Има ли Господ и вярвате ли в него? - VII

  • 9 964
  • 231
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 251
 gitadam, аз пък не съм видяла някакво израждане в темата. Имаше доста интересни мнения  и някои пишещи тука ми липсват сега. Изказваха се доста адекватно, кратко и ясно  без еднометрови чаршафи и цитати, които са досадни за четене. Аз лично съм против  дългите и досадни цитати от библията. Може да се вкарат един-два цитата към поста, ама не и цели фермани, тогава става вече проповядване, което не бива да се допуска.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 348
Добра Ви вечер!

От дни се опитвам да прочета 7те теми, очите ми ме болят вече, но ми е интересно, пък! И не ща да спирам, бе хора!
 Само, че открих интересната личност Дийп, който, милия, се гърчи, като змия в пещ и на нито един поставен въпрос не успя да отговори. Само пълни поста си с цитати и пише някакви вятърничави работи, далеееч, далеч от темата... Но щом му е забавно...

 И за да не ми се счита за оф топик поста - Да, вярвам в Господ!

П.п. Дийп поиска мир. Няма мир, душко, нямааа! Докато тези в теб са още на свобода няма как да има мир.
 Но, виж, да се спрат безмислените спорове, гласувам с 2 ръце(и едно сърце  Heart Eyes )

# 167
  • Мнения: 624
Понякога поглеждам в тези теми, но ми прави впечатление, че спорът се води в друга насока. Не дали някой вярва в Господ, а дали вярва в Християнството.
За това и избягвам да пиша.

skrech, един мъдрец е казал "И най-лошият мир е за предпочитане от най-добрата война!" За това един съвет от мен: когато ти предлагат мир - просто го приеми, последиците от войната са винаги - разруха. Но ... твоя воля.

# 168
  • Мнения: 3 675
Под израждане на темата имам предвид, че се започваха безмислени спорове и ни заваляха цитати от библията дълги 100 километра.Къде изчезнаха Герганди, МагиДС, Мама Нана, тези които наистина ни предлагаха доста интересни тълкования и дискусии.Всички те се отдръпнаха, когато темата замириса на религиозен фатанизъм /ще ме извините за израза/.
И понеже днес е хубав празник пожелавам Господ да ви закриля и да ви дари с любовта си. HugИ нали знаете приказката за булките на Спасовден. Mr. Green

# 169
Като казахте Спасовден, знаете ли какво точно се празнува днес? : )

Между другото съм съгласна със skrech  Hug

# 170
  • Мнения: 251
Аз разбирам, че християните защитават тезата си с цитати от библията. Това е вярването им и така са научени и възпитани. Обаче те  не  знаят колко  много хора в България са християни и заедно с това вярват в прераждането. Те не са ли хора като другите?Не разбирам защо е тази християнска война за доказване на тяхната истина, като истината е една. Много религии, много вери и  много разпри. Кому е нужно това?

 Относно Дънов и бялото братсво, не съм тяхна последователка. Но само един невеж човек може да каже за Дънов и бялото братсво, че това е секта. По-голяма глупост от това няма.

# 171
  • Мнения: 545
Преди да спорите, от къде идва думата Господ ? Защо е в единствено число, защо е с главна буква? Защо го бъркате с божествата, падналите ангели, и какъв го навирате тук Сатаната?

Недейте така хора, просто не съзнавате колко бъркате... дори лаик като мен има бегла представа от такива неща, а тук с претенции ... недейте.

За дъновистите хайде да не започваме. Те определено не са секта на християнството, да спрем дотук, защото още помня в какво се превърнаха няколко теми след намесата на дъновисти. Не искам повторение на ТОЗИ филм.

За Библията, нормално е да цитираш Книгата, а не разни съвременни лица. Какво е странното? Какво очакваш да цитират? Писанията на някой човек ли са по-меродавни?

еди.

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 14:21 от T3-M4

# 172
  • София
  • Мнения: 2 348
Да, ДонКихотка, хора са, като другите... биологически  Rolling Eyes .
 Казваш, че истината е една. Да, така е. А ти знаеш ли я?
 Може и невежа да съм, но ти знаеш ли какво защитава Дънов и кой го ръководи? Направи ме веща, за да няма невежи в темата  Wink .

# 173
  • Мнения: 251
Биенето по главите с цитати от библиятя няма да помогне за да  се убеди обратната страна, напротив може само да отблъсне. Бог ни е дал тяло, глава и мозък за да може свободно да решаваме и да мислим.  Дадена ни е свободна воля, а ние не знаем как да я използваме. Добре е  да  разсъждаваме и мислим, а не да се пишем като зомбирани.
 Религиите  принуждават хората да следват определени догми и правила, които не винаги са верни. Ако се прекали,  се стига до фанатизъм. От там се стига вече до "замъглявана на мозъка" да се  види  и приеме останалите неща, извън дадена религия. Жалко че , че има толкова много капацитет в нашия мозък, а ние използваме само минимална част от него.

