Д-Р МАРИО ВИ ПОДКРЕПЯ

  • 2 381
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 386
Четем, но понеже изключвам варианта д-р Марио и Мая Георгиева да се едно и също лице.. нямам какво да кажа.

# 16
  • Мнения: 502
Ако искате да фалирате някоя банка, ако се чудите как да разкарате нелоялната конкуренция, ама комшията ви дразни и не знаете как да се отървете от невротичните му домашни любимци, мъжът ви кръшка и не ви дава развод, пишете в bgmamma!  Peace
   Затова му викат "несериозен" на форОма!Защото се занимава само с дребни проблемчета...Виж,ако се захванем с политиката,тогава глейте кво стаа...

# 17
  • Мнения: 2 401
След като бе очевидно как играчите на борсата се влияят от слуха за фалит Първа Инвестиционна Банка АД, DarikFinance.bg направи класация за това кой пуска най-успешните слухове. Подредихме я с помощта на читателите, като изводът е, че най-силно хващат „съветите” на интернет форумите. За тях гласуваха 46% от отговорилите 129 души, което се обяснява с доверието, създавано между участниците в такива общества.

Без да бъдат подценявани, в класацията влязоха и бг.майките, които чрез уеб базирания си клуб за взаимопомощ обраха 11% от вота на анкетата. С 33% тежест подшушнатото от конкуренцията удря под кръста, става ясно от резултата на анкетата, а жълтата преса и чейндж бюрата остават далеч назад по ефективност при тиражирането на слухове, съответно с 9% и 2%

Това беше цитат от Дарик..

# 18
  • Мнения: 677
Всяка  година  хиляди  жени  стават  майки  ,  благодарение  на  вас.


Леле, това сега го видях. Невинен съм и нямам нищо общо.

За тях гласуваха 46% от отговорилите 129 души, което се обяснява с доверието, създавано между участниците в такива общества.

На тва му се вика: Представителна извадка. Евала.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Благодарим!

# 20
  • Мнения: 6 323
И аз благодаря за подкрепата!

От развитието на темата виждам, че доста (дори от редовните посетители на форумите) не са в течение на развилите се през последните две седмици събития.

Става въпрос за слуха за фалит на Първа Инвестиционна Банка.
Вярно е, че в нашите форуми имаше тема, която да дискутира този слух, но темата далеч не е първата в Интернет пространството.

За съжаление, когато проблемът назря и стана актуален, в един от блоговете (този на Огнян Младенов - www.oggin.net) се появи съобщение, че първите намерени съобщения по тази тема са именно в нашите форуми. Впоследствие инфомацията бе копирана в редица други блогове и най-неприятното - без да бъде направена проверка бе тиражирана в редица печатни медии.
Информацията в блога на Огнян Младенов бе редактирана няколко часа по-късно, но... поредният слух (а именно, че нашите форуми са първоизточник на слуха за ПИБ) вече беше пуснат и се разпространяваше с невероятна скорост.
В блоговете в Интернет информацията бе редактирана. Получихме многократни извинения от Огнян Младенов и от други блогъри, но редица вестници вече излизаха със заглавия от рода на това, че нашите форуми са станали повод за предизвикване на нестабилност и паника сред банковите институции (Капитал, Монитор, 24 часа, Новинар и др.)..
Тази информация стана повод срещу нас (както срещу сайта и форумите като цяло, така и срещу потребителите) да се изпишат тонове злобни коментари, клевети и обиди.
В част от медиите беше написано и че управителят на ПИБ - г-жа Мая Георгиева е потвърдила, че слуховете са тръгнали именно от нашите форуми.
Писах до г-жа Мая Георгиява и получих отговор от нея, в който тя изразява съжалението си за неточното формулиране на думите й.
Тъй като публикациите, свързани с тази тема и обвиненията към нас не престанаха да бъдат тиражирани и през следващата седмица (въпреки наличието на многобройни доказателства за това, че темата при нас не е първоизточникът) и името на форумите и потребителите ни продължи да бъде подлагано на обидни коментари, а престижът на сайта ни като цяло уронван по изключително груб начин, преди няколко дни разпратих до медиите официално писмо и настоях печатните издания да публикуват опровержение на първоначално публикуваната информация, че именно в нашите форуми е била първата тема, разискваща този слух, както и настоях да бъдат поднесени официални извинения на всички настоящи и бъдещи родители, които са част от нашите форуми.
Освен, че публикациите предизвикаха огромна вълна от обиди и квалификации по адрес на сайта, форумите и потребителите ни, те станаха повод и да бъдем заплашвани (пряко или косвено) с разследвания и повдигане на обвинения срещу нас.
В част от печатните издания (24 часа, Труд) реагираха на писмото ми и информацията бе отразена по един или друг начин. Във вестник Капитал бе публикуван пълният текст на писмото ми и отговор, като това спомогна да получим поне частично реабилитиране на името ни и смятам, че поне донякъде това помогна за намаляване на спекулациите с името на форумите ни и обществото, което пише тук.

Съвсем тенденциозно не съм публикувала тема по този повод, тъй като смятам, че ситуацията е достатъчно сложна и няма нужда от разпалване на допълнителни страсти и предполагам, че подобен тип тема би предизвикала ненужно разрастване на конфликта. Това е поводът и тази тема да бъде заключена.

Смятам, че избухването на този скандал трябва да служи за сигнал на всеки, който си позволява да спекулира със свободата на словото в Интернет пространството. Разбира се, далече съм от мисълта и съм абсолютен противник на идеята, че трябва да се налага цензура и да се забраняват и ограничават дискусиите в Интернет и не смятам, че всички, които ползваме Интернет за изразяване и търсене на информация, мнения и комуникация трябва да се притесняваме, че бихме могли да бъдем преследвани заради изразяването на личното си мнение, но също така смятам, че между свобода и слободия има разлика и в случай, че някой нарушава законите чрез свое действие или изказване, трябва да носи отговорност за собствените си думи.
Смятам обаче, че опитът на редица медии и институции да се опитват да поставят под отговорност сайтовете в Интернет пространството, които предлагат възможности за комуникации и да се обвиняват форумите и блоговете заради коментари на потребителите в тях, са неуместни. Доколкото ми е известно свободата на словото и комуникациите в Интернет се следят и регулират стриктно единствено в страни под тоталитарен режим. Дори фрапиращ случай на нарушаване на всякакви законови и морални ограничения през последните дни показа как в демократичните общества реагират на подобни ситуации - имам предвид предлагането на бебе за продан в известния сайт Ebay. Германските власти са изискали информация и съдействие от популярния портал и са повдигнали обвинения срещу семейството, предложило за продан бебето си, но никой не е хвърлил обвинения нито срещу Ebay, нито срещу потребителите му, камо ли срещу Интернет и възможностите, които предлага, и срещу хората, пишещи в Интернет, като цяло.
Смятам, че при положение, че България поне на думи се старае да бъде представяна като демократична страна и макар и с бавни стъпки да се опитваме да се отдалечим от тоталитарния режим и ограниченията, наложени от него, то опитите за всяване на страх от изказване на лично мнение и дискутиране на актуални проблеми в Интернет са меко казано неуместни.

Заставам обаче изцяло зад думите на г-жа Мая Георгиева, а именно че:
Случаят е показателен за всички ни и се надявам занапред да ни направи по-мъдри и премерени в думите ни.

Отново искам да благодаря на Огнян Младенов, Мая Георгиева, печатните издания, които имаха честта да откликнат на писмото ми и доблестта да публикуват опровержение, както и на всички потребители, които през тези изключително напрегнати и изпълнени с много негативни емоции дни ми писаха и изразиха подкрепата си.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт