креватни дървеници....

  • 72 077
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
nikol83 какви са ви мебелите? Дървени ли са или ПДЧ...???

# 16
  • Мнения: 199
спалнята ни е чам,а детското легло е от тези сгъваемите кошари т.е. от плат и в него си бяха направили гнездо...май се отървахме защото от 2сед. не съм намирала

# 17
  • във фурната
  • Мнения: 596
И аз преди 5 г.разбрах що е то дървеница.В началото ги помислих за кърлежи.Даже в Центъра по заразни и паразитни болести ги носих Mr. GreenБяхме ги завъдили от току-що монтирания ни паркет,който явно не е бил третиран преди това с/у паразити.Уморих ги с Байгон на Байер,но не е желателно да се обитава помещението през следващите 24 часа.

# 18
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
спалнята ни е чам,а детското легло е от тези сгъваемите кошари т.е. от плат и в него си бяха направили гнездо...май се отървахме защото от 2сед. не съм намирала

Питам, защото от седмица 'нещо' ни изяжда през нощта, но предимно мен - мънички петънца, много прилича на ухапано от бълха, но не е, а детето има 5 огромни релефни плюски т.е моите и нейните ухапвания не си приличат, но като прочетох темата и почнах да се притеснявам и се чудя какво може да е. Постоянно проверявам чаршафите, оглеждам се, ама нищо не намирам, мебелите са ни от ПДЧ и МДФ. По-странното е, че преди малко повече от месец идва фирма да пръска и няма логика да имаме каквито и да било гадини  newsm78

# 19
  • Мнения: 199
то и аз никога не бях виждала дървеници,много са малки,плоски и чесно казано трудно мойе да ги видиш просто е кошмар.Аз започнах да мажа детето с лосион против комари и кърлежи за всеки случай.не сме пръскали с нищо освен райд и то 3флакона.Дано сме се отървали Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 1 950
Преди 8 години имах същия проблем.  Първоначално не знаех какво точно става - синът ми беше постоянно в пъпки и го водих по всякакви лекари - алергия казаха всички , измазах върху него какви ли не противоалергични мазила + съответно и вътрешен прием на противоалергични. След 2 месеца ходене по мъките особено за детето ми, което тогава нямаше и 3 год. Една нощ видях въпросната буболечка. Тъй като явно излизаха само нощем - не бях ги виждала  Crazy
Започна се едно пръскане с Райд, и какво ли не, а те като че ли се размножаваха за минути.
Накрая извиках фирма и те ми напръскаха, с което проблема се реши. Жената, която пръскаше беше без маска и без специално облекло, каза ми за 3 часа да държа затворено и после много продължително да проветря и че няма страшно за децата / тогава на 2 1/2 и 7 1/2 г/. Ние все пак децата си ги заведохме за една нощ при майка ми, а ние си спахме в къщи и нямахме никакъв проблем.
От фирмата, която ни пръска казаха, че Райда е по-токсичен за хората отколкото за дървениците.

И след като напръскахме не сме имали този проблем, а и "алергията" на сина ми изчезна  Grinning

# 21
  • Мнения: 958
lideto70: можеш ли да дадеш коордианти на фирмата на лични  Praynig
Нашият проблем пък е дървояд и понеже сме с дюшеме и дървени мебели, бих искала да напръскаме превантивно преди да се пренесем.

# 22
  • Мнения: 256
Пръскане и след това профилактика с парочистачка.

# 23
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
lideto70Може ли и на мен телефония номер на фирмата.А дали пръскат и за бълхи и комари? newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 626
Преди 8 години имах същия проблем.  Първоначално не знаех какво точно става - синът ми беше постоянно в пъпки и го водих по всякакви лекари - алергия казаха всички , измазах върху него какви ли не противоалергични мазила + съответно и вътрешен прием на противоалергични. След 2 месеца ходене по мъките особено за детето ми, което тогава нямаше и 3 год. Една нощ видях въпросната буболечка. Тъй като явно излизаха само нощем - не бях ги виждала  Crazy
Започна се едно пръскане с Райд, и какво ли не, а те като че ли се размножаваха за минути.
Накрая извиках фирма и те ми напръскаха, с което проблема се реши. Жената, която пръскаше беше без маска и без специално облекло, каза ми за 3 часа да държа затворено и после много продължително да проветря и че няма страшно за децата / тогава на 2 1/2 и 7 1/2 г/. Ние все пак децата си ги заведохме за една нощ при майка ми, а ние си спахме в къщи и нямахме никакъв проблем.
От фирмата, която ни пръска казаха, че Райда е по-токсичен за хората отколкото за дървениците.

И след като напръскахме не сме имали този проблем, а и "алергията" на сина ми изчезна  Grinning

Моля,......ако може да ме включиш и мен в желаещите за тел.на фирмата,или поне как й е името.
Благодаря ти! Hug

# 25
  • Мнения: 16
моля ако може и на мен да ми пратите телефона на някоя фирма Praynig
па се извинявам но немога жече да спя от тиа гадове  #2gunfire  и не издържам  #Crazy

# 26
  • MJF
  • Мнения: 8 591
ali,  прати им лично съобщение на дамите,които са имали проблема,че може като влязат в сайта да не стигнат до този подфорум.вземете спешни мерки,защото не е шега.
но аз не бих чакала а викнете фирма да напръска възможно най-бързо.

# 27
  • във фурната
  • Мнения: 596
Успокоителното  е,че тези гадини са ,,чисти",т.е.не могат да заразяват с инфекциозни болести,като бълхите и кърлежите,например.

# 28
i az imam su6tiq problem deteto mi ima stra6ni obrivi i mnogo golemi pluski mojeli da mi dadete imeto i nomera na firmata koqto vi e pomognala za6tot se pritesnqvam mnogo za deteto ni i za nas a e mnogo nepriqtno i ujasno da ima6 tezi gadini vku6ti nadqvam se da mi pomognete ve4e ne izdurjam  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт