Плаща ли се за "чиста молитва"?

  • 4 841
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 603
Ако помня точно  newsm78, дадох 10 лв.

# 16
  • Мнения: 1 098
Аз знам, че нищо не се плаща. При желание може да се дадат пари на ръка на попа. Аз дадох 10 лв.

# 17
  • Мнения: 407
На нас ни поискаха точно 5лв,за сватбата платихме 55лв,а за кръщенето 50лв.  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 008
Никой не ни е искал никакви пари.
По собствено желание оставихме 20лв.
Става въпрос за София, Манастир.

# 19
  • Мнения: 959
И на това "чиста молитва" ли му викате...  Shocked   Не е много "чиста" тая работа според мен...  Joy 

 Joy Joy

Мисля, че е станало недоразумение. Няма начин, за "чиста молитва" да поискат толкова пари.
Впрочем, по принцип, не искат никакви пари.

# 20
  • Мнения: 864
Казаха ни,да дадем колкото си решим.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Службите по принцип не би следвало да се заплащат. А свещениците не биха могли да отказват.

# 22
  • Мнения: 686
И аз знам,че оставяте колкото прецените,като дарение!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 735
Според мен нещо не сте разбрали,иначе поповете ще излязат добри бизнесмени в тази църква.Тогава за кръщене колко ли ще вземат!?При нас се случи даже малко кофти ситуация.Отива свекърва ми да пита кога да отидем и попа,който е кръщавал и мъжа ми и казва едиколко си часа и пари в касичката/към църквата правят огромно разширение и с удоволствие оставих пари  за строежа-в тази църква сключихме и брак/.Обаче в указания ден друг поп ни пресрещна и любезно ни прикани той да ни прочете молитвата.След това стоеше като пън и явно чакаше да му платим,но аз казах на свекърва ми да ги остави в касичката и той доста рязко без нищо да каже се изнесе-стана малко конфузна ситуация и ние даже си помислихме ,че нещо сме объркали,а той просто си е чакал да си ги сложи в джоба,затова и беше толкова любезен в началота.Аз обаче не съжалявам за разочарованието му. Naughty

# 24
  • Мнения: 165
Не са ни искали пари.Казаха колкото решим толкова да оставим...Да отиде в друга църква...Те в тази църква въртят бизнес с децата ни...
Направо нямам думи newsm61

# 25
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Не се заплаща! Някак си немога да възприема за истина написаното,но нека да поискат въпросните хора ценоразписа в църквата-спуснат е от Св.Синод и там си пише-за кое колко....а тая молитва я няма там!
Майката пуснала темата,нека каже дали е отишла другаде приятелката и,и как е минало,и дали е поискала обяснение във въпросната църква за поисканата сума?!....за да не се получи и тая тема като много останали- някой написал нещо и замълчал,а другите си вихрят въобръжението и пишат  ли пишат и разсъждават Sick

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 09:43 от Дидка

# 26
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
180лв Shocked

# 27
  • Мнения: 229
Ами нека разкажа продължението. Отиват днес , но е бил друг поп, а приятелката ми е с майка си. Питат отново за цена и човека казва колкото дадат, че няма определена сума, има каса за дарения и т.н. След съответното обяснение те разказват, че вчера са говорили с друг поп и той им е казал 180лв. Описали го как изглежда и докато умувал попа кой може да е тоя, въпросният влиза в църквата. След поисканото обяснение казал, че съпруга на госпожата бил явно чужденец /англичанин е/ и затова решил, че има възможност да даде по-голяма сума, тъй като покрива на църквата течал, имало нужда и от други ремонти ,та затова #2gunfire Става въпрос за църквата "Свети Георги". След изломотено извинение ги помолили да не подават жалби, тъй като попа бил още нов ,много искал да направи добро впечатление и т.н. , куп глупости. И ако искали можело да им направят кръщене с отстъпка за компенсация.... ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 721
 ooooh!
Това с муфтенето на чужденците у нас е отвратително. Ега ти "чистата" молитва, наистина.

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Не,само си купихме свещите и ако желаем дарения някакво в касата на църквата.Как така 180лв....... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт