Кога казахте на близките, че сте бременни

  • 11 391
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
Аз-веднага!Бях много щастлива и исках да се похваля на вси4ки smile3521
също и аз!

# 16
  • Мнения: 1 645
На близките казах,веднага - а на познатите,и то само на определени хора -  когато се потвърди бремеността,тоест след като отидох на лекар.Всички бяха невероятно щастливи - като изключа свекито,която имах чувството че всеки момент ще припадне,сякаш и съобщаваме с мъжо най-лошата новина на света.

Даниел - 21.04.2004г.

# 17
  • Мнения: 529
При нас също беше много чакана бременност, след втория положителен тест, самата аз не знаех как да реагирам още и взех решение да не казвам на никого, докато не се потвърди, докато не минат първите критични месеци и тн., след още не повече от пет минути грабнах телефона и подкарах най-близките ми. Помолих ги да си мълчат за всеки случай, да не предизвикваме съдбата с радостта си, и те обещаха, след което още след половин час започнаха да ми се обаждат други роднини и приятели. те пък ми се скараха - защо съм искала да мълча, това не трябвало да се премълчава, така после бебето проговаряло по-бързо  33uu

# 18
  • Мнения: 463
На родителите си казах веднага(просто се налагаше),след като разбрах,но на другите като взе да ми ли4и,към средата на 4-ти месец,и на свекъра и свекървата казахме тогава,4е много се тревожат за вси4ко.

# 19
  • Мнения: 272
Аз-веднага!Бях много щастлива и исках да се похваля на вси4ки smile3521
И аз така.И двата пъти почнах да звъня по телефоните още щом излязох от кабинета на гинеколожката ми......

# 20
  • София
  • Мнения: 3 994
Ние казахме в 6-та седмица, когато се видя че има сърдечна дейност....Иначе майка ми знаеше още от първия положителен тест....

# 21
  • Мнения: 5 577
На моите роднини казах след 5 месец.
Беше ме яд когато мъжо и свеки, разтръбили на целия им род още след теста - разни дето не ги познавам даже (някакви емнаисти роднини). Колегите от университета разбраха накрая, така е, не обичам да говоря предварително.

# 22
  • Мнения: 1 107
Веднага след като се установи бременността - не само на роднините, но и на целия офис и на по-близките приятели - за да се съобразяват с мен, да ме пазят, глезят и обгрижват от самото начало Grinning
Не се притеснявай, тази хубава новина едва ли може да навреди на хората, които те обичат Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 173
Този въпрос най добре да го зададеш в Бъдещи и настоящи мами Mr. Green иначе съм чувала че не е хубаво в началото да казваш на много хора достатъчно е с половинката да знае

Може и аз да съм сбърканата, но смятам, че точно това е форума на бъдещите майки....
Всеки има право да каже на близки и роднини, когато сърце и душа му даде...При положение, че преди това не е имало никакви усложнения не виждам защо трябва да се премълчава.
Аз самата имам един аборт и една биохимична беменност зад гърба си и куп проблеми, така че бих изчакала докато не минат първите три месеца...

# 24
  • Мнения: 144
 Flutter веднага казах на мъжа ми след като видях двете чертички и следобяда посетих гинеколога. Но тъй като имам два спонтанни аборта решихме на родителите да кажем след третия месец. Пролича ми чак в четвъртия, така че.... но не знаех, че толкова много ще се зарадват. Ако знаех можех и по-рано да им кажа.  newsm10

# 25
  • Мнения: 1 108
Здравей
Аз веднага след като разбрах и най- късно след седмица съобщих ме на родителите ни . Чувала съм , че не е хубаво д асе крие - защото бебето не се чувствало добре и щастливо.
Така , че не се притеснявай - според мен е по - добре да им кажеш.Ти прецени какво е състоянието на баща си и дали може да поеме новината.

Успех

# 26
  • Мнения: 7 186
Скоро след като разбрах със сигурност-бях във втория месец,всъщност аз имах подозрения доста отпреди това,но исках да го потвърди и лекар,за да бъда 100% сигурна.Не виждам защо такова нещо трябва да се крие и да не се казва на никой.

# 27
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
На мъжа ми, тогава все още мое гадже - веднага, след като си направих теста за бременност, а на останалите около мен - след първия преглед при гинеколога.

# 28
На родителите казахме веднага,след като доктора потвърди бременноста, а на приятели някаде 1м. по късно.

# 29
  • Мнения: 3 356
Веднага на всички Grinning

Общи условия

Активация на акаунт