Помощ - психясах от тия страхове!

  • 3 752
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 500
Момичета, не знам дали ви се е случвало, но на мен често ми се случва да си мисля някакви глупости и да изпитвам страх да не загубя някой от близките си. Просто съм страшно черногледа и винаги си мисля най-лошото. Понякога си мисля, че ако умра детето ми ще остане без мама и някакви такива глупости. Представям си дори понякога. Това не е нормално. Пречи ми да живея спокойно и да съм щастлива, а имам всички предпоставки за това. Преди пътувах често и се страхувах от катастрофи, сега ме е страх да тръгнем тримата с детето за морето с колата. Мъжа ми понякога ми казва "Престани с твоите глупости. Теб пък от всичко те е страх". Не го мисля едва ли не постоянно, но понякога, когато нещо негативно се случи и първата ми мисъл е да не се случи нещо на семейството ми.  Sad Тия страхове... сигурно съм за психиатър!  Cry

# 1
  • Мнения: 41
Да ти кажа честно,аз не съм черногледа,но понякога и мен ме обземат такива страхове.Това обикновено става,когато не се занимавам с нищо съществено,т.е. като си стоя в къщи дълго време без да ходя на работа.Тогава ме обхваща нещо като апатия тръгваща към депресия и само такива мисли ми се въртят в главата.Не се понасям в такива моменти.Поне при мен е така,че трябва постоянно да съм ангажирана с нещо,иначе черните мисли бързо идват.Пък в крайна сметка не си струва да пропускаме хубавите моменти от живота ни,заради мисли за това какво може да стане.Колкото и да го мислиш,то каквото е решено-това ще е.Затова да гледаме напред към хубавите неща и да се надяваме,че лошите ще ни подминат!

# 2
  • Мнения: 141
Noli, и на мен ми се е случвало да си представям някакви всевъзможни ситуации и да се страхувам от много неща, но това е много натоварващо. В такива моменти просто се опитвам да насоча мисълта си към нещо позитивно- да мисля за хубави неща, да мисля за близки и любими хора, за приятели, за готини спомени и преживявания... или просто да съм ангажирана максимално, за да не мисля за глупости
Трябва да се опиташ да се откъснеш от тези мисли. Каквото и да си мислиш, недей да се тормозиш, че ще ти/ви се случи. Просто ако има нещо да става, то просто става. Човек не може да си избяга от съдбата.
Запомни- страховете са си страхове- те са нереални!

# 3
  • Мнения: 3 500
Ох, така е и аз се дразня на себе си, но мислите понякога просто нахлуват все едно не мога да ги контролирам. Много тъпо е това, чак не мога да се позная аз ли съм или някоя друга личност ме тормози така... Confused

# 4
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И аз понякога попадам в капана на такива мисли. Започнах да смятам, че в крайна сметка всичко идва от насилието и нещастията, които ни заобикалят. Ето - не минава вечер, без по новините да съобщят за поредната жестока катастрофа. Всичко това някак несъзнателно се набива в главите ни. И мен вече ме е страх да пътувам, страх ме е да оставя децата повече време навън, страх ме е да не стане нещо с мен, че какво ще правят те ... Но гледам да не се поддавам много на тия страхове, отпъждам ги - я с хубава музика, я с някоя готина темичка оттук ...

# 5
  • Мнения: 141
мдам... съгласна съм с мнението на verona. По новини, по вестници все дават насилие, провокират отрицателни емоции. Човек не може да се откъсне от тях и да не му повлияят по един или друг начин.

И въпреки всичко- мислите са си мисли, реалността е нещо друго. Така, че давай напред Peace

# 6
  • Мнения: 46 573
От момента в който забременях се започна при мен и става все по-зле  Confused

# 7
  • Мнения: 2 131
Ох, ,успокоих се, че не съм единствена. И аз изпадам в такива настроения от време на време. С тези земетресения, катастрофи, потресаващо жестоки и садистични убийства...
Честно казано, преди не бях така. Мисля си, че се дължи на отговорността от това да си родител. Тоест осъзнавам голямата отговорност, която сме поели. Не знам, може и да се дължи на това, че все още съм в майчинство, че не ходя на работа.
Една усмивка от мен  newsm47

# 8
  • Мнения: 54
От момента в който забременях се започна при мен и става все по-зле  Confused
И при мен

# 9
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И аз съм така.
Откакто майка ми почина внезапно, почти пред очите ми и кошмара който изживях тогава, си дадох сметка, че най-лошото може и се случва без предупреждение. Когато най-малко очакваш се случва нещо, което те кара да се замислиш сериозно за живота.
От тогава насам аз непрекъснато се притеснявам за детето и съпругът си. Само те ми останаха и ужасно много се страхувам за тях.
За мен не ме е страх, само за тях.
Понякога навлизам в такива филми, започвам да плача, да си представям всичко до най-малката подробност.
Много е тежко. Знам, че всичко е в моя мозък, но е по-силно от мен.
Най-много се страхувам да не загубя детето си.
Ето казах го, до сега дори не смеех да го изрека.
Станах ужасно досадна с непрекъснати обаждания в градината, на съпругът си тип "къде си, какво правиш" и т.н.
Направо ежедневието ми минава в черни мисли и мога да ти кажа, че е ужасно.
В понеделник отидох да си лея куршум.
Не знам дали от внушение или наистина има нещо, но се чувствам по-спокойна.
Е, тази вечер като давах детето на баба му да спи в тях  пак ме обзе "онова" чувство, ама си наложих да не мисля за това.
Дано успееш да го превъзмогнеш, силно се надявам защото е много гадно.

# 10
  • Мнения: 3 500
От момента в който забременях се започна при мен и става все по-зле  Confused
Именно. И при мен така.
Red, това все едно аз съм го писала. Точно това ми беше мисълта, но беше даже малко срам да го кажа по такъв начин.

# 11
  • Мнения: 473
Аз си мислех, че полудявам и много ме успокоихте. Откакто родих детенцето ми ме разтърсва невероятно силен страх да не стане с него най-лошото. На моменти /когато го даваме на бабите да го гледат/ до такава степен се побърквам, че не мога да стоя на едно място. Плаче ми се, искам да се обаждаме да питаме как е, и най-гадното е че пред очите ми минават страховити картини. Ужасявам се да не падне, да не се удари, треперя над него като орлица. Искам да говоря с психолог, но не знам към кой да се обърна. Не съм споделяла страховете си с никой досега, защото ще помислят, че съм луда. Иначе се радвам, че го обичат и бабите и другите ни роднини, но не съм спокойна като го даваме да го гледат без мен. По принцип съм оптимист и уважавам правото на хората от лично пространство, не искам да обсебвам детето, напротив ще се стремя да го възпитам самостоятелен и амбициозен, но този страх ме съсипва. Какво да правя?

# 12
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 056
Noli, и аз така, не си сама.Доста дълго се застоях в къщи и ме обзе страшна параноя, също като теб.С никого не смеех да споделя... Знаеш ли какво започнах да правя? Реших да се образовам, да уча, за да си ангажирам мозъка с нещо друго, че с тези черни мисли щях да се побъркам. Първо изкарах 2 курса, това беше миналото лято. Не ми стигна, започнах да уча за кандидатстудентски изпити. /Скоро минаха предварителните, ще ставам студентка./ И второ- изобщо не гледам новини. Мисля, че добре ми се отразява това, особено ученето. И сега със следването, вярвам, че съвсем няма да има време за разни глупости.

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 23:56 от камерън диас

# 13
  • Мнения: 3 500
Ами аз работя и имам доста работа, така че почти постоянно съм заета, а като се прибера се заемам да играя с детето, да се видим, да се нацелуваме, пък и мъничко домашни задължения ме чакат и все пак ми се случва да ги мисля тия глупости. Ето днес в трамвая докато пътувах пак ми мина някаква глупост през акъла. Трябва да се съберем на групова терапия май.

# 14
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ангажираността не е гаранция, че няма да го мисли.
Аз също се радвам на разнообразие и пак потъвам в гадните си страхове.

# 15
  • Мнения: 378
И аз така даже спрях да гледам новини,а като чух,че във Варна щяло да има торнадо снощи какви мисли ми минаваха през главата не е истина,защо така бе хора направо от това черногледство не мога да се нарадвам пълноценно на живота.

# 16
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
И аз съм болна от вашата болест Tired
УЖАСНО ГАДНО Е.
Знам, че не е редно , но е по - силно от мен.
Мислих си, че като имам друго дете, задълженията ще ме погълнат и няма да мисля толкова.
Вече имам две деца ( да са ми живи и здрави ) и повярвяйте, мисленето и филмите, в които се вкарвам са х2 #Crazy

# 17
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 056
Май ни трябва психиатър. Shocked Момичета, да се вземаме в ръце, че не е добре работата. ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Вземането в ръце не помага. Нужна е хубава почивка, а децата да ги поеме някоя баба за колкото време може. Това е пренапрежение и претоварване от всяка гледна точка.

