Хапче с хиалуронова киселина

  • 208 725
  • 274
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 38
Привет!
Извинявам, се повдигам темата, която е стара, но попаднах на мнение от denis_d имам питане:

Хиавита с ниско молекулярно тегло ли е, защото пише, че е.
Да продължавам ли да я купувам или да се замисля за др.?

Благодаря!  bouquet

# 196
  • София
  • Мнения: 35 957
Привет!
Извинявам, се повдигам темата, която е стара, но попаднах на мнение от denis_d имам питане:

Хиавита с ниско молекулярно тегло ли е, защото пише, че е.
Да продължавам ли да я купувам или да се замисля за др.?

Благодаря!  bouquet

Замени я с друга, напр. тази:
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … ;sr=null&ic=1


Хиавита е с нова /сменена/ формула  - ХК пак е нискомолекулярна, но е повече от 5000 Da  и не може да се усвои и да достигне до кожата.
За кожа трябва ХК до 5000 Da

ПП.
За ХК - не е достатъчно само да пише, че е нискомолекулярна, а трябва да е посочено молек. тегло.
Теглото на ХК може да е от 500 до 20 000 000 Da,  ХК до 1 000 000 се  води нискомолекулярна

# 197
  • София
  • Мнения: 38
Много ти благодаря! Ще поръчам посочената от теб!   bouquet

# 198
  • Мнения: 2
Здравейте, понеже прочетох някъде, че не може да се пие Х. киселина заедно с приема на хапчета и се замислих,аз момента пия"Деанксит", дали ще намалее ефекта  на ХА наистина? Иначе аз поръчах тези :

http://keepfit.bg/hyaluronic-acid/hialuronova-kiselina-doctor-best
 
по-нагоре в темата прочетох, че според някой,нямало да действат положително в/у кожата, но според мен не би трябвало да е така понеже в описанието е посочено че са  с ниско молекулно тегло.  Thinking
И в Iherb.com също видях, че много ги хвалят именно за това, че виждат промяна в кожата  Peace

Та на въпроса...дали е проблем да ги приемам с Деанксит-а според вас?  newsm78

# 199
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравейте, понеже прочетох някъде, че не може да се пие Х. киселина заедно с приема на хапчета и се замислих,аз момента пия"Деанксит", дали ще намалее ефекта  на ХА наистина? Иначе аз поръчах тези :

http://keepfit.bg/hyaluronic-acid/hialuronova-kiselina-doctor-best
 
по-нагоре в темата прочетох, че според някой,нямало да действат положително в/у кожата, но според мен не би трябвало да е така понеже в описанието е посочено че са  с ниско молекулно тегло.  Thinking
И в Iherb.com също видях, че много ги хвалят именно за това, че виждат промяна в кожата  Peace

Та на въпроса...дали е проблем да ги приемам с Деанксит-а според вас?  newsm78

Няма проблем да приемаш ХК и Деанксит - на отделни приеми  Peace

# 200
  • Мнения: 2
Благодаря за отговора. Сега остана да си избера продукта   bouquet
тази http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … ;sr=null&ic=1
няма ли как да я намеря в Българиа...? Понеже е над 19$ и ще трябва да мине през митницата... :/

# 201
  • София
  • Мнения: 35 957
Благодаря за отговора. Сега остана да си избера продукта   bouquet
тази http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … ;sr=null&ic=1
няма ли как да я намеря в Българиа...? Понеже е над 19$ и ще трябва да мине през митницата... :/

Не се предлага в БГ
Преди няколко години  Актавис  я предлагаха/Хиавита/, но след като стигна цена 66-67 лв. за опаковка / за 20 дни/ - смениха формулата с друг прозиводител
Тази която предлага Айхерб е на най-изгодна цена - може да потърсиш друга марка, която да предлага HA injuv


    

# 202
  • Мнения: 2
Благодаря! Къде могат да се намерят тези? (ако трябва на лични, да не става реклама)
И дали са също толкова ефективни колкото тези които по-рано препоръчахте ?

# 203
  • София
  • Мнения: 35 957
Благодаря! Къде могат да се намерят тези? (ако трябва на лични, да не става реклама)
И дали са също толкова ефективни колкото тези които по-рано препоръчахте ?
Това е една и съща ХК / injuv/ - предлагана от различни марки.
Тази, която се предлага в Айхерб е на най-изгодна цена  Peace
Нали поръчваш от Айхерб Simple Smile
 

# 204
  • Мнения: 2
Аааа Айхерб  Laughing сега разбрах хаххх... Всъшност, ХК която поръчах е от другаде

http://keepfit.bg/hyaluronic-acid/hialuronova-kiselina-doctor-best
от тук, но не знам защо пише против бръчки...марката е хубава до колкото знам, може да я пробвам все пак да видя дали ще има някаква разлика, а след месец да поръчвам друга ако не съм доволна от нея  Peace

