а аксесоари?!

  • 2 359
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Според мен бижутата - най-вече обеците,  зависят изцяло от формата на лицето и прическата. Аз винаги гледам да се съобразявам с това преди всичко. Същото е и за очилата. Така че пак - каквоито и да са, но да не засенчват или да се губят на лицето  Peace.

# 16
  • Мнения: X
Хм,каквито са ми големи очилата,ако си турна и едни големи халки на ушите, ще заприличам на хибрид между мухата Цеце и моя приятел слона.
Аз съм дребна и се опитвам да не се претрупвам с много аксесоари наведнъж. Примерно,ако имам нещо на врата,няма да сложа обеци, или пък ако нося гривна, няма да си сложа колие. Винаги нося само по един пръстен на ръката. Гривни и пръстени по краката си не слагам,защото ходя като кон и непременно ще ги изгубя,след като подрънча като дух през една-две пресечки.

# 17
  • Мнения: 1 885
Зависи дали носиш и слушалки на ушите си. Ако да обеците са излишни.
Аз лично съм от хората, които са на мнение, че аксесоарите когато са в повече загрозяват.

# 18
  • Мнения: 1 234
Имам два чивта очила.
С тези не нося обици по принцип,защото самите очила са достатъчен акцент,а и са много задължаващи.Рамкате е в бяло и черно, дръжките са с винено червена кожа   и не им отиват много аксесоари.
Докато с тези нося всичко което ми хареса,защото модела не е толкова "капризен",спортен е и рамките са изчистени.

# 19
  • Мнения: 2 161
Очилата за мен не са аксесоар,а необходимост и зиме и лете.Внимавам да са качествени,е,и актуални,но дали се връзват с обеците ми не ми пука.Защото никога и никъде не съм чувала за такова явление.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 781
очилата са ми САШ, обожавам обици, всякакви...халки, висящи, кръгчета...нося си очилата със всякакви обици /форми и цветове/ съобразявам обиците с колана или чантата или лака за нокти, но никога с очилата, очилата са бъбрековидни подобни на тези, които описва авторката на темата. За мен жена без обеци на ушите ми е доста......странно...въпрос на вкус  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 508
Всеки ден си слагам различни обици, но очилата са ми само два чифта.Така че, няма как да гледам да си пасват.Очилата ми не са кичозни, а обиците не са такива, че да кажеш - не ти отиват.Трябва да е нещо фрапиращо, като очила и обици, че да кажеш, че не си отиват.Обиците ми са сребърни и бяло злато, а очилата са пластмасови-черни.

# 22
  • София
  • Мнения: 175
Очилата за мен не са аксесоар,а необходимост и зиме и лете.Внимавам да са качествени,е,и актуални,но дали се връзват с обеците ми не ми пука.Защото никога и никъде не съм чувала за такова явление.
Peace
Освен качествени и актуални, бих добавила само: и подходящи за формата на лицето. Не съм се заглеждала особено в комбинацията обеци - очила, но определено ми прави много лошо впечатление, когато формата на стъклата не отговаря на тази на лицето /и всичко това защото някой, някъде, определил това за модерно/ Flutter

# 23
  • Мнения: 2 161
Според мен ако очилата ти са Шанел и бижутата ти трябва да са Шанел, ако са Дизел - и бижутата Дизел и т.нат. Всякакви други комбинации са недопустими Naughty Joy
Не смея да те питам,ако очилата са мейд ин Чайна,какви трябва да са обеците.Чалга обеци?

# 24
  • Мнения: 1 312
Според мен ако очилата ти са Шанел и бижутата ти трябва да са Шанел, ако са Дизел - и бижутата Дизел и т.нат. Всякакви други комбинации са недопустими Naughty Joy
Шегувкаш се,нали?
Аз като нося все евтинджос очила/щото ги пъхам в чантата и после ровя със замах,драскам ги и чупя по 4 чифта годишно/значи ли,че трябва да нося бижута менте?
Нося предимно сребро или бяло злато.
Обеци и гривна Булгари как се съчетават с цайси за 15 лева? Mr. Green

# 25
  • Мнения: 2 388
Е ти пък как ще се шегува. Моите са много сполучлив модел от "Зрънчо". Съвсем естествено ги съчетавм с калъф от магазин за 1 лв и големи пластмасови обици от панаира. Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 2 386


Не мисля, че е задължително да се съчетават по марка. Освен това е малко вероятно да ми харесват всички продукти на една фирма/марка.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 10:55 от Ева на сцена

# 27
Имам два чивта очила.
С тези не нося обици по принцип,защото самите очила са достатъчен акцент,а и са много задължаващи.Рамкате е в бяло и черно, дръжките са с винено червена кожа   и не им отиват много аксесоари.
Докато с тези нося всичко което ми хареса,защото модела не е толкова "капризен",спортен е и рамките са изчистени.

и

Очилата за мен не са аксесоар,а необходимост и зиме и лете.Внимавам да са качествени,е,и актуални,но дали се връзват с обеците ми не ми пука.Защото никога и никъде не съм чувала за такова явление.

Момичета, има правило при подбора на аксесоарите - спазва се правилото на числото 3 - при подбора на тоалета трябва да броиш до три. По правило, часовникът и очилата са аксесоар. Обеците се броят за едно. И така: слагате очила /1/, часовник /2/ и колие /3/. Не остава място за обеци. Или, ако сложите пръстен, трябва да изчезне нищо- очилата, часовникът или колието.

Значи за отделен аксесоар се смята всяко едно от тези:
- пръстен - 1 брой...
- обеци - 1 чифт
- часовник - 1 брой
- гривна - 1 брой
- колие - 1 брой
- брошка - 1 брой

Затова и подборът на очилата трябва да е много внимателен. Очилата не са необходимост, а аксесоар. Ако някоя от вас има медицински показания за диоптри, това не значи, че ще ходи с едни и същи очила на бала и на училище. Просто нейните няколко чифта очила ще имат еднакви диоптри всичките. Освен това, не се препоръчва да се носят от хора с проблеми в зрението фотосоларни очила като част от вечерното облекло, защото при определени случаи фотосоларите ще потъмнеят, а вечерно време нищо няма да виждате с тъмни очила.

Съгласно етикета, очилата трябва да подхождат на колието, обеците като стил, а на колана и/или чантата по цветове. Съчетаването по марки е по-скоро проява на поклонничество на марките, отколкото проява на вкус. Разбира се, има някои аксесоари, които една фирма е съчетала отлично, но това не е правило, което трябва да се спазва.

Тази година на мода са пластмасовите очила в топлите цветове. Това важи както за слънчевите очила, така и за диоптричните. Върна се модата от времето на 70-те - отново формата на пеперуда, широки рамки. Маските все още се правят, но вече отмират като тенденция - по-скоро навяват за асоциацията на фолк-певиците, които не се славят с добър вкус.

Все пак, имайте предвид, че за вечерно облекло - рокля с гол гръб и бляскави бижута, не се носят слънчеви очила - очевидно вечерно време слънце няма - там се допускат единствено диоптрични рамки с фини елементи. Ако не носиш очила по принцип - нямаш проблем със зрението, това не значи, че не може да си сложиш очила с нулев диоптър и антирефлексни тънки стъкла. Сейко имат такива стъкла, но ако са ти скъпички, може да се спреш и на друга марка, която ти препоръчат в оптиката. Все пак, очилата са аксесоар, който е най-видим от всички - по-видим от пръстените и обеците дори.

С едни очила можеш да акцентираш на вида си, да изразиш отношение, да внушиш нещо за настроението си. Може да си перверзна, да си стабилна, да си интелестуална, да си неглиже, да си секси... Това обаче зависи от подбора, който правиш на рамките.

Хайде, момичета, може да си поговорим за тия неща, ако искате.

# 28
  • Мнения: 1 165
 
 ....Обичам аксесоарите, когато са акцент....
Да, и аз съм така. Харесва ми ,когато са като естествено допълнение към тоалета.Без аскесоар сякаш облеклото е незавършено... Забелязала съм, че точно подбрания аксесоар може да раздвижи и на вид скучно облекло .

# 29
  • Варна
  • Мнения: 535
Хм, за това пък изобщо не съм се замисляла....а и не смятам че трябва. Нося си обички с камъчета сваровски, те са си в компект с колиенца (с тях си ходят), гривни и пръстени, които пак са си самостоятелни комплекти, часовник, всичко е или сребро или стомана....очилата ми последните са с метална оксидирана рамка, другите с пластмасова, всякак си се сменям...пък знам ли дали си ходят, на мен ми харесва цялостаната визия. За мен очилата трябва да ти ходят на лицето, а не непременно да се вързват с другите ти аксесоари.

Общи условия

Активация на акаунт