Ще имам близнаци! Тема с продължение.... 7

  • 25 081
  • 360
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 589
martusha не знам, още не съм го мислила. Аз съм малко суеверна и всичко с времето си. макар, че той онзи ден ми каза да си избирам лекар и при кой ще раждам и до края да ходя там. Много се чудя и за Токуда.

Лежа си аз. Само от една стая в друга малко за отмора. Обадих се на шефа и той каза да лежа, че иначе няма да ме пусне в офиса ако ме види на работа. Добре че имам разбрани шефове. Та утре ще се обадя на Манчев да го питам кой ще ми даде болничен. Мисля, че парите не са най-важното и мога да си позволя да си почина малко.

# 346
  • Мнения: 3 376
Здравейте и от мен момичета! Тези дни не бях минавала тук, че много ме боли гърбът като седна на компютъра. Много се радвам за успешното раждане на Калу   bouquet Николина, и аз щях да те посъветвам да пропуснеш светските изяви тези дни. Почивката е страшно важна за нас, вече се убедих и лично в това. До преди седмица ходех на работа и мислех да изкарам  още поне няколко седмици преди да си взема болничен. Но на ЖК ми се скараха, казаха, че е адски важно да почивам физически и психически, и аз се засрамих и взех болничен. И едва сега усетих колко ми е тежало ходенето на работа. Понякога тези съществени фактори дори не ги осъзнаваме.

# 347
  • Мнения: 4 589
Гризката така е, права си. И аз се правих на герой да не избяга работата, но осъзнах, че няма смисъл да рискувам, това за което съм мечтала толкова години. Особено сега като растат и се движат в мен и нямам търпение да мине времето и живот и здраве да се видим с прекрасните бебки.

Мен кръст не ме боли, ама ми тези ниско долу, под пъпа, явно се въртят много, а и едното е разположено точно дясно долу.

Ти различаваш ли кой близнак рита или не? Защото аз все си мисля, че знам кой кога рита, но сега четох в един чужд сайт, че често не се знае кой е от двамата.

# 348
Здравейте! Най-накрая реших и аз да се включа, а не само да ви чета. След 10 год. опити за забременяване, 2 опита ин-витро + 2 опита икси резулатът е налице- чакам с нетърпение срещата с моите две малки съкровища  Hug една мацка и едно срамежливо мишле - 32 г.с. Дано всичко има добър край, макар че не стартирахме добре. В началото много силен кръвоизлив и на легло и до този момент. Все пак добре е, че ми позволиха да ставам до тоалетна. Обаче вече сме почти на финала пък и си заслужава мъките  Naughty Поздрави на всички настоящи и бидещи мами!

# 349
  • Мнения: 4 589
Bel здравей, добре дошла сред нас и лека бременност до края. Май с близначета не е лесна бременността. Но дай Боже всичко да е наред с нашите бебчета и да се родят живи и здрави, пухкави и засмени.

# 350
Благодаря nikolina_pikolina   bouquet

# 351
  • Мнения: 25
Здравейте момичета!
Аз отдавна не съм писала, и най - вероятно не си ме спомняте.
Бременна съм в 24 г.с. с две мъничета момичета. Въпреки че първите четири месеца бяха
трудни и бях много зле, сега сме по- добре...малките непрекъснато ритат, усещанеето е неповторимо,
но вие знаете как е, нали. Искам да ви питам нещо, някоя от вас имала ли е чувство на тежест в корема ниско долу под пъпа?
Аз доста често имам такава тежест и една тъпа болка от време на време, докторката ми каза че може да е от контракции,
но като цяло корема ми е спокоен в смисъл мек, и имам чувството че по-скоро е от неприятните газове които ме мъчат. Все пак исках да се
посъветвам и с вас, случвало ли ви се е.

# 352
  • Мнения: 3 376
Добре дошли при нас, Бел и Геринце  Hug Желая ви само хубави моменти и лека бременност и раждане от тук нататък. Геринце, аз от време на време усещам всякакви болчици, опъвания и пробождания - в ляво, дясно, ниско, високо... Сигридов ми е казвал, че най-вероятно се дължат на сраствания от предишните ми операции. Сега не съм сигурна дали точно "тъпа болка и тежест ниско долу под пъпа", но предполагам всякакви охчета в тоя период са нормални. Нищо чудно да е от газовете всъщност. Пази се и си почивай наистина много - това помага във всички случаи  Peace А магнезий не ти ли изписаха профилактично?

Николина, и аз вече загубих представа кое бебе кога рита  newsm78 Те постоянно си се разместват и са ту едно до друго, ту едно над друго... А имаш ли идея кога ще може пак да записваме часове за Сигридов?

# 353
  • Мнения: 25
Благодаря Гризката, сега като каза се сщам че вначлото и на мен ми казаха че може да е от сраствания, и аз имам две операции. Иначе изписахами магнерот, пия го 3х2 направо ми омръзна, но няма как пия, освен това ми изписаха и Гинепрал, за контракции. Пия какво ли не от самото начало, но така ще е, най- важното е накрая всички ние да се радваме на здрави и хубави бебчета.

Момичета на вас правиха ли ви изследвания за гестационен диабет, аз във вторник съм на изследване и малко се притеснявам. Мислех, че само ако докторът има съмнения назначава такова иследване, но днес четах че се прави почти на всички бременни.

# 354
  • Враца
  • Мнения: 166
Здравейте момичета!
Както се вижда от лентичката съм бременна в 24 г. с. след 1-ви опит ИКСИ - бебчетата са момче и момиче. Гризката, аз също ходя при Сигридов и мисля, че клиниката ще работи отново на 8-ми. Аз успях да си запиша час преди да излязат в отпуска чак за 24-ти септември. За раждането мисля да е в Токуда - сега на 2-ри имам записан час при Лазарова, ще проуча как стоят нещата и ще пиша. Иначе, аз от 1 месец вече не ходя на работа, помотвам се в нас, гледам в интернет за легълца, колички и всички други необходими неща. Още не смея нищо да купувам - все си викам айде след тоя преглед ако всичко е наред и ще купя нещо за мишоците и пак се разубеждавам и оставям за следващия път. Но вече трябва да се взимам в ръце, че след месец два едва ли ще ми е до пазаруване с големия тумбак. Вие кога почнахте да пазарувате?
Аз също имам бодежи ниско долу, макар да нямам сраствания от предишни операции. Преди знаех кое бебе къде е и като риткаха ги познавах, но от 1 седмица насам вече не мога да ги разпознавам и се паникьосвам. Сутрин и вечер са най-активни като си лежа и явно се въртят, защото корема ми се деформира - става на едни бабунки  Laughing. И при вас ли е така?   

# 355
  • Мнения: 3 376
Ася, добре дошла при  Crossing Armsо  Crossing Armsас  Hug С теб сме правили иксито по едно и също време като гледам  Laughing Пиши после как са минали консултациите в Токуда. Аз също имам интерес за там. Всяка информация за раждането на близнацитег в различните болници е кът, в съответните теми в другите подфоруми почти не може да се намери такова инфо. За пазаруването и мен вече почват да ме сърбят ръчичките, но днес имах неблагоразумието да го споделя с майка ми, и тя естествено побърза да ме "насвие" със старото поверие за предварителното пазаруване  Twisted Evil Гадно си ми стана, дано ми мине скоро, че инак ще трябва да поверя най-сладката част в ръцете на бабите  Laughing

Геринце, не знам за какъв тест говориш - на мен са ми пускали  само стандартното изследване на кръвна захар, може би именно за това става дума. Наистина е напълно в реда на нещата да се следят тези неща през бременността.

Аз пък тези дни май имах малко контракции  Tired Във всеки случай коремът ми се стягаше и ставаше на бабуни. Увеличих магнезия на 3х2 (аз го бях спряла де  Embarassed) и гледам да лежа почти през цялото време. Ася също пише за бабунки, значи ставаме поне 2  Laughing, дано наистина всичко да си е нормално.

# 356
  • Враца
  • Мнения: 166
Ехо, нещо ни позападна темичката. Консултацията в Токуда мина добре. Д-р Лазарова беше любезна и внимателна. Гледахме бебетата - и двете бяха разположени седалищно, даже младежа удряше сестра си с ръчички по главата  Laughing. Самата болница е оромна, вътре беше чисто, седалките на тоалетните бяха затоплени, абе общо взето ми направи добро впечатление. Цените са следните - за здравноосигурени лица цената е 1500лв за избор на екип (без значение как ще раждаш секцио или нормално) и пакета изследвания на бебче е 600лв. като ни казаха, че за 2-те бебета пакета няма да ни струва повече от 1000лв. Ще ходя пак средата на октомври да определим горе-долу дата за секциото.
ПС. Някои има ли новини от nikolina-pikolina. Гледам, че и при бъдещите мами декемвриики я няма. Дано всичко да е наред.

# 357
  • Мнения: 1 895
Добре дошли на новите мами, лека бременност на всяка от вас!
 Моля напишете си термините ако искате да сте в списъка на очакващите на първа страница Peace

# 358
  • Враца
  • Мнения: 166
Благодаря за посрещането. Термин 20.12.2008 - момче и момиче.

# 359
здравейте. за мое огромно съжаление аз отпадам от темата и от близнашкия форум   Cry . на последния преглед преди два дни ми съобщиха, че бебето е едно. днес 3Д ехографа го потвърди. в 33 г.с съм. двама "специалисти" 7 месеца наблюдават бременност с близнаци, следят развитие и т.н....    #Cussing out  думи нямам. добрата новина е, че ще си имам мадама и всичко с нея е ок. но все пак ми е много мъчно, че не са две    Tired . явно едното е спряло да се развива в ранните седмици, ама да ги питаш какво са гледали до сега. другата теза беше, че е спряло скоро да се развива и се е мумифицирало някъде . добре, че не се потвърди!  иначе с покупките напреднах - количка за близнаци, нова лека кола за повече багаж и разни други дреболии....  ooooh! пожелавам на всички ви успех и да си гушкате по две здрави мишки!!!    lovekiss

Общи условия

Активация на акаунт