Отговори
# 720
  • гр.София
  • Мнения: 158
Здравейте здравейте тук сам  bouquet  bouquet  bouquet
Хули честит ти ник,така е екстра,много се радвам за кана още един пък смятам че тази болест ни прави силни и борбени,а тя е такава.
angelary  виж при мене как стоят нещата,първите 6 месеца си имах болничен от личния,след това се явих на Телк дадоха ми още 2 тогава правех Лъче,след като изтекоха пак се явих и понеже до този момент бях направила 4 и се оказа че ще си останат толкова,малко ги излагах че ще имам още 2 Химии.След като изтекоха и те пак се явих този път ми казаха ти вече не правиш нищо така че на работа,но тогава 2 дена преди това си намерих бучката,незнам за хубаво или добро но само заради нея ми дадоха и другите 2.Издразних се че тогава не се знаеше още какво е ,а те написаха ново туморно образование в лява гърда.Направи се,помолии им се ако трябва за другите 2.И задължително обжалваи ако не ти ги дадат.
Аз исках да питам на 27.09 ми изтича последния болничен веднага ли трябва да отида за групата инвалидност или не е задължително,и само протокол от личния доктор ли да се нося.Много ви целувам

# 721
  • Мнения: 623
Без страх хубаво е че си откачила още два месеца може би за това ти бяха всичките онези тревоги. Аз още не знам какво ще правя newsm78, тия дни трябва да разбера но последно ме успокоиха 6 вливки и затова ги смятах че при шест ще трябва и аз да го откарам до 3 по 2 месеца от телка

ЕХХО какъв хубав списък, кара ме да откровения
Докато бях в болницата и си чаках резултатите от лимфите се мислех за две неща и едното е че ако се възстановя веднага отивам на Рилските езера и навсякъде другаде където успея. Преди операцията все си казвах има време, следващото лято
Днес дори си мисля, че ако съм останала жива само да видя тези прекрасни места пак е нещо
Много сантименталнича, МЛЪКВАМ

soniad стискам палци всичко да е ОК

abigale прочетох статията, а и още много други на този адрес.
Много добра информация, смятам да прочета още неща от този сайт

Лека и спокойна нощ на всички
Ако съм пропуснала някой утре ще се реванширам

# 722
  • Мнения: 414
Тъкмо изгледах филма, който препоръча нас нина.
Хареса ми. Интересно ми е, ако някой има идея каква е зелената химия? На нея й вливат зелена....... Направи ми впечатление, че така й не й окапа косата, ама много избеляла я бяха направили и с червени кръгове под очите..... Rolling Eyes Обаче края е хубав, благодяря ти че ни го пусна... Бях чувала за книгата, дори не знаех, че има филм  Wink
Приятни сънища.

# 723
  • гр.София
  • Мнения: 158
Момичета да ви питам,понеже току що ми казаха че ако нямам 5 години трудов стаж нямам право на група инвалидност мислите ли ,  че е вярно  това,на мене ми звучи нелогично  Thinking

# 724
  • Мнения: 71
здр милички.аз писах писах и накрая не ми излезе поста.бях писала преди дни,че майка ще я оперират на 26.много се притеснявам,не съм мислила за друг изход от операцията освен добър и оптимистичен.ако стане лошо,не знам как ще го приема.ужасно лабилен човек съм.чуждото нещастие ме хвърля в едни черни дупки за дълго,а за собственото лично да не говорим.та толкова въпроси имах и сега ми се изпарихаот главата.колко време се лежи след операцията в болница,кога излиза резултата,колко време е необходимо,за да се възстанови горе-долу,какво се прави след о-ята.пишете ми всичко,което щеми е от полза.много ще съм ви благодарна.след операцията     мисля че вече ще имам по-ясни въпроси,но сега съмобъркана.лека вечер ви желая.

# 725
  • Мнения: 1 253
soniad радвам се, че операцията е минала. Стискам палци хистологията също да е наред  Praynig За другото са ти отговорили вече.
Без страх не съм в час с инвалидностите. Честно казано май и след операциите ползвах само 1 болничен, но все пак не съм имала химия

# 726
  • Мнения: 559
Интересно наистина е каква е тази зелена химия. Лично аз смятам, че изглеждам по-добре от героинята във филма, в смисъл може да ми окапа косата ама не съм така пребледняла, с кръгове под очите и омаломощена. Ама все пак това е филм, късметче!
А сега аз да ви питам, как си уредихте нещата със 100-те лв. за перуката. При мен се оказа, че е мнооооого сложно.Явно не съм я купила от правилния магазин. Приятен и спорен ден на всички!  bouquet

# 727
  • Мнения: 623
БЕЗ СТРАХ кой ти даде тази информация, защото мисля, че не е вярна. Доколкото знам стажа и дохода на който си била осигурявана определя размера на пенсията, а не това дали ще ти я отпуснат.
Имам приятелка която е над 50% инвалид и когато и издадоха телковото решение нямаше 5години стаж и понеже си работише беше ходила да подава молба ли  newsm78 какво ли беше да и увелечат размера на пенсията, защото беше осигурявана върху по-голям доход
Когато я пенсионираха, тя беше безработна, но всъщност това беше преди доста време, не знам сега как стоят нещата

 Късметче, ама това е тази актриса от *Женени с деца*, всъщност много съм зле с ангрииския, няма ли го на българси Hug

ЕХХО и аз в началото смятах да не ползвам повече от един болничен, да си работя и дори когато ми ке прави химия, но сега ми се иска да използвам максимума

# 728
# 729
  • Мнения: 19
Здравейте,момичета!Чета Ви от доста време/по-точно откакто на майка ми(57 г.) й намериха тумора след мамография/.
Предполагам,че историята Ви е позната на всички до болка,затова няма да я разказвам на дълго.
На 15.04.2008г. направихме първата мамография,тумора беше в гърдата/1,5 см/,и се започна ходенето при онколози...При  д- р Валентин Иванов, д-р Тулев.Д-р Тулев назначи химеотерапия преди операцията 3 курса,за да се свие тумора.Благодарни сме му за това много,защото наистина тумора се сви близо 1 см.Благодарнни сме му и за това, че имах време да се поинтересувам за други специалисти в тази област.На 15.07.2008 г., попаднах на Международния Онкологичен Консултативен Център в МБАЛ "Царица Йоанна",за второ мнение.Оттам ни казаха,че предстои да дойде от Италия проф.Роберто Дженари,за консултации и операция на друга жена.Зарадвахме се много ,защото не съм сме си и помислили за такъв вариант.Така на 02.08.2008 г.,проф.Дженари оперира майка ми,тумора беше 0,8 см/благодарение на химиотерапиите/,запази гърдата й,като премахнал 14 лимфни възела/при метастазирал 1 бр./.На 5 ден ни изписаха в отлично състояние,сега се чувства много добре,но ни предстоят разбира се химиотерапии,лъчелечение..и т. н.Поддържам интернет връзка с професора,за което съм му много благодарна.
Това е накратко нашата история,исках да Ви благодаря на всички момичета тук,защото чрез вас научих доста неща,които ми бяха от полза по пътя ни дотук.Ако мога да съм полезна на някого да ми пише.Ще му помогна с каквото мога.
Още веднъж Ви благодаря!

# 730
  • Мнения: 23
Соня, стискаме палци за възможно най-добри резултати и за възможно най-правилно лечение. Всичко ще е наред   bouquet
И аз гледах филма - ама много бързо и сложиха имплантанти - аз чакам от три години  #2gunfire
... а за Телк-а - аз се явих и нямах 5 год. стаж - младички сме

# 731
  • Мнения: 559
Здравейте, момичета  bouquet Днес във вестник "168 часа" на страница 34 има две много интересни статии - "Витамин С действа срещу рака" и "Диагноза: здрав отново!". Там пише, че с инжекиране интравенозно на високи концентрации на витамин С може да се заместят химиотерапията и радиотерапията newsm09 Който открие вестника, нека е прочете. Много интересно, дали е вярно. . . Още от 1970г. има такива изследвания...

# 732
  • гр.София
  • Мнения: 158
Озарение аз не разбрах в краина сметка дадоха ли ти група инвалидност,щом си нямала 5 годинии т.е това вярно ли е за 5 години  bouquet
А момичета пак нещо съм в паника Tired.Преди 2 дена ми доиде и отам имам страшна болка в гърдата където Гаврилов преди по малко от 1 месец каза че имам киста.След като ми я изтегли 2 дена по късно се напълни пак,а сега ми се струва още по голяма,а как болииииииии,всичко ми е изтрапнало.Малко ми минават лоши мисли ама нали в краина сметка ми правиха биопсиия.Чета за кистите че са много болезнени около цикал и че си се пълнят с течност,ама направо полудявам от болка,иначе си пия билките от 1 седмица и ми дадоха гаранция че с тях тази киста ще изчезне,ама сега какво да правя?Четах в интернет за жени които са имали кисти и са им предписвали да се мажат с Прогестогел и доста е помагало,какво мислите.Според мене в момента няма смисал пак да ходя при Гаврилов,пък и знам че е в отпуск,оф вече ми писна,всеки месец нещо става,не може малко да си почина.Целувам ви

# 733
  • София
  • Мнения: 5 074
http://www.hicomm.bg/readnews.php?nid=4399
Да не кажете, че не пиша  Grinning
Без страх, това което са те казали, не е вярно.
Мери, вземи се уръце, както викат бабите.
Ако ти си лабилна, по никой начин няма да подкрепиш майка си.
А на нея точно сега и трябва някой, който да застане до нея и да и дава сили.
Хей, момичета, какво стана с идеята за среща ?
Или май само си пишем  Mr. Green
Ако се интересувате, нека да се организираме, че то лятото свърши.
Ще стане студено и вместо бира с цаца трябва да пием чай с коняк  Laughing

# 734
Здравейте, момичета  bouquet Днес във вестник "168 часа" на страница 34 има две много интересни статии - "Витамин С действа срещу рака" и "Диагноза: здрав отново!". Там пише, че с инжекиране интравенозно на високи концентрации на витамин С може да се заместят химиотерапията и радиотерапията newsm09 Който открие вестника, нека е прочете. Много интересно, дали е вярно. . . Още от 1970г. има такива изследвания...
Дори и да е вярно, докато се легализира и стигне до нас...., или трябва сам да си го приложиш.

Общи условия

Активация на акаунт