# 19
  • Мнения: 1 972
От момента в който забременях се започна при мен и става все по-зле  Confused
При мен пък  е откакто родих  Peace но очевидно всички майки имат такива страхове  Thinking
Ето това е и моето мнение:
Мисля си, че се дължи на отговорността от това да си родител. Тоест осъзнавам голямата отговорност, която сме поели.
Също си мисля че има връзка и с хормоните покрай раждането, защото тогава ми беше най-зле, сега се пооправих  Hug

# 20
  • Мнения: 1 168
Май е всеобща тази болест. И аз така. Изпитвам панически страх от задушаване на детето, например и стигнах до там, че и заших спалния чувал за матрака в раменната част - да не се обърне докато мен ме няма и спи по корем. Когато съм сама с нея, докато тя спи и трябва да напазарувам, не смея да мръдна по далеч от кварталния магазин /който е в съседния вход/. Ако трябва да отида до бензиностанцията отсреща, звъня на мъжо, че излизам и после, че съм се прибрала. Ако до 10 мин. напр. не се обадя, значи е станало нещо/ блъснала ме е кола - понеже един път за малко да стане/, да се прибира, че детето да не остане само и гладно. Сега осъзнавам, че най-тъпото е, че когато излизам с детето не ме е шубе чак толкова, а е логично точно обратното. Тази вечер чух за накълцания от свой съученик абитуриент и едно от първите неща,  които си помислих беше "Боже, как ще си опазя детето?" а пък за гледане от друг човек и дума да не става - и на баща и не смея да я оставя, освен спяща или за игра.

# 21
  • Мнения: 1 058
И аз съм голяма паника. Какви ли не мисли ми се въртят в главата.

# 22
  • Мнения: 94
Аз също изпитвам страхове.Най-вече за детенцето ми ,някой да не ми го отнеме или нещо лошо да не се случи с мъжа ми CryОстава ми 1 месец докато почна работа и явно това че сега нямам какво да правя е причината.Не се притеснявай всеки малко или много си ги има страховете в себе си,просто при по-емоционалните хора се изявяват по-силно  #Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 520
От момента в който забременях се започна при мен и става все по-зле  Confused
И при мен е така Sad
Най-вече се страхувам от катастрофи,а преди не беше така,въпреки че имам не една тежка катастрофа,при една от тях загубих мой много близък човек Cry а при последната,която не беше отдавна дори бях бременна,може би оттогава непрестанно мисля за тези неща #Crazy Сега на мъжа ми му предстои да пътува на дълго растояние и то ще трябва да иде няколко пъти и да се върне-без мен и аз все мисля за това как ще го пусна сам,като знам как кара Confused На моменти се усещам и си казвам,че трябва да престана,но то е по силно от мен,дори съм си представяла ако нещо се случи с мен какво ще правя,кой ще гледа малката,или ако нещо стане с мъжа ми... Sad просто не знам как да се отърва от тия мисли Confused

# 24
Аз съм на мнение, 4е 4овек не трябва да мисли негативно! Трябва да мислим за хубави не6та, за да ги предизвикваме да се слу4ват.

# 25
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
От момента в който забременях се започна при мен и става все по-зле  Confused
И при мен
.....май е "заразно"  и аз съм така

..... само че избягвам да ги споделям/коментирам тези мисли  Confused

# 26
  • Мнения: 2 015
Свекърва ми е такава и адски ме вбесява!Мен пък ме обзема страх с нейните черни мисли да не предизвика нещо лошо Crossing Arms!
Гледам да мисля оптимистично и вярвам, че подсъзнанието може много Peace.Животът е един, гледайте да не мислите за лоши неща Naughty!А и сме млади и всичко ще е наред Hug.

# 27
  • Мнения: 22
Здравеите,
Абе да ви питам:няма ли някакво хапче против този страх???? newsm78
Мен много ме е страх от мъжа ми.Просто ми е взел страха и се възползва от това.Мисля и искам да го напусна,но умирам от страх.А всичко това рефлектира и върху детето.

# 28
От момента в който забременях се започна при мен и става все по-зле  Confused
Явно  е  истина, и аз съм така.Както си спя и  се събуждам от кошмар, че  нещо лошо се случва с детето.Я  са я отвлекли, я кола я блъска, я се полива с вряла вода.Ама туй всичкото , дето може да го роди един средно статистически мозък  в лоша насока, аз го раждам  безпроблемно.Йъъъххх....Особено откак  си счупи главата като бебе, от страхове се поболях и  от гуша, сериозно и то. Бе те старите хора са казали: "И кучката майка да не става." Лудваме, определено Sad

# 29
  • Мнения: 836
Всичко е от хормоните. И аз психясвах по време на бременността, държа ме доста дълго след това. Сега като се сетя за какви неща ме е обземал страхът, ми става смешно. Но, тогава...
А за катастрофите  - след всичко случващо се по пътищата, нормално е да се страхуваш.

