Съвет за храненето на 1.4г. ми син!

  • 1 235
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Отново благодаря за отговорите!
Значи той сутрин поцоква много малко кърма. После му правя попарата за закуска, която е от 2 сухара. В 14ч. му давам (в повечето случаи) пюре от 190гр., без нищо друго. В 18.30-19ч. яде кис. мляко с б-ти или грис с плод, или кисел или каша или ако не иска гризе хляб и сирене. Вечер към 21ч. суче пак малко кърма. Аз дори понякога си мисля, че му е малко хапването...Иначе много обича хляб, солети, б-ти, както всички деца може би.

# 16
  • Мнения: X
Влизам пак в темата за да подпитам какво мислите за идеята да се държи гладно детето примерно в деня, за да прояде еди какво си? Тук никой не ме посъветва да направя така, но все пак споделете, моля!

# 17
  • Мнения: 27 524
Влизам пак в темата за да подпитам какво мислите за идеята да се държи гладно детето примерно в деня, за да прояде еди какво си? Тук никой не ме посъветва да направя така, но все пак споделете, моля!

Не, не е правилно това, според мен. И аз, и ти, и кой ли не, има неща, които не обича - аз - прясно мляко. Друг - лук. Трети - еди какво си. Това трябва да се уважава. Насилственото тъпчене е неправилно.
Пак да напиша моята тактика каква е - не изпадам в крайности!!! В кратце - давам на сина си манджа (била тя месна или зеленчукова) през ден или два. Оставям го, ако иска по цял ден или два, на мляко, краставици, плодове. Никога не го насилвам, ако не иска, бута лъжицата, гади му се или плаче. На мнение съм, че винаги има начини за правилно хранене!  Peace

# 18
  • Мнения: X
Блонди, благодаря ти за откровеното и споделено мнение. Гледам и аз да съм спокойна и да не го насилвам, но избухвам понякога. Може би ще свикна, а междувременно дано той прояде нормална храна. А това дето предлагаш манджа не всеки ден- хубаво, ама аз и веднъж седмично да предлагам, той все отказва. Е, какво, ако спра пюретата и го оставя на плод, мляко и хляб, какво се случва?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт