Температура

  • 4 300
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Аz съм от лудите, лоШи майки, които не дават ниЩо до 39,5° (освен ако детето се 4увства zле). Температурата е механиzъм на органиzма да се бори с вируси/бацили, с високата Т ги униЩожава. Та бърzото сваляне на температура може да раzболява детето съвсем  Tired
Но в таzи ситуация, в която детето не се 4увства добре и вероятно го болят zъбите или по скоро венците, и аz бих давала.  Peace

И аз съм от същите луди, чакам до около 39.2-39.3°С и ако я хвана някъде там, давам сироп, ако е около 39.5°С или по-нагоре, слагам свещички. Паралелно слагам и кърпи с оцет и вода. При моята дъщеря те имат само временен и бавен ефект, тъй че съвсем без лекарство не минава. Но преди всичко следя тендецията и общото състояние на детето. Ако видя че температурата се покачва, следя много внимателно и реагирам бързо. Ако видя че е повишена, но се върти около постоянни стойности, избягвам да давам лекарства. Преди няколко дни дъщеря ми подържа цял ден около 38.5°С, но тъй като не се качваше, тя беше жизнена, а и вече беше минала най-острия период, реших нищо да не давам и на следващия ден нямаше и помен от температура.

# 16
  • Мнения: 216
Днес сме по-добре, пак с температура, но поне не над 39 градуса:)
малко по-активни сме и въртим дупето наляво и надясно Simple Smile

Лек и слънчев ден на всички мами!

# 17
  • Мнения: 1 572
davai paracetamol hi4 ne 4akai da vdigne oshte , nali znaesh 4e t' sledobed se poka4va
te i tuk v belgia sa "fenove na ekstremnite sportove" ama az ne bih 4akala 40-te gradusa

# 18
  • далечно
  • Мнения: 1 029
а нали знаеш, че от ректалната температура се изважда 0.5 градуса (сори, ако е очевидно, ама аз не знаех синът ми като беше на възрастта на твоето бебе). И аз до 38.5 (коригирана, че ние все в дупето мерим), нищо не правя.

Синът ми изкара един фебрилен гърч, но тогава проблемът беше не толкова много висока температура, колкото главоломно бързо покачване - 2 градуса в рамките на 3-4 минути  ooooh!. Добре че бяхме вече в болница.

# 19
  • Мнения: 1 100
Калина, радвам се, 4е беб4ето ти е по добре Hug

За фебрилните гър4ове: моя приятелка ми разказваШе как детенцето и (на година и половина) е направило такъв...след рязко падане (сваляне с медикаменти) на тепературата Rolling Eyes От около 39 до 37 в рамките на минути...И това ли е възможно?

# 20
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Калина, радвам се, 4е беб4ето ти е по добре Hug

За фебрилните гър4ове: моя приятелка ми разказваШе как детенцето и (на година и половина) е направило такъв...след рязко падане (сваляне с медикаменти) на тепературата Rolling Eyes От около 39 до 37 в рамките на минути...И това ли е възможно?



ДЮн4е,аз доколкото знам ( това ни го казаха и лекарите в Бърза помоЩ ) фебрилния гър4 се полу4ава като следствие от рязкото ка4ване на температурата а не от рязкото и спадане.А твоята приятелка как е успяла да смъкне от 39 до 37 в рамките на няколко минути и то медикаментозно? Обикновенно действието на лекарствата се проявява след малко пове4ко време. Според мен дамата неЩо се е объркала в разказа си. Thinking

# 21
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Аз съм мързелива майка, която не може да си представи да седи до детето си цял ден и цяла нощ и през 15,20 мин. да мери температура. Рядко се е случвало, но давам антипиретик при 38.5

# 22
  • Мнения: 1 100
Калина, радвам се, 4е беб4ето ти е по добре Hug

За фебрилните гър4ове: моя приятелка ми разказваШе как детенцето и (на година и половина) е направило такъв...след рязко падане (сваляне с медикаменти) на тепературата Rolling Eyes От около 39 до 37 в рамките на минути...И това ли е възможно?



ДЮн4е,аз доколкото знам ( това ни го казаха и лекарите в Бърза помоЩ ) фебрилния гър4 се полу4ава като следствие от рязкото ка4ване на температурата а не от рязкото и спадане.А твоята приятелка как е успяла да смъкне от 39 до 37 в рамките на няколко минути и то медикаментозно? Обикновенно действието на лекарствата се проявява след малко пове4ко време. Според мен дамата неЩо се е объркала в разказа си. Thinking

Незнам Дирок4е, лекарката е доШла да я прегледа у дома (о, какво рядко явление за ит.  #Crazy). Дала и е Нурофен, след което темп. е паднала рязко, детето е полу4ило гър4 и са го откарали в Бърза помоЩ....и аз се 4удя  Thinking ;... а, ето, открих, напълно възможно е : http://forum.alfemminile.com/forum/matern2/__f40522_matern2-Cosa … oni-febbrili.html

http://www.officinabotanica.it/patologia.php?id=18 тук съЩо пиШе, 4е рязкото сваляне на високата температура съЩо може да доведе до фебрилен гър4 Tired
Сорри за Оффа Peace

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 17:33 от dune

# 23
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Калина, радвам се, 4е беб4ето ти е по добре Hug

За фебрилните гър4ове: моя приятелка ми разказваШе как детенцето и (на година и половина) е направило такъв...след рязко падане (сваляне с медикаменти) на тепературата Rolling Eyes От около 39 до 37 в рамките на минути...И това ли е възможно?



ДЮн4е,аз доколкото знам ( това ни го казаха и лекарите в Бърза помоЩ ) фебрилния гър4 се полу4ава като следствие от рязкото ка4ване на температурата а не от рязкото и спадане.А твоята приятелка как е успяла да смъкне от 39 до 37 в рамките на няколко минути и то медикаментозно? Обикновенно действието на лекарствата се проявява след малко пове4ко време. Според мен дамата неЩо се е объркала в разказа си. Thinking

Незнам Дирок4е, лекарката е доШла да я прегледа у дома (о, какво рядко явление за ит.  #Crazy). Дала и е Нурофен, след което темп. е паднала рязко, детето е полу4ило гър4 и са го откарали в Бърза помоЩ....и аз се 4удя  Thinking ;... а, ето, открих, напълно възможно е : http://forum.alfemminile.com/forum/matern2/__f40522_matern2-Cosa … oni-febbrili.html

http://www.officinabotanica.it/patologia.php?id=18 тук съЩо пиШе, 4е рязкото сваляне на високата температура съЩо може да доведе до фебрилен гър4 Tired
Сорри за Оффа Peace

Не го знаех това за рязкото понижаване,явно има и такива редки слу4ай. 4овек се у4и докато е жив  Thinking
Ето и тук говорят само за рязко пока4ване  newsm78
http://www.ospedalebambinogesu.it/Portale2008/Default.aspx?IdItem=930

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 19:10 от mcdirock

# 24
  • далечно
  • Мнения: 1 029
при моя син гърчът стана при рязко покачване, но моята свекърва (стаж 2 деца  Laughing ) ми е казвала, че също се случва при рязко спадане на температурата. Дано не ми се налага да го видя  Praynig Мисля, че рязкото понижаване в случая описан от Дюн си е било някаква реакция на организма, едва ли някакво лекарство може така светкавично да даде ефект.

при нас гърча се случи, когато вече бяхме в болница и видях, че де факто нищо не правят - чакат да си отмине. Някой знае ли нещо друго? Или стига страшни разкази?

Последна редакция: сб, 31 май 2008, 17:53 от Loreley

Общи условия

Активация на акаунт