, човек никога да не намери Бог и да не го познае такъв какъвто е и най-вече да не разбере силата която му дава това спасение.

Дийпи, хайде да оставиш Христос за малко и да ни светнеш за проблемите на Дънов с кариеризма и при неуспеха му с непростителноста и огорчението?
Що не ни кажеш според това извън църковно, освободено окултно християнство какво казва за извънбрачните връзки, за благородната лъжа.... И само не ми бягай пак по тъча да ми говориш с Библията, кажи за вас такива каквито сте. Надявам се поне този път да бъдеш искрен и не да говориш какви са християните и църквите, а колко морални са окултистите. Благодаря.

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 08:38 от migito

# 46
  • Мнения: 0
Цитат на: Deepinside
това не значи че има първороден грях!

А това какъв грях е :

Затова, както чрез един човек грехът влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха...
 Понеже всички съгрешиха и не заслужават да се прославят от Бога,
а с Неговата благост се оправдават даром чрез изкуплението, което е в Христа Исуса,
Когото Бог постави за умилостивение чрез кръвта Му посредством вяра


Не разбрах много добре - ти дъновист ли си или някакъв друг ...ист?

# 47
  • Мнения: 135
Цитат
А такива като Дйпито които....
хайде да не казвам кой лее помия! мисля е може да се види!

това че не съм съгласен с ОСНОВНИ концепции в ПРОТЕСТАНТСКОТО богословие и църкви, не значи че "лея помия върху". Вие се обиждахте от това "че ви смятали за задръстени" Какъв извод може да си направи човек (не сте само "ни приема ни предава", щото да предавате можете - това в което вярвате (но то може да не е вярно) НЕ СТАВА ДУМА ЗА ХРИСТОС и ОТЕЦ, става дума за църковното учение и май основно проблема е с "протестантите")
Кой на кого служи по време на педесятна "служба" и кой приказва и се гърчи там не ми се говори!

за какъв кариеризъм имаше предвид, не съм сигурен, известно ми е че Петър Дънов е искам да работи пастор безплатно, което не било удобно за другите пастори и го освободили от ангажимента да работи пастор след като се завърне от обучение в Америка.

благоросната лъжа си е лъжа, а ако всички отношения между половете се решаваха с подпис и брак, дали нямаше да сме една райска градина (в нечия фантазия)

# 48
  • Мнения: 135
Цитат на: Deepinside
това не значи че има първороден грях!

А това какъв грях е :

Затова, както чрез един човек грехът влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха...
 Понеже всички съгрешиха и не заслужават да се прославят от Бога,
а с Неговата благост се оправдават даром чрез изкуплението, което е в Христа Исуса,
Когото Бог постави за умилостивение чрез кръвта Му посредством вяра


Не разбрах много добре - ти дъновист ли си или някакъв друг ...ист?


има колективна карма, карма на рода, държавата, расата... но това не значи че не може да стане човек съвършен, без да се запише в някоя църква. ако сме спасени напълно и завинаги и хората получават ВСИЧКО на готово, каква е реалността наоколо тогава, огледайте се почетете новини. или това не е вашата реалност?
Няма безплатен обяд - "каквото посееш, това ще пожънеш" ! нещо за това.

# 49
Сайлънс - OUCH! Доста апокалиптична картинка ми нарисува. Няма да го бъде, защото:
.
.
 Основната идея е, че аз определям границите и си нося последствията, ако прекаля.
.
.
Още нещо - от изказването ти става ясно колко малко знаеш за МОхамед и Буда. Хайде да не се обиждаме, а? Едно от нещата, които считам за грях е невежеството. hahaha


Fayza, нещо не мога да те разбере, веднъж Божия закон за теб е острял и явно ти е все тая за него, после започваш да се оплакваш че света (твоя и изобщо) би заприличал на апокалипсиса (Откровени на Йоан) в Библията. Явно не си наясно със себе си и се луташ ?
 
Казваш: "аз определям границите" 
Можеш да определяш правилата и законите във Вселената, ако ти си я сътворила. Ако толкова държиш например да определяш правила, напиши си един твой Закон за движения по пътищата, където червеното да е зелено, а зеленото червено, и карай смело !!!

Със Вселенските закони също е така, неможе всеки да си определи кое е добро и кое зло, защото ако твоя комшия си реши че не е зло да изнасили детето ти, то за детето и за теб това е зло.
Разбери че не зависи от теб какви да са правилата във Тази Вселена.
И мога да ти кажа че невежеството не е Грях. Много семпли и невежи хора които са повярвали и са живяли според светлината, ще бъдат спасени за вечността, а много горди и арогантни професори които гледат на Христос като на .......   ........  ще бъдат изхвърлени от Дома на Бога - Небесното царство.
Точно това ми харесва, и е справедливо според мен. При Бога връзки, подкупи и дипломни не вървят. Това не е кварталния катаджия да му бутнеш 50 лв и да си затвори очите!

Лука 10:21
В същия час Исус се зарадва чрез Светия Дух, и каза: Благодаря Ти, Отче, Господи на небето и земята, за дето си утаил това от мъдрите и разумните, а си го открил на младенците. Да, Отче, защото така Ти се видя угодно.

1 Коринтяни 1:19
Понеже е писано: "Ще унищожа мъдростта на мъдрите, И разума на разумните ще отхвърля".
20 Где е мъдрият? Где книжникът? Где е разисквачът на тоз век? Не обърна ли Бог в глупост светската мъдрост?
21 Защото, понеже в Божията мъдра наредба светът с мъдростта си не позна Бога, благоволи Бог чрез глупостта на това, което се проповядва, да спаси вярващите.
22 Понеже юдеите искат знамения, а гърците търсят мъдрост;
23 а ние проповядваме разпнатия Христос, за юдеите съблазън, и за езичниците глупост;
24 но за самите призвани, и юдеи и гърци, Христос Божия сила и Божия премъдрост.
25 Защото Божието глупаво е по-мъдро от човеците, и Божието немощно е по-силно от човеците.
26 Понеже, братя, вижте какви сте вие призваните, че между вас няма мнозина мъдри според човеците, нито мнозина силни, нито мнозина благородни.
27 Но Бог избра глупавите неща на света, за да посрами мъдрите; също избра Бог немощните неща на света, за да посрами силните;
28 още и долните и презрените неща на света избра Бог, да! и ония, които ги няма, за да унищожи тия, които ги има,

# 50
  • Мнения: 135
 

найде остави за невежите хора дето са повярвали, това може да е идеал за някоя протестантска църква, но определено не е идеала на Библията - "Бъдете незлобливи като гълъбите и разумни като змиите"?

В библията освен за вяра се дава и за Мъдрост, а това е по различно от цитиране на "подходящия пасаж" в определения за подходящ  случай. Касае Познание, даващо отговор на ВСЕКИ въпрос според нивото на този който има МЪдростта, и само добро желание може да не е достатъчно.

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 10:34 от Deepinside

# 51
  Не ми е ясно защо се палиш.

определено са ми интересни за изследване, но понякога се излъчва отрицателна енергия, което не е много...вкусно    ooooh!

Много са ми смешни окултистите и езотериците като започната да обясняват духовни процеси с някакви енергии, енергийни полета, висши и нисши вибрации и т. н. Тези неща са свойства на материята и колкото и парадоксално да звучи това поставя окултните и езотерични науки в голямата световна система на Материализма!!! Въпреки че претендират и се напъват постоянно да обясняват духовни процеси.

Моля те светни ни какво е отрицателна енергия ? Учил съм малко физика ми е много интересно какво ще е обяснението ти! Понеже окултистите само за енергии говорят в своите обяснения.

Сещам се за:
- кинетична енергия
- потенциална енергия
- механична енергия
- вътрешна енергия
- химична енергия
- атомна енергия
- йонизационна енергия
- ядрена енергия
- термична енергия
- електрическа енергия
- магнитна енергия
- и т. н.

