Порцеланови фасети - 2

  • 216 478
  • 760
  •   1
Отговори
# 750
  • SF
  • Мнения: 21 164
Можете ли да ми препоръчате добър стоматолог за бондинг в София?

# 751
  • Мнения: 19 837
Ситновска. Писали сме вече, четете. Аз отложих за след нова година, защото имам щъкания, но на нея съм се спряла.

# 752
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Отдавна темата не е била активна и точно днес да видя два нови отговора.. Вчера си направих така желаните две фасети за предните два горни зъба, които имаха абразия и оцветяване. Сама си взех отливка и си ги изработих от цирконий, понеже съм зъботехник, лекарят само ми ги циментира. Правени са без пилене на зъби, защото захапката ми го позволява. Много съм доволна! ☺ Сега се усмихвам повече. 😁
Скрит текст:

# 753
  • Мнения: 39
Отдавна темата не е била активна и точно днес да видя два нови отговора.. Вчера си направих така желаните две фасети за предните два горни зъба, които имаха абразия и оцветяване. Сама си взех отливка и си ги изработих от цирконий, понеже съм зъботехник, лекарят само ми ги циментира. Правени са без пилене на зъби, защото захапката ми го позволява. Много съм доволна! ☺ Сега се усмихвам повече. 😁
Скрит текст:

Поздравления за страхотната изработка и вложения труд! Собствената изработка носи най-голямо удовлетворение.

# 754
  • SF
  • Мнения: 21 164
Pupitkа, защо от цирконий избра, а не керамични фасети? Колко посещения при зъболекар бяха необходими? На снимката изглеждат много добре.
Аз много се чудя дали да си хвърлям парите за бондинг или направо фасети да си сложа.
Казваш, че може и без пилене. Мене от болката ме е страх иначе суетата яко ме тресе. Simple Smile

# 755
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Цирконият е по-здрав, а и има много добри естетични качества. Ние вече почти не работим с порцелан, поради тази причина.
Много зависи от големината и дебелината на зъбите дали става без пилене. Моите са някак леко навътре, а и имаше просто място за фасетите между тях и съседните зъби. Направи една консултация и виж дали и при теб позволяват зъбите фасети без изпиляване на зъба. Колкото до болката, ако има пилене - не мисля, че такава ще има, но аз не бих си съсипала здрав зъб за естетика.
Понеже сама си взех отливка и си ги премерих" - едно посещение направо за циментирането. Иначе 2 биха били достатъчно - взимане на отпечатък и после направо проба и циментиране. Ако искате може да ви се поръча допълнително и восъчен модел как биха изглеждали, но може и дигитално да видите как биха стояли, ако работят с КАД/КАМ дентален софтуеър.

# 756
  • SF
  • Мнения: 21 164
Ами трябва да отида при специалист. Моята зъболекарка не работи с такива софтуери. Не мисля, че между зъбите имам място за фасети. Даже вторият леко прехлупва първия резец. Не е много видимо, но бих искала това да се коригира. Тоест, ще трябва ъгълчето, което попада върху първия леко да се пилне. Вторият резец е много леко ротиран, което също бих искала да се коригира. Имах брекети, които бяха оправили този дефект, но с годините има леко връщане. Ако можеш, препоръчай ми някой за София. Колебая се все още между фасети и бондинг.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 01:53 от Esmee

# 757
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
Никой не мога да препоръчам, за съжаление. Назад в темата имаше препоръки за София. Аз търсих за Пловдив, но си реших проблема тук на място. Разбрах какво имаш предвид с позицията на зъбите. Ако трябва само леко да се пипне да, но не се съгласявай на по-инвазивно изпилване. Знам, че ти избождат очите някакви малки дефекти, понеже и аз съм така, но по-добре бондинг, отколкото да се нарушава целостта на зъба. Успех ти желая и да се похвалиш! 🌷

# 758
  • Мнения: 83
Здравейте! На 20 години съм и от известно време съм се запалила по идеята за порцеланови фасети. Нямам проблеми със зъбите, носила съм 4 години брекети. Малко ме притеснява това с изпиляването на зъбите, тъй като както казах зъбите ми са напълно здрави и не ми се иска да ми махат част от емайла колкото и малка да е тя. Разбрах, че могат да се сложат и без изпиляване,това ме успокоява и на това се надявам. Причината поради която ги искам е, защото мисля, че предните ми зъби са къси и когато се усмихна се вижда голяма част от венеца ми, което не ми харесва. Също искам да са една идея по-бели. Гледах доста клиники в интернет, но реших да посъбера и мнения относно това коя е най-добра. По принцип съм от Варна, но нямам проблем да ходя и до София и други градове, ако се налага. Благодаря предварително!

# 759
  • Мнения: 46 508
Моля, пуснете нова тема.

# 760

Общи условия

Активация на акаунт