Порцеланови фасети - 2

  • 217 180
  • 760
  •   2
Отговори
# 555
  • Мнения: 4 775
Може ли и на мен снимки,имам бели петна по зъбите от дете,крайно време е да взема мерки. Благодаря предварително!

# 556
  • Sofia
  • Мнения: 26 534
Няма болка,слагат упойка при пиленето.

# 557
  • Мнения: 950
Жозефина, би ли ми пратила да погледна? Благодаря

# 558
  • Варна
  • Мнения: 334
Е, 1000 е нереално вече. Проблемът е, че за композитните, които са без изпиляване няма и как да има временни, за да се прецени.

Има как. Нарича се mock up или ако трябва да се обясни е : Зъботехник изработва от восък новата форма на зъбите, взема се отпечатък от макета и се напълва с временен материал ( най-често пластмаса ) и се поставя в устата директно върху вашите зъби. По този начин може да се визуализира как биха изглеждали зъбите на финала.
Качвам снимка на естетична корекция на млада пациентка с разстояния, които тя не харесваше. Изискването беше да не се пили от зъбите. На втория ред са снимки с  mock up, а на третия след изгражданията.

# 559
  • Мнения: 950
Много добре изглежда. А в случай, че има коронка как се процедира? И колко фасети е добре да се поставят, за да не е голяма разликата с останалите зъби? Вие към коя клиника работите?

# 560
  • Мнения: 892
Изглежда много добре наистина. Каква е цената? И аз се интересувам къде работите, може и на лични. Предварително благодаря!

# 561
  • Варна
  • Мнения: 334
Изглежда много добре наистина. Каква е цената? И аз се интересувам къде работите, може и на лични. Предварително благодаря!
Цената се определя спрямо вида възстановяване, композит или керамика както и каква част от зъбът ще се коригира ( само лек дефект или ще се променя формата на зъба на цяло )

# 562
  • Варна
  • Мнения: 931
Dr. Avramov в кой град работите?

# 563
  • Варна
  • Мнения: 334
Dr. Avramov в кой град работите?

На лични ви писах.

Последна редакция: пт, 03 май 2019, 22:13 от Dr. Avramov

# 564
  • Варна
  • Мнения: 334
Със поста си със снимката по-горе показах на хората интересуващи се от подобен тип промяна на усмивката си, че превизуализацията е възможна. Дори е задължителна, когато човек реши да му изпилят зъбите, защото те не са коса, която да порасне след 2-3 месеца при некадърна подстрижка. Този ми пост е в следствие на това, че модераторите ме предупреждават, че ще ми блокират профила, тъй като съм се рекламирал.
Щом правилата забраняват да отговаряш на директно зададени към теб въпроси, ок ще ги изтрия.

# 565
  • Варна
  • Мнения: 931
Това е пълна глупост, едно мнение, което да покаже нещо хубаво и...

# 566
  • Мнения: 4 775
Много моля модераторите да преосмислят реакциите си, човека показва реални експертни решения и съвети, това е най-ценното инфо, което може да се получи от един форум. Ние за това сме тук и ви гледаме платените  реклами,за да получим и информация. Честно казано трябва да поощрявате потребители-експерти в профи темите, а не да ги заплашвате.

# 567
  • Мнения: 3 865
А може ли да се премахне оцветяване от фасетите. Моите са ги боядисали към корена с жълтокафав отенък уж за по-естествено ама стои много грозно - все едно не съм си мила зъбите. Естествените ми зъби не са оцветени така, а са един цвят от горе до долу.

# 568
  • Sofia
  • Мнения: 26 534
За пръв път чувам за такова оцветяване Dizzy Face
Искам да пробвам избелване с куркума и въглен,но ме е страх да не ги оцветя Rolling Eyes

# 569
  • Варна
  • Мнения: 334
А може ли да се премахне оцветяване от фасетите. Моите са ги боядисали към корена с жълтокафав отенък уж за по-естествено ама стои много грозно - все едно не съм си мила зъбите. Естествените ми зъби не са оцветени така, а са един цвят от горе до долу.
Зависи от технологията на направа на фасетите. Има два варианта:
При първия фасетите се правят от керамичен прах, който се нанася порция по порция и по този начин се постига цвета и прозрачността на фасетата в дълбочина. При този метод не може да се коригира оцветяването.
При втория, керамичната фасета се прави под високо налягане и е монохромна. След това се оцветява с бои, които се изпичат на висока температура.  По този начин фасетата се прави да изглежда като естествен зъб. При тази техника оцветяването е повърхностно и би могло с полиране със специални гумички за керамика да се отнеме от оцветяването и интензитета му да намалее. Кави са вашите фасети най-вероятно знаят само вашия зъболекар и зъботехника който ги е направил.

Общи условия

Активация на акаунт