# 205
  • Мнения: 1 467
Здавейте, дами,

Моля за съвет!
От малко повече от 2 седмици пия хиалуроновата киселина на Source naturals така, както е указано на опаковката - 2 Х 2 капсули дневно.
Както се и опасявах обаче, за тези две седмици задържах ужасно много вода и съм видимо подута. Течности пия много, но не отделям достатъчно и се усещам напомпана до пръсване. Rolling Eyes
Питането ми е - да спра ли хиалуроновата киселина напълно или да премина към прием, да речем по 1 капсула на ден.
ПП: Като цяло до миналата година имах проблем със задържането на вода, който преборих трудно и все още боря, ходя на процедури и т.н. Масажистът ми е на мнение, че е по-добре да не пия повече ХК, а на мен не ми се ще да се отказвам напълно... Sad
Вие как мислите?

Благодаря! Peace

# 206
  • София
  • Мнения: 35 957
Здавейте, дами,

Моля за съвет!
От малко повече от 2 седмици пия хиалуроновата киселина на Source naturals така, както е указано на опаковката - 2 Х 2 капсули дневно.
Както се и опасявах обаче, за тези две седмици задържах ужасно много вода и съм видимо подута. Течности пия много, но не отделям достатъчно и се усещам напомпана до пръсване. Rolling Eyes
Питането ми е - да спра ли хиалуроновата киселина напълно или да премина към прием, да речем по 1 капсула на ден.
ПП: Като цяло до миналата година имах проблем със задържането на вода, който преборих трудно и все още боря, ходя на процедури и т.н. Масажистът ми е на мнение, че е по-добре да не пия повече ХК, а на мен не ми се ще да се отказвам напълно... Sad
Вие как мислите?

Благодаря! Peace

Според мен е някакво съвпадение
Спри ХК и виж дали ще отшуми проблема.
Има разлика между задържане на вода в тъканите и клетките и задържане на вода от ХК в междуклетъчните пространства / където е ХК - в кожата/
Консултирай се с дерматолог. Може да правиш  и някаква алергия

# 207
  • Мнения: 1 467
Здавейте, дами,

Моля за съвет!
От малко повече от 2 седмици пия хиалуроновата киселина на Source naturals така, както е указано на опаковката - 2 Х 2 капсули дневно.
Както се и опасявах обаче, за тези две седмици задържах ужасно много вода и съм видимо подута. Течности пия много, но не отделям достатъчно и се усещам напомпана до пръсване. Rolling Eyes
Питането ми е - да спра ли хиалуроновата киселина напълно или да премина към прием, да речем по 1 капсула на ден.
ПП: Като цяло до миналата година имах проблем със задържането на вода, който преборих трудно и все още боря, ходя на процедури и т.н. Масажистът ми е на мнение, че е по-добре да не пия повече ХК, а на мен не ми се ще да се отказвам напълно... Sad
Вие как мислите?

Благодаря! Peace

Според мен е някакво съвпадение
Спри ХК и виж дали ще отшуми проблема.
Има разлика между задържане на вода в тъканите и клетките и задържане на вода от ХК в междуклетъчните пространства / където е ХК - в кожата/
Консултирай се с дерматолог. Може да правиш  и някаква алергия


Благодаря! Hug
Засега ще спра, за да се уверя дали има връзка между нещата.
Аз също си мислех, че е съвпадение (напр. наближаващ МЦ, евентуално повече сол, смяна на времето и т.н.), но каквото и да беше, щеше да отшуми за 2-3-5 дена, а то...

Лека вечер и ще докладвам по-нататък!

# 208
  • Мнения: 817
Привет!
Извинявам, се повдигам темата, която е стара, но попаднах на мнение от denis_d имам питане:

Хиавита с ниско молекулярно тегло ли е, защото пише, че е.
Да продължавам ли да я купувам или да се замисля за др.?

Благодаря!  bouquet

Замени я с друга, напр. тази:
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Injuv-Hyaluronic-Acid-70-mg … ;sr=null&ic=1


Хиавита е с нова /сменена/ формула  - ХК пак е нискомолекулярна, но е повече от 5000 Da  и не може да се усвои и да достигне до кожата.
За кожа трябва ХК до 5000 Da

ПП.
За ХК - не е достатъчно само да пише, че е нискомолекулярна, а трябва да е посочено молек. тегло.
Теглото на ХК може да е от 500 до 20 000 000 Da,  ХК до 1 000 000 се  води нискомолекулярна


И аз съм се насочила към тази ХК,но ме интересува по колко се  се пие на ден  и кога?

# 209
  • София
  • Мнения: 35 957
За ХК:  първите 20 дни 2х2,  след това 2х1
Може на гладно, може и след хранене

Когато се приема ХК е много важно да се пие повече вода - за да има ХК какво да задържа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт