Въпрос за паркирането пред гараж в двор на кооперация

  • 8 568
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

Относно паркирането пред блока имам друга практика .Като видя кола от съседна кооперация да паркира редовно пред наща и  слагам бележка да си спират пред тяхната.

 


Ако паркират на улицата всеки има право да си паркира където иска

# 16
  • Мнения: 19 485
Да, Дороти, абсолютно те подкрепям. Какво означава "пред нашата кооперация". Ако няма гаражи, всеки може да спре или паркира колата си. Улицата е на всички /стига да няма знак че спирането е забранено/. Елате да видите като отивам на работа в центъра на София какво е на малкото останали свободни места - то не са табуретки, стари столове, туби, щайги и прочие - всеки сложил по една вехторийка и си пази мястото за паркиране. Върхът беше, когато една сутрин един беше оставил жена си на едно паркомясто и тя с много сериозен тон ни обясни, че не можем ние с мъжа ми там да пакрираме, защото нейният щял да дойде след...известно време. Стана ми жал за нея и отминахме, иначе голям скандал щях да й спретна. Извинявам се че пиша не по темата, и на мен ми е неприятно обаче, когато не мога да си изкарам колата от гаржажа, защото някой е спрял отпред. Но иначе на улицата всеки може да си спира както си иска.

# 17
  • Мнения: 2 259
Има едно понятие УПИ.
Има и една институция ,която разрешава строителството ,ремонтите и т.н.

Има едни текстове ,които вече забраниха гаражите да стават магазини.
Има и едно условие .Всяка сграда трябва да притежава 50% паркоместа от броя на апартаментите в нея.И там се включени и местата на улицата пред самата сграда.
По принцип също бях учудена ,че броят улицата към входа,но щом е така  аз отстоявам това право.И аз мислех ,че не е редно,но лично строителя ми показа документи ,а и някой от съседите бяха запознати с този казус.
Все пак ми остава още една година и спирам да се главоболя с комшии.Ще сдавам властта.Не ми е приятно постоянно да се разправам .

Това може да се види в местното кметство ,като се поискат необходимите документи.Казвам го защото съм имала спор с едни съседи .
Но има и още нещо,местната власт.За всяка област или община има различни нормативни документи.

Сега вече всички са  с щастливи  Peace

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 12:32 от Valikir

# 18
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 

Случва се да се наложи да се запази място, например нещо за товарно-розторани работи или например родния ми дом е в центъра на София и баща ми като почина запазих място за катафалката и един съсед, със заведение отсреща като ми се развика разпенен, без да пита спокойно, защо съм запазила място, като му извиках "за катафалка" и оня както беше разпенен и щеше човека инфарк да получи, че е питал. Та мисълта ми е май трябва да позабравим колите из центъра и най-вече да се сетим, че като ще инфарктясваме за места, хората от фирмите да си идват с градски трянспорт, щом фирмата им е в центъра, така прави съпругът ми, ходи си човека с трямвай, защото работи срещу ЦУМ

# 19
  • Мнения: 19 485


Случва се да се наложи да се запази място, например нещо за товарно-розторани работи или например родния ми дом е в центъра на София и баща ми като почина запазих място за катафалката и един съсед, със заведение отсреща като ми се развика разпенен, без да пита спокойно, защо съм запазила място, като му извиках "за катафалка" и оня както беше разпенен и щеше човека инфарк да получи, че е питал. Та мисълта ми е май трябва да позабравим колите из центъра и най-вече да се сетим, че като ще инфарктясваме за места, хората от фирмите да си идват с градски трянспорт, щом фирмата им е в центъра, така прави съпругът ми, ходи си човека с трямвай, защото работи срещу ЦУМ
Пробвала ли си да идваш сутрин с градския транспорт от Драгалевци в центъра? То и с кола не е прекрасно преживяване, но пък иначе - помощ!!! А пък твоя случай на запазване на място мисля че е вън от всякакво съмнение е основателен.

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да но идват хора от Люлин Младост, които ако тръгнат с градския транспорт, ще стигнат и по-бързо. А от Драгалевци до Хладилника пеша е 15-20 минути   Joy Joy същото и в задръстването - личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт