резервации през немски тур. фирми?

  • 10 873
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 639
Някой резервирал ли е през немски агенции?  Моля ви дайте линкове към такива. Оказа се , че за елените през български агенции могат  да ми потвърдят едва две седмици преди датата на почивката, а това изобщо не ме устройва. От рецепцията ми казаха, че само през немски тур. фирми може да се плати предварително е да е гарантирано 100%. А ние предвиждаме да сме с трите деца и не можем да си позволим да не е сигурно настаняването.

# 1
  • Мнения: 11 747
Не съм много запозната, но ТУИ.
http://www.tui.at/page.cfm?vpath=index&agent=google&gcli … pMCFQgGuwoddBnHZA

виж дали не е късно, те отраничко си правят резервациите. Нещо ласт минит може да хванете.

# 2
  • Мнения: 11 747
Ето тук скролни надолу, има оферта за
Victoria Elenite Sunrise & Sunset & Emona & Perla


после отиди на стр.4 има още една оферта за Елените - Андалусия

# 3
  • Мнения: 3 215
Само се чудя как точно ще резервирате през тях, като офертите им включват и полет от Австрия/Германия...Съмнявам се, че биха дали от контингента си на хора, които са в Бг и съответно не се налага да летят. Освен ако цената с полет е по-евтина от цената само за хотел,ако се резервира от тук newsm78

# 4
  • Мнения: 639
И аз не знам как.. не ми трябва оферта с полет...

# 5
  • Мнения: 11 747
А, няма да ти го продадат без полет!!  Това вече е коментирано във форума, но доколкото помня пак беше изгодно - не ползваш полета, а само хотела. Освен ако не са започнали да дават по-изгодни оферти за българи, че допреди 1-2 години беше по-евтино да си купиш пакет с полет от Германия, отколкото да си вземеш само хотел от тук.

# 6
  • Мнения: 215
Не може да се резервира така ! Абсурд.

# 7
  • Мнения: 639
4410 лв. ми излиза за една седмица за всички ол инклузив от БГ . 2373 но в евро за седмица през август, т.е. приблизително 4700 в лева през ТУИ. Само че през немския сайт не ми става ясно дали става дума за мезонетите във вилите, за апартамент или ще се тъпчем в една стая аз мъжът ми и трите деца . През БГ могат да ми потвърдят едва в началото на август, а ако не потвърдят ще увиснем ..

# 8
  • Мнения: 3 215
Политиката на хотела е още по-абсурдна. По принцип съществуват два вида резервации - гарантирани и негарантирани.При първия вид се плаща депозит, оставя се кредитна карта, гарантира се резревацията по някакъв начин.При втория - това не се прави, но няма гаранция,че като пристигнеш стаята ти ще се пази за теб. Това в най-общи линии. Затова не мога да разбера защо при положение, че сте готови да платите депозит (независимо дали директно на хотела или на агенцията), ще ви казват, че не могат да ви гарантират резервацията...

# 9
  • Мнения: 11 747
Не разбирам от тези неща, може да говоря глупости, но предполагам че ТУИ или друг туроператор е купил целия хотел за сезона и ако не се продадат някои места, хотела си запазва правото да ги продаде на 'случайни' клиенти. Затова ще чакат до 2 седмици преди датата на почивката, за да видят дъл' ще се продаде на ласт минит оферта и ако остане празно ще ви го дадат на вас.

# 10
  • Мнения: 3 215
Има и такъв вариант, Пина.
Ако бях на мястото на авторката, щях да се преориентирам  newsm78
(Наистина ли  е толкова скъпо в нашите хотели,бе хора. Вярно, че още не почивам с деца и не знам колко са големи децата на авторката, обаче тази цена за една седмица ме разби  Crazy  Sorry, за офф-а)

# 11
  • Мнения: 11 747
Ами не е скъпо, но все пак тя говори за 5 човека! Ол инклузив, този споменатия комплекс май е 5*... даже си е евтино!

# 12
  • Мнения: 3 215
Щом казваш...(В Бг 5* - това е под въпрос.)
Няма повече да измествам темата, извинявам се!  bouquet

# 13
  • Мнения: 11 747
Да се поправя, сега погледнах 3+* е комплекса. Обявили са цена от 374 евро, но това е ол инклузив за 16 нощувки + самолетен билет и си е жива евтиния!

ох, взех да гледам по- подробно. Аз не разбирам немски и ще спра да се обаждам, че нещо май недоразбирам и....  Embarassed

# 14
  • Мнения: 3 215
Да, това прави 1870 евро за 5 човека  за 16 нощувки и е супер, но авторката спомена 2373 евро за една седмица... newsm78

Аз пък разбирам немски, но чета теб,а не сайта им, и май и двете се получава,че говорим наизуст  Crazy

# 15
  • Мнения: 639
Нищо не разбирам от немски, за август дава други цени, изобщо пълен хаос ми е! Не ми е ясно защо българи да не могат да ползват тези курорти, безумно ми е да ми потвърдят евентуално в последния момент! С три деца - на 9, на 3 г.  и бебе на 6 месеца е абсурд да чакам до последния момент! Ако намеря някой приятел дето да разбира немски ще го помоля за съдействие, ако не - ще търся друго място за море!

# 16
  • Мнения: 3 215
Аз говоря немски.Кажи с какво мога да ти помогна.Въпросът е,че чрез тях едва ли можеш да резервираш,защото предлагат пакет,включващ полет до Бг, а на теб не ти трябва.Сигурна съм,че има и други пречки,но за полета се сещам на прима виста.
Ти през кои агенции се опита да резервираш?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 881
Аз направих такъв опита да резервирам през TUI. Отидох във офиса на Турист сървиз, това е туроператор български, който продава пакетите на някои немски туроператори. Такава офирта ми гръмнаха, че щях да падна, доста солена беше. Не ми казаха да се включва в цената полет, а аз разгледах истинските немски каталози. Говорихме и за ластминет, но това наистина не е сигурен вариант, все пак обаче съществува и е доста изгоден. Аз ботидох в офиса на фирмата във Пловдив, но имат и в София.

# 18
  • Мнения: 3 215
В София положението е същото плюс това,че са адски груби.Ходила съм там по друг повод, за пътуване извън страната.Останах меко казано възмутена.Не бих се занимавала с тях повторно,дори и да са единствените,предлагащи каквото ме интерсува.А те никога няма да са.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Ако не се лъжа, в темата за Ол инклузив в България някои момичета бяха писали, че са направили резервация чрез чужд туроператор и им е излязло по-изгодно. Без да плащат самолетни билети  Simple Smile
Обаче темата е много голяма, прочети я или пусни търсачка и може да откриеш това, което ти трябва.

# 20
  • Мнения: 1 320
Нани, аз миналата година резервирах през Турист сервиз нашата почивка в Дюни. Нямам никакви оплаквания от фирмата. Тази година пак ги питах за цени за Дюни и цената е точно същата като в сайта на ТУИ. www.tui.de. Впрочем в самият сайт можеш да си избереш почивка без самолетен билет и то е като цъкнеш на Hotels. Тогава излизат цени само на нощувки. Сега ще погледна за Елените и ще пиша какво съм открила. Да добавя, че не разбирам грам немски Simple Smile. Има и опция да си поръчаш почивката онлайн, така че не мисля, че е невъзможно. Виж още и www.booking.com thomascook.com. Тези са на английски.

# 21
  • София
  • Мнения: 250
За Андалусия излиза оферта без полет ето тук, само си нагласи децата по възраст, в "Region" избери Bulgarien (Sonnenstrand) избери датите.
И в офертите с полет и в тази излиза типа на настаняване - бунгало, фамилна стая, апартамент, така че предварително е ясно какво избираш
Ако имаш нужда от помощ, свирни  Wink

# 22
  • Мнения: 1 320
Вероятно има някакъв бъг със сайта на туи, защото като избереш двама възрастни и три деца излизат съвсем малко хотели. Като избереш само двама възрастни излизат доста повече, а някои пък въобще не излизат. Можеш да си ги потърсиш в падащото меню с курортите и тогава излиза всичко в даден курорт, като при това очевидно има места, защото сайтът дава възможност за покупка на пакет онлайн /тествах го току-що/. Миналата седмица нямаше такива проблеми.

1226 евро/седмица за вас петимата в хотел Андалусия в Елените. Обаче за момента сайта дава само дати 3-10 август свободни. Не знам къде си ги видяла тия 4000 и кусур пари Simple Smile.

Ето това е офертата, но не давам линк, защото нищо не излиза:
 Bulgarien, Schwarzes Meer / Burgas & Umgebung, Elenite
Hotel Andalusia
 
BOJ15055HHY02 JBH V
03.08.08 10.08.08 7 Tage
5 Personen
1 Junior-Suite
Vollpension
mehr Angebote
1226,00 EUR
 
entspricht Preis pro Person/Nacht:    35,03 EUR
Anbieter: TUI Deutschland GmbH
Details >

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 13:48 от Момиче

# 23
  • София
  • Мнения: 250
Има разлика между Vollpension и All inclusive
Vollpension вероятно е 3 хранения на блок маса

# 24
  • Мнения: 265
момичета,разгледах и аз линка на "туи" без самолетен билет и е доста по -евтино.моля ви,кажете как мога да резервирам.дали може да се прави резервация от бг.?

# 25
  • Мнения: 7 605
Пак митове и легенди   Laughing

Раzбира се, 4е немски туроператори продават и на българи, тях ги интересува да си продадат стоката, а на кого йм е все тая.
Както е каzала Моми4е, преz ТУИ можеШ да купиШ и само хотел беz самолетен билет. Ако искаШ дай датите и брой на по4иваЩите и Ще ти кажа колко струва.

# 26
  • Мнения: 265
аз си изчислих колко струва,но не ми е ясно как става плащането и получаването на ваучера.може би с кредитна карта.ако някой е резервирал нека обясни.

# 27
  • Мнения: 3 215
ТУИ имат собствено представителство в Бг,но оферта излиза само за Царево, а линкът за резервации от ТУИ Германия дава,че няма нищо в момента.

http://tui.bg/cgi-bin/max4o/tui/index.cgi?sid=&menu=10&lang=2

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз съм от тези резервирали през ТУИ. Дори за майските празници ходихме с техен ваучер в Гърция. Нямам никакви оплаквания, дори напротив. Цените им са конкурентни, дори по-ниски от някои български туроператори. И в Златните като ходихме пак беше през тях. Никога не са се държали лошо, говоря за Турист сървис. Дори в събота бяхме там, за да си проучим за лятната почивка и тази събота ще резервираме. Ако някоя знае немски е хубаво да влезнете в австрийския сайт на TUI и DERTOUR където са качени целите каталози. Но за места в хотела се проверява на място. Ако някой има други въпроси да пита.

# 29
  • Мнения: 1 167
PresiN дали правилно съм те разбрала? Ти си направила резервация от офертата на Туй през Турист сървис. А едно и също ли е, като цена, ако я направиш от тяхната страница през интернет ( на туй)? А опитвала ли си през представителството на Туй в Бг.? Станаха мн. въпросите, за което съжалявам, но абсолютно нищо не разбирам от немския. Даже не можах да стигна до конкретни оферти  Embarassed

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 576
Моят мъж е голям образ и първо сяда да разгледа офертите на ТУИ в немският сайт. Подчертавам, че немски не знае!  Wink Та харесва си хотели и там можеш да видиш и колко струва. После отидохме на Раковска в Турист сървис и си питаме съответният хотел дали е свободен. Там има оферти и на DERTOUR. Ако искаш дай ми ИЦЯ номер и утре мога да ти помогна как да разгледаш в сайта. По принцип цената на немците е колкото на нашите и дори понякога по-добра. Само си заплащаш допълнително разходите по доставката на ваучера от Германия, което беше около 20 - 30 лв.

# 31
  • Мнения: 639
Благодаря на всички, които заявиха готовност да ми помогнат! След дълги полемики се отказахме от Елените. Днес капарирах 50% от нашата осем дневна почивка на родното море. Платих 450 лв. за двустаен апартамент с всички екстри в нов, модерен комплекс с басейн, интернет, климатик, напълно оборудвана кухня, детска площадка и т.н. далеч от чалгата и шума... .   bouquet

# 32
  • Мнения: 2 964
Къде е това?

# 33
  • Мнения: 1 167
И всичкотова през ТУИ ли? 450 общо или това е капарото?

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Благодаря на всички, които заявиха готовност да ми помогнат! След дълги полемики се отказахме от Елените. Днес капарирах 50% от нашата осем дневна почивка на родното море. Платих 450 лв. за двустаен апартамент с всички екстри в нов, модерен комплекс с басейн, интернет, климатик, напълно оборудвана кухня, детска площадка и т.н. далеч от чалгата и шума... .   bouquet

а готвач капарира ли?
НЕ заменям за никакъв N стаен апартамент АИ системата.

# 35
  • Мнения: 265
нани,къде е този комплекс?

# 36
  • гр.София
  • Мнения: 219
Нани, аз миналата година резервирах през Турист сервиз нашата почивка в Дюни. Нямам никакви оплаквания от фирмата. Тази година пак ги питах за цени за Дюни и цената е точно същата като в сайта на ТУИ. www.tui.de. Впрочем в самият сайт можеш да си избереш почивка без самолетен билет и то е като цъкнеш на Hotels.

Момиче, нещо не мога да се оправя със сайта на ТУИ/хич ме няма с немския/. Ако имаш възможност прати линк за офертата на Дюни.

Общи условия

Активация на акаунт