Изкарва пневмония на крак!

  • 16 475
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 177
Вкъщи ще му е по-добре на детето... Само я наблюдавайте и да я преглеждат от време на време, не ви трябват болници...  Hug


ние панцефа сме го пили за рефлукс на пикочния мехур преди 2 г.,лекарката никаза,че е един ит най-добрите и май че беше от 3 поколение,ама не съм на 100 сигурна Embarassed

# 16
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Само един път се е разболявала и сме били в болницата за една седмица.Биеха й инжекции и даваха антибиотик през устата беше нещо ужасно.Щом лекарката е преценила значи няма място за притеснение.Бързо оздравяване!

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само една вирусна пневмония е карала щерката (И слава на Бог  Praynig). Бяхме за 3 седмици в б-ца и пак беше на ръба да я изтървем.  Confused
Та таз болест ме потриса  Tired, макар аз в 3-ти клас да я карах у нас и майка ми ме лекуваше/биеше инжекциите.
Много внимавай. Наистина у дома е по-леко и за детето и за майка му. Но понякога в б-цата се справят по-адекватно и бързо с положението.
Лечението на пневмонията е дълго. Може да се наложи да преминете и на 2-ри и дори 3-ти АБ. После възстановяването също е доста продължително. Трябва много да я пазиш.
Желая ви скорошно излекуване и повече никакви болести.  Peace

П.П: щерката по време на лечението си пое 7 вида АБ. Точно сте прочели. Седем вида. Четири - венозни + 3 пер орално. В рамките на 4-5 седмици.

# 18
  • Мнения: 1 212
Mоже би има наистина такива случаи , които не се нуждаят от хоспитализация .
Синът ми , със същите симптоми / яде си, жизнен е / по-бесен дори от преди / / изкарва бронхит със антибиотици у дома .
Приятелки се зачудиха как не са го пратили в болница за инхалации , ами не са  Thinking
Бързо оздравяване , пожелавам !  Peace

# 19
  • Мнения: 3 500
Всяка сутрин я водим да я види лекарката.

# 20
  • Мнения: 872
Преди около месец дъщеря ми изкара вирусна пневмония.Лекувахме се в къщи.Ходехме само на инхалации в болницата,защото бяха почивни дни и ДКЦ-то не работеше.И ние се лукувахме с цефалоспорин  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 593
Ох , дано бързо оздравеете без да стигате до болница Praynig

Noli ако може да ти ползвам темата за съвет  bouquet

И аз съм в паника преди 2 седмици малката беше с 39 градуса температура и леко зачервено гърло.Така 2 дни, на третия нищо Shocked Решиха, че е от зъби защото ни пробиват 4 наведнъж, от които 2 са кучешките.
Пуснахме кръвни изследвания нищо.
Сега от 2 дни пак същото CryЧудя се какво да правя дали да не притисна педито за една ПКК и урина + рентгенова снимка
Плаша се вече какви са тия зъби с по 39 градуса температура която се поддържа.
Моля ви ,кажете какво да направя , за да не изпусна нещо по - сериозно Praynig

# 22
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Без да се чудиш, бягай за рентгенова снимка.  Най- сигурно е.Може да е вирус, да е инфекция,  зъби и какво ли още не.
Аз си мислих че Алекс е  с хрема а то се оказа бронхитпневмония . И се разбра само от снимката.

 Praynig Дано да се оправи малката бързо.

# 23
  • Мнения: 3 804
при мен голямата я изкара на крак-казаха 4е няма нужда дая  приемат в болница,педиатърката предложи да и се правят инхалации на антибоитика и така се оправи-без последствия

# 24
  • Мнения: 3 500
Лала Рахин , това според мен е вирус. Не мисля, че от зъби се вдига толкова висока Т и да се поддържа така постоянно. Може, но вероятността е малка, по-скоро е вирусно.
Пневмониите по принцип са заразни и затова не смея да я приближа до никой. Сутринта излязохме рано, когато нямаше деца на пързалката и си тръгнахме като пристигнаха.
Най-гадното е, че тези пневмонии повтарят.

# 25
  • Мнения: 6 164
По въпроса с пневмонията - аз изкарах на 20г. на крак, вечер вдигах малко Т и нищо, нито кашлица, нищо, слушаха ме - нищо не се чуваше. Но като започна да ми прималява майка ми ме заподозря, че не е наред и се оказа, че вече е преминало в плеврит и сраствания и бях 10 дни на системи във Военна б-ца. Хубаво, че я водите да я слушат всеки ден.

Лала Рахин, Крисо ми е държал с 39 цяла седмица - ПКК, урина, УНГ - всичко чисто. Зъби винаги е вадил със страшни проблеми, но допускам, че не може да е само от зъби, по-скоро вирус, тъй като имунитета спада при зъбоникнене. Още повече като получи конюнктивит на едното око, вече беше сигурно, че е вирус.
Но 2 седмици е голям период и за такова време е възможно да е започнала и бактериална инфекция и да се наложи антибиотик. Заведи детето на УНГ, защото при горни предкътници Крисо направи отит!!! Пусни посявка на урина, може и гърлен секрет. Рентген не знам защо ви е, ако няма хрипове, но знам ли, всичко е възможно...

# 26
  • Мнения: 8 769
Някой от вас карал ли е пневмония вкъщи с детето, как се възстановихте?! Какъв антибиотик и какви лекарства приемаше детето?
През 2006 г. и двамата караха вирусна пневмония. По различни причини, дъщеря ми пи хомеопатични лекарства, а синът ми АБ. Тя се възстанови за седмица, той-за 10 дни, като в края на 10 дневката предписаха втори АБ (който не дадох).
И двамата си бяха у дома, на крак, бодри и игриви.
Сега карат по този начин скарлатина. Wink

# 27
  • Мнения: 225
Синчето ми за жалост се разболява много често Tired...и прави пневмонии вече 6 пъти и две от които си изкарахме вкъщи,по нищо не му личеше че е болен...
Така че не се притеснявай,щом лекарката така е решила значи няма проблем
Бързо оздравяване Wink

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Дъщеря ми, когато беше на 1 г. и 11 месеца, се разболя от вирусна пневмония. Лекувахме се вкъщи, но тогава (преди 8 - 9 години!)нямаше такива силни антибиотици под формата на сиропи. Наложи се инжекционен прием на АБ за 5 дни. Бях си наела мед. сестра да идва на всеки 8 часа. Стресът беше толкова ужасен за детето, добре, че поне не се наложи да го стресирам допълнително в болничка обстановка.
Но по принцип детето ми се справяше бързо с болестта, а и беше под постоянен лекарски контрол.
Така че явно има възможност да се лекува пневмония в домашна обстановка. Peace

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Марти на 3 годинки кара вирусна пневмония по същият начин - жизнена, ядяща и палава. Не сме лежали в болница, за 10 дни всичко се оправи. За детето е по добре да си е вкъщи щом не е зле.

Общи условия

Активация на акаунт