# 30
  • Мнения: 113
аз нито съм семейна, нито дете имам, но като гледам и слушам какво става наоколо, направо вече ме е страх да имам деца... и като гледам каква е младежта (тези на по 12-14г).. колкото и да го възпитаваш, простотията вече е доста масова и то детето ако си е нормално, яко ще се комплексира... трябва доста силен характер да има... а де да го знаеш какво ще се пръкне  newsm78 то има време де, но аз си ги мисля тия неща..  #Crazy едно време се смеех над приказката за Неродения Богданчо, ама сега ми е на главата  Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 1 168
А бе не знам дали е само от хормони. Аз по време на бременността не се впечатлявах от тези работи, включително и в началото като родих. Започнах да се паникьосвам яко през последните 2-3 месеца, а дъщеря ми е на 5. Та поне при мен не е на хормонална основа.
По скоро ме е страх, че това беззащитно същество зависи изцяло от мен, а аз няма да успея да го опазя, или че на мен или на баща му ще се случи нещо, което ще ни попречи да го отгледаме.

# 32
  • Мнения: 1 432
И аз в отбора-отвратително е  Confused

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Момичета това се казва "Страхова невроза"всички жени го преживяват след като родят.При едни по- силно ,при други по- слабо.Едните се справят сами ,другите търсят други начини.Преди време имах проблем и с моята дъщеря когато роди и търсих варианти да и избия този страх от главата.Лях и куршум,водих я на психолог,нищо не се получи, оправяше се за една седмица и нищо.Тогава прибегнах до китайска медицина и това беше изцелението  .Сега има още едно детенце и повече тези страхове не се върнаха.
Търсете помощ мили момичета защото това е много коварна болест .
Желая ви на всички успех . newsm51 newsm51

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 288
аз нито съм семейна, нито дете имам, но като гледам и слушам какво става наоколо, направо вече ме е страх да имам деца... и като гледам каква е младежта (тези на по 12-14г).. колкото и да го възпитаваш, простотията вече е доста масова и то детето ако си е нормално, яко ще се комплексира... трябва доста силен характер да има... а де да го знаеш какво ще се пръкне  newsm78 то има време де, но аз си ги мисля тия неща..  #Crazy едно време се смеех над приказката за Неродения Богданчо, ама сега ми е на главата  Crossing Arms

Права си. И на мен същите мисли ми минават.

# 35
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 853
все още не съм майка, но това не ми пречи да се страхувам за най-близките си хора, да си мисля най-лошото. не ще да е от хормонален дисбаланс Sad и Страхова невроза след раждане  не е Sad

# 36
  • Мнения: 46
Преживявала съм подобно състояние веднъж до сега, появи се внезапно, без конкретен повод. Започнах да се страхувам постоянно от смъртта, имах чувството, че смъртта дебне мен и близките ми на всяка крачка. И много ме беше страх да пътуваме по магистрала, постоянно си представях как се ботурясваме в мантинелата. За радост, отшумя след 1- 2 месеца. Мисля си, че при мен се появи от безделие и мозъка ми почна да ражда болни мисли  hahaha Като има човек много ангажименти на главата, мозъкът му няма време да произвежда такива глупости, така че пробвайте да се ангажирате с някакво отговорно занимание, но сериозно - като си поставите срок и изисквания,  не с мисълта "може и да го свърша, може и не".

# 37
  • Мнения: 606
Спокойно! Аз психясах и без страхове.  Crazy

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 614
все още не съм майка, но това не ми пречи да се страхувам за най-близките си хора, да си мисля най-лошото. не ще да е от хормонален дисбаланс Sad и Страхова невроза след раждане  не е Sad

Страхова невроза не се получава само при родили бе миличка.

# 39
  • София
  • Мнения: 399
Здравеите,
Абе да ви питам:няма ли някакво хапче против този страх???? newsm78
Мен много ме е страх от мъжа ми.Просто ми е взел страха и се възползва от това.Мисля и искам да го напусна,но умирам от страх.А всичко това рефлектира и върху детето.
Ааа, това е нещо друго и хапче няма да ти помогне. Явно си жертва ако не на физически, то поне на психически тормоз. Престраши се поне да отидеш при адвокат, той ще се погрижи за всичко и ще видиш, че не е чак толкова страшно.
 А по темата и аз мисля, че е някаква невроза. Снаха ми като остави детето при свекървата, уж за да разпусне, се обажда по сто пъти на ден! А пък наште с тия пусти страхове, направо ми провалиха младините, та както каза някой- моля ви, лекувайте се!

