Обилно изпотяване?

  • 2 606
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448
Моя сим е от децата които не се потят обилно, но лятно време като заспи главата му направо мокра става. Подстгирвам супер късо и това е. Няма какво да направя, за признак на рахит при нас знам със сигурност, че не е.Явно при децата е често срещано, все пак растат и обмяната им е много по активна от тази на възрастен човек.

# 16
  • Мнения: 959
Синът ми от бебе е така. Колкото и леко да е облечен, пак се поти. Рахит няма.

Малката и тя от известно време, започна да се изпотява. Особено вечер, докато си пие млякото. От времето е. Не знам какво може да се направи. Обличам я леко, но ефекта не е особено голям. Tired

# 17
  • Мнения: 257
Здравейте мамчета  bouquetИмам малък проблем и се обръщам към вас за съвет.От както се затопли малката ми кукла започна много да се изпотява и то само на главата.Косата и е непрекъснато мокра.Вързвам я непрекъснато на плитка,но тя пак се изпотява.Обмислях и да я пострижа,но изобщо не ми се иска да се разделям със златните къдрици.От изпотяването цялото вратле е в ситни пъпчици.Тя ги сърби непрекъснато и вече са станали на рана.Не знам с какво да я мажа за да я облекча.Само да отбележа,че предишните лета,не се изпотяваше изобщо.В момента я мажа с българското кремче"медико",но не виждам ефект.
Моят син е на 5 мес, обличам го лекичко, но пак по вратлето си и по гръбчето има пъпчици, попитах педито и тя ми изписа един крем LIPOBASE- EMOLLIENT CREAM, и наистина при нас има ефект!  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 929
Синът ми се поти, откакто се е родил. Потеше се, когато го кърмех - зиме, лете, все се поти. Няма установена болест като рахит. Но много се поти. Мъжът ми и свекърва ми са така от малки, вероятно е наследствено.
Във вашия случай, не помня, дали си писала, че си била на доктор, но най-добре, ей така, превантивно, да отидете да прегледат детето за рахит - поне да се изключи, като евентуална причина.

# 19
  • Мнения: 251
Моята не се потеше обилно. Само лятото, макар че спеше леко облечена, но това е нормално.

# 20
  • Мнения: 8 999
И на моите деца им се потяха главите, особено по време на следобедния сън.

# 21
И моето моми4енце много се поти, по всяко време на денонощието newsm78 И аз си мислех за рахит, но казаха 4е не е. Аз сьщо се безпокоя, надявям се вси4ко да е наред при вас и при нас!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И сина ми се поти, ама целия направо струйки му стичат.Мъжа ми е същия и не се притеснявам от къде е това потене, ама наистина не е приятно, а и той не обича да го преобличам много често.

А и времето се стопли пак така изведнъж, че те децата нямаха време да се адаптират малко  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 676
И моят син лятото непрекъснато се поти - даже като заспи почти всяка вечер по няколко пъти му подсушавам главата.Нормално е - топло му е на детето.Даже ще трябва да го подстижа, а така ми свиди косата му, но няма как.

# 24
  • Мнения: 3 069
Първо се консултирай с лекар и ако е добре детето помисли дали не му е топло...

# 25
  • Попово
  • Мнения: 687
консултирай се с педиатър и помисли за температурата в стаята  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами слагай по - малко дрешки и / или завивки през нощта, а може да споделиш и с педиатъра - за всеки случай...

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още е така и моята дъщеря,че дори и зимата.

# 28
  • София
  • Мнения: 10 331
Беше ли вече на преглед?
Но все пак мисля, че е нормално. Кая се поти постоянно, а и хич не понася да й е топло.

Общи условия

Активация на акаунт