Как и с какво миете тоалетната си?

  • 5 797
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 312
Имам фобия към четките, дето се продават за тоалетни чинии. Моят номер е, ако позалепне нещо по чинията след ползване - с едно-две канчета вряла вода,  като се изсипе на струя отвисоко и всичко се изчиства. А иначе си имам специална за целта четка, но тя си стои чиста и само един път седмично почиствам с Cif, колкото да се махнат отлаганията.

# 31
  • Мнения: 2 172
Ползвам винаги доместос през три-четири дена Peace Изключително лесно и приятно,а после мирише на чистичко  bowuu А иначе си има пълнителче в тоалетната чиния за всекидневна дезинфекция и аромат.

# 32
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ние пускаме вода след всяко ползване и не цапаме много отстрани ... така че рядко се налага да се използва химия за почистване (освен оня цвъчка отстрани сето пуща пяна).

# 33
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Вътре с Доместос и четката,отвън с Медикс за фаянс,мия когато се налага,може и всеки ден,според настроението и времето.

# 34
  • Мнения: 7 723
.... С помощта на моп или друго попивателно средство отстранете остатъците от вода в района на местоположението на тоалетната. Използвайте суха гъба/кърпа/кухненска ролка, за отстраняване на остатъците от вода по тоалетната чиния и дъската. Търкайте до блясък. Честито! Почистването е завършено успешно.
...
А, да бе! Как ли пък не! ooooh!
Врътвам ключа и не пускам никой докато не изсъхне от самосебе си Whistling Joy

# 35
  • Мнения: 7 723
... аз почти не ходя до тоалетна...  Whistling
Е, то и аз рядко използав тая в къщи, щото трябва и да се мие.
Предпочитам да ходя в дупката на двор Whistling

С Доместос.
А откакто Руска ме светна миналата година да използвам четката, вместо гъба и ръкавици, направо пея докато мия  Mr. Green
...
Ай ся ми върни услугата и ме светни как
остраняваш от четката евентуални полепнали
 парчета от тоал. хартия и завъртяни косми
А покафенелите връхчета? Как се справяш с тях, а? Whistling

# 36
  • Мнения: 7 723
Ние пускаме вода след всяко ползване и не цапаме много отстрани ... така че рядко се налага да се използва химия за почистване (освен оня цвъчка отстрани сето пуща пяна).


Така е. Peace
Пяната крие кафявата черта, дето се образува
там, докъдето е водата.  Joy

# 37
  • Мнения: 2 891
Руске, съжалявам че в темата за двете нули трябва да го кажа, но си стояла някъде до мъж ми на концерта, съдейки по снимките ти  Laughing

За да не е спам - Доместос  Twisted Evil

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 23:27 от jj okocha

# 38
  • Мнения: 7 723
Руске, съжалявам че в темата за двете нули трябва да го кажа, но си стояла някъде до мъж ми на концерта, съдейки по снимките ти  Laughing
Бях точно да Елена Розберг и целия екип на Зи рок Whistling

....п.п...и за да не излезе като спам,
сподели за тоалетната си чиния, де Whistling

# 39
  • Мнения: 577
С Доместос и четка  2-3 пъти седмично

# 40
  • Мнения: 8 999
Намазвам с Доместос, а след около 10-20 мин. разтърквам с четката за тоалетна /така и самата четка се измива и дезинфекцира/, после пускам 2-3 пъти водата. Отвън я мия като напръсквам с обезмаслител на Меглио, след няколко минути поразтърквам с друга четчица, а после обливам с подвижния душ. Почти не докосвам самата тоалетна чиния, щото ме е гнус. Като светне отвсякъде, вече не ме е гнус и спокойно мога да я пипам и с ръка.
Тази процедура я правя винаги, когато забележа някакви петна или засъхнали капчици с нещо, което е различно от вода.

# 41
  • на село
  • Мнения: 830
 Bref 2 в1. Много ефикасен. Не се налага да търкам.
 За всички останали повърхности в банята Cif  Power Cream -спрей . Също не се налага търкане. Само избърсване.

# 42
  • Мнения: 214
с препарат на Фрош, защото не вреди на околната среда. 1-2 пъти в седмицата

# 43
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ние пускаме вода след всяко ползване и не цапаме много отстрани ... така че рядко се налага да се използва химия за почистване (освен оня цвъчка отстрани сето пуща пяна).


Така е. Peace
Пяната крие кафявата черта, дето се образува
там, докъдето е водата.  Joy
каква кафява черта  Shocked , на ли ти казах, че пускаме водата след всяко ползване. кой ти оставя нещо да остане.
между другото питах феята на тоалетната и каза че веднъж седмично я поливала с доместос за дизенфекция ....

# 44
  • Мнения: 4 916
... Ай ся ми върни услугата и ме светни как
остраняваш от четката евентуални полепнали
 парчета от тоал. хартия и завъртяни косми
А покафенелите връхчета? Как се справяш с тях, а? Whistling



1. Първо пъукам вода, която да разкара тоалетната хартия, и след това втори път пускам вода за работа с четката. Но ако вече има полепнала хартия, можеш да я остържеш от четката на ръба на тоалетната чиния, там, където се съединява с тръбата на отходния канал. Няма да те опръска, понеже действието се извършва изцяло под водата.

2. Предполагам, че покафенелите връхчета могат да се махнат с редовно топене на четката в белина, но май е по-лесно направо да се сменя четката на някакъв период от време.

Общи условия

Активация на акаунт