# 52
Silence, липсва ти въображение, приятелю.  На Луната е прекрасно, аз бих искала да отида там и да погледам земята от високо. Величествено е... А колкото до нещата, които описваш - искам да ти кажа, че всичките тези лоши неща могат да се случат и на тези, които според теб признават този закон. Припомни си Йов... Така, че изпитанията не са мерило да праведност или неправедност. Случват се на всички...

Привет Duba,
виждал съм снимки на луната, и изобщо не ми хареса. Пустинята Сахара е като бисер пред кал в сравнение с лунния пейзаж.
Ама щом ти харесва, всеки си има различно мнение, аз уважавам твоето.
Казваш: "всичките тези лоши неща могат да се случат и на тези, които според теб признават този закон"
Това е така, но тези които признават закона, се пазят и опитват да не вършат те такива неща, поради любовта си към Небесния Баща, и любовта си към ближните хора.
Случая с Йов е съвсем друг, прочети в началото на книгата каква беше причината. И виж как завърши всичко ?

# 53
  • Мнения: 135
такава енергия, която се излъчва от хора, които имат лоши помисли, или се гневят или са обидени, или завиждат или др.
Това че не се учи в  прогимназията е определено пропуск (и не значи че я няма)

Наблюдението показва че пишещи във форума християни също има какво да работят върху себеовладяване, самоконтрол и търпение, за да не допускат излъчване на дисхармонични вибрации от своята аура (не се връзва много със Спасение и Новораждане  Naughty )

между другото това че на физически план Луната изглежда като пустиня, това не значи че на етерен план е така, Луната също е обитавана, но живота не е свързан само с тела на въглеродна основа. (има и други светове  освен физическия (това за протестантите, щото май не ги запознават с някои факти))

# 54
  • Мнения: 135
Здравей Deepinside,
Казваш:
"Учителя Исус е един от Учителите на Западната традиция, заедно с Християн Розенкройц (граф Сен Жермен). тоест имаме няколко Учители на Запад - Христос, Беинса Дуно, Учителя Исус, и Християн Розенкройц (май има още )."

 
С това си изказване то доказа на всички че ни лъжеш от самото начало че си християнин. Моля те от тук нататък не се опитвай да пробутваш някакво езотерико-християнство и ако пишеш, пиши като обикновен окултист или езотерик.
 
  да не сте от една църква с роробобо?

Нищо подобно, нито лъжа, нито пробутвам. Езотерично християнство има, колкото и да не се вписва в това което проповядват някои църкви. Има ФАКТИ, които може да не са известни на много протестанти!
Като например този че при кръщенето от Йоан, което не е било просто леко намокряне с вода, Христовия Дух се ВСЕЛЯВА в тялото на Исус (Исус и Христос не е едно и също - това са две различни същества) (проблема за човешката и Божествената природа на Исус не стои - то е проблем на теолози)
Християнин според мен е този който ПРИЕМА Учението на Христос и се стреми да го ПРИЛАГА. Така че може да има християни, които не са членове на протестанстка църква.
Исус е учил в школата на есеите и е имал степени на Посвещение. Родословие има Исус, а не Христос.
Тези двама Учители работят заедно, но не са едно и също лице, колкото и потресаващо да звучи за църковната теология и приемащи  я!

# 55
  • Мнения: 135
Жертвата на Христос не премахва отговорността на бъдещите поколения за техните постъпки (доста хора не са били още родени преди 2000 години, не мислиш ли?)

това въобще не значи че трябва само да повярваш и ще бъдеш спасен. Закона за кармата е обективен факт, а не просто източно вярване - и има знаци за него дори в Библията - "каквото посееш това ще и да пожънеш", мога да ти пратя и други.
Проблема за много християни може да отпадне ако можеха да виждат в миналото и бъдещето (пророкуване), тогава  биха се убедили сами.

Земята не е благотворител пансион!

# 56
  • Мнения: 135
Здравей, Deepinside!

Интересно изказане направи!? Ако Исус не е имал Святия Дух по начало, как тогава пише, че се е родил непорочно ЧРЕЗ ДУХА?
А Святия Дух дойде върху него като гълъб, като знак (и свидетелство) на хората от Бог, че "Този е Моя възлюбен син, Него слушайте".

И странно, че слагаш Исус и Христос като 2 личности...Все едно да кажеш, че щом Бог се нарича с много имена (Вечносъщесвтуващия, Този Който Съм, Бог Авраамов, Исааков,..., Седящия на Престола) то значи Бог има много личности и лица!??

Бог е един!, но по определени обстоятелства се е приело че Бог има три лица - Отец , Син И Дух - нещо което не е написано в библията.

Исус(Йешуа) е еврейско име, което са носили немалко евреи, Христос значи помазаник от гръцки.
Имената на Бога са друг Въпрос - който е много дълбок и е изследван в Кабала (древноеврейската езотерична система) , както и в други традиции. (включително и в Йога (която не е само гимнастика).

концепцията за "непоросното зачатие" е църковен догмат. (нещо което е ...прието че е така)

според мен е хубаво да се прави разлика между това което проповядва църквата оформено след неедин църковен събор и това което е Учението на Христос, което присъства в Библията поне частично, щото в самата Библия има указание за това че не всичко е записано там.

# 57
  • Мнения: 0
Цитат на: Deepinside
Исус е учил в школата на есеите и е имал степени на Посвещение. Родословие има Исус, а не Христос.
Тези двама Учители работят заедно, но не са едно и също лице, колкото и потресаващо да звучи за църковната теология и приемащи  я!

Ти наистина ли си вярваш на тези глупости, които пишеш? Тук говорим за понятието "християнин" - човек отделен от света и вграден като жив камък в църквата Христова. Ти се самоопределяш като "християнин" и казваш :
"Християнин според мен е този който ПРИЕМА Учението на Христос и се стреми да го ПРИЛАГА" , а после започваш да говориш глупости. В библията е учението на Исус - айде покажи ми къде в нея пише щуротията, която ти си написал в първия цитат, който съм ти пуснал отгоре! Ако това го е писал Дънов, тогава се определяй просто като дъновист и не използвай думата "християнин" за себе си, защото е срамно да се чете като твоя характеристика!

# 58
Deepinside,

чудя се каква точно Библия четеш?! Някаква преправена езотерична?
Защото в нормалните Библии ясно си пише за Троичността на Бог, а също и за непорочното зачатие на девицата Мария от Святия Божи Дух.

Не разбирам какъв е проблема?  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 135
Ти наистина ли си вярваш на тези


няма нужда се вярва в нещо, което е факт - а факта е установен чрез духовнонаучноузследване - от Посветен, който има способността да прониква в миналото на Земята (има област в друг свят, където се записват неща станали на Земята - включително и нещата Станали с Исус и Христос!)

Цитат
Тук говорим за понятието "християнин" - човек отделен от света и вграден като жив камък в църквата Христова.

така може да говорите вие. Коя църква е Христова тогава?

А в Библията наистина не е записано ВСИЧКО което е направил Христос, виж края на Евангелие от Йоан!

Цитат
чудя се каква точно Библия четеш?! Някаква преправена езотерична?
Защото в нормалните Библии ясно си пише за Троичността на Бог, а също и за непорочното зачатие на девицата Мария от Святия Божи Дух.

Имам Библия по Цариградския превод от 19 век, имам и на файл, за което не съм сигурен кое издание е.
Покажете ми къде пише че Бог има три лица в Библията - това е опит да се обяснят проблеми, обсъждани на Никейския събор, това не съм си го измислил аз и не аз за пръв път от толкова години обръщам внимание на това.
А това че в различни "Веруюта" пише че Бог има три лица, които обаче не са три различни Бога, не значи че това го пише в Библията.

Общи условия

Активация на акаунт