# 40
  • Мнения: 473
Михаела Ив. , не става въпрос да досаждаш на някой със страховете си, както предполагам прави свекърва ти, по-скоро говорим за вътрешен страх, който нарушава душевното спокойствие на майките, които пишат за това. Аз например не съм споделяла с никой досега, чак след година и два месеца се осмелих да споделя на майка, защото усещам, че нещата излизат извън контрол и не мога да преодолея сама страховете си.

# 41
  • Мнения: 3
ТОВА В КОЕТО ВЯРВАМЕ, ВЛИЯЕ ВЪРХУ ОНОВА, КОЕТО СЕ СЛУЧВА.
Момичета, най-малкото което може да направите е да прочетете 
Подсъзнанието може всичко от Джон Кехоу. Човек може да се научи да контролира мислите си и да ги насочва в положителна посока.Така може сам да се справи със страхове, депресии, да се усъвършенства, да открие неподозирани възможности в себе си.
Прочетете я, това са техники за овладяване поразителната сила на мисълта.От личен опит, наистина работи.

# 42
  • София
  • Мнения: 17 592
За психиатър не знам, но за психотерапевт - определено.

# 43
  • Мнения: 214
Аз мисля че и на мен ми се отразява добре да не гледам новини. Направо може да психяса човек. То не са катастрофи, педофили , насилие на малолетни, недохранени деца, наркомани, корумпирани политици и т.н. да не ги  изреждам. То как да не психясаш.

# 44
  • Мнения: 251
На мен също. Не обичам да гледам новини.

# 45
  • Мнения: X
Напълно ви разбирам, минала съм по този път, и все още не съм го изминала... При мен изключително много ми помогна това http://info.biozona.eu/RemedyChooser/Open_Remedy_Chooser.html
Както и работа с психолог.
Не се оставяйте самички да решавате тези проблеми. Те говорят за висок стрес и напрежение и трябва да помогне и лекар или психолог.
Моля, ако някой иска да ме попита нещо, нека го направи на лични.  Мъжът ми ми се сърди, когато влизам в теми, които ме разтройват, и заради това няма да чета тук  bouquet.

# 46
  • Мнения: 2 966
Що караници съм отнесла от мъжа си в колата по врме на път - притеснявам се , когато изпреварва, дори когато други правят рискови маневри. Имам книжка , но не карам  и това също е повод за скандали / в смисъл като много знаеш, вземи ти да караш/. А най-стресиращ ми е пътя до морето - завиждам на всички, които могат да спят, докато са в кола.

# 47
Почти всичко от написаното дотук и аз съм го преживяла,изживяла и най-лошото е че и в момента продължавам да живея в страх и паника. Общо взето е на приливи и на отливи при мен. Страхувам се за близките си, най-вече за дъщеря си и така е вече.....години. За страх от болести да не говорим. Съгласна съм, че книгите свързани с тези състояния помагат, но пак временно. Незнам дали вече да не се обърна към психолог, може пък да ми е от полза. От друга страна пък животът който ни заобикаля е толкова стресиращ, че може и това да е реакция на по -чувствителните хора. Знам ли....

# 48
  • Мнения: 257
Оф, и за съм така. Поне се успокоих, че не съм единствената. И преди са ми минавали черни мисли, но откакто родих второто си дете, тези мисли са ежедневие. Замислям се сериозно за психиатър, ама да не вземат да ме изкарат луда.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Оф, и за съм така. Поне се успокоих, че не съм единствената. И преди са ми минавали черни мисли, но откакто родих второто си дете, тези мисли са ежедневие. Замислям се сериозно за психиатър, ама да не вземат да ме изкарат луда.

Няма да те изкарат луда но ще те натъпчат с успокоителни и ще се чустваш като парцал.Ние не сме доволни от психолозите защото нищо не помогнаха само влошиха положението.
Добре че намерихме кой да помогне. Hug
Но всеки си знае. newsm78

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво няма да психяса човек като живеем като на война (само дето не знаем кой откъде може да ни "отстреля"). Не е само до хормони, деца и т.н., а до осъзнаване всъщност в колко кофти обстановка живеем вече почти 20 години.

# 51
  • Мнения: 1 972
Напълно ви разбирам, минала съм по този път, и все още не съм го изминала... При мен изключително много ми помогна това http://info.biozona.eu/RemedyChooser/Open_Remedy_Chooser.html

Интересува ме къде могат да се открият тези цветни есенции и колко струват?  Peace

Общи условия

Активация на акаунт