skrech, с Дънов много не съм наясно. Нито го обичам, нито го мразя, нито пък го отричам. Но няма да пиша глупости за нещо, което не разбирам. Тоест след като на разбирам някои неща, значи съм невежа в дадена област. Затова избягвам да коментирам нещо за което не съм сигурна. Като почета повече Дънов, ще споделя, обещавам  Laughing

# 174
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Да припомня, че темата не е за Дънов!

# 175
  • Мнения: 822
Нямам желание да спорим, да се обвиняваме, да се подиграваме един на друг.
Добре е, обаче да знаем цялата истина, когато защитаваме определена кауза. Тук ни се предложиха много варианти - Христос и Исус били различни личности, нямало Свята Троица, Библията била променяна и преиначавана, нямало ад и рай - имало прераждане, карма......Трябвало да се самоусъвършенстваме, Бог е любов и не съди никой, не е важно коя религия изповядваш - всички пътища водят в рая  Rolling Eyes.......
Дали това обаче е истината? И накъде всъщност водят пътищата, които така старателно ни предлагат окултните водачи?
На пръв поглед всичко е безобидно, каузата е благородна, толерантността е на преден план......, но как така изведнъж изкача луцифер  Shocked ,който не само, че трябва да спасяваме, ами на всичко отгоре излиза, че се е жертвал за нашо добро.
На повърхността водата изглежда спокойна, но дълбочините остават за "истински посветените".
Започва се с един хороскоп, с едно йогистко упражнение, после следва предложение за хипноза с цел реинкарнация срещу скромната сума от 30 лева и така неусетно в устрема към просвещение стигаме до кой.........?

Дийпинсайд, приятелю, съвсем искрено искам да ти пожелая мир - Божият мир, който никой ум не може да схване, да пази стража над мислите и сърцето ти в Христа Исуса - нашия Господ (надявам се знаеш, че това са думи от Библията и можеш сам да откриеш къде са записани)

Всеки има свободна воля и може сам да избира, но нека все пак да направим ясното разграничение - християнин може да се нарече този, който е познал своя Господ и Спасител, който вярва е Неговите думи, записани в толкова дискутираната Библия и който живее според тези думи.
Последователите на Щайнер се наричат антропософи, последователите на Дънов - дъновисти, на Мохамед - мохамедани, и т.н. и т.н. Мисля, че не е все едно - разликите са съществени  Peace

# 176
  • Мнения: 251
Какво занчение има?  Моахамедадин, дъновист, будист, йогист, християнин??? Не е ли най-важното обичта към ближния и към всички останали хора и същества? Не е ли това което всъщност  иска Бог от нас?

 Съществените различия са само в названието. Нима един християнин повече обича от един будист или мохамеданин? Една форумка много хубаво го написа по-горе!

Цитат
Ако искаш да познаеш светлината, пребори се с желанието си да заколиш някого.

Замислете се малко над това изречение.

===
. Мисля, че не е все едно - разликите са съществени  Peace

Разликите са само в главите на хората.

# 177
  • София
  • Мнения: 2 348
Има огромно значение! Не, не е най-важното обичта към ближния. По-важна е любовта към Бог.
 И не, не е това, което Бог иска от нас.
 И си в голяма грешка, че съществените различия са само в названието. Доказателсто са и седемте теми, които бяха изписани.
 И сама казваш, че няма да пишеш глупости за нещо, което не разбираш. Въпреки това нарече "невеж" този, който сложил дъновистите в папка "сектанти" Сама каза, че не си наясно с тях, което противоречи на другото ти твърдение.

# 178
  • Мнения: 251
Има огромно значение! Не, не е най-важното обичта към ближния. По-важна е любовта към Бог.
 И не, не е това, което Бог иска от нас.
===
А кое  иска Бог от нас?

===По-важна е любовта към Бог.
И как ще имаш любова към Бога, ако не обичаш другите? Бог обича всички, не само християните, доколкото разбирам.Или пак съм в грешка?
Ти като пишеш  в момнта,  разсъждаваш ли над това коета си написала? Извинявай, ама на мен твоето писане ми прилича  на чесане на клавиатурката.

# 179
  • Sf
  • Мнения: 978
Преди да спорите, от къде идва думата Господ ? Защо е в единствено число, защо е с главна буква? Защо го бъркате с божествата, падналите ангели, и какъв го навирате тук Сатаната?


За Библията, нормално е да цитираш Книгата, а не разни съвременни лица. Какво е странното? Какво очакваш да цитират? Писанията на някой човек ли са по-меродавни?


За първото - само да уточня - има добро и зло, това е вечният избор. Затова тези две понятия са част от една и съща тема. Ако темата беше "Как да отглеждаме цветя", щяхме да говорим и за болестите по цветята, нали така?

За последното - нормално е да цитираш, но не е нормално само да постваш пасажи от книга, без да даваш никакъв коментар по въпроса. Една дискусия все пак е разсъждение, диалог - източника на цитатите всички сме го чели в една или друга степен. Пък темата на разговора не е и "Цитирайте Библията".

Това са моите възражения - нямам намерение да убеждавам никого в нищо, това поначало е безнадеждно занятие.

Общи условия

Активация на акаунт