д-р Мазнейкова

  • 2 583
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 718
Страшно съм потресена от историята. Бях потресена и когато прочетпх историята за забравената игла при секцио в клиниката на Мазнейкова, но сега вече нямам думи. Арджуна, страшно съжалявам ,че трябвало да минеш през този кошмар, дано всичко оттук нататък да е наред с теб и с бебето!   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами така е, като си плаща за добър ПР  Twisted Evil На всички трябва да е ясно какви лекари всъщност са г-н и г-жа Мазнейкови. За нея - ясно. За него - в частната му клиника почина 18-годишно момче при операция на коляното!

# 17
  • Мнения: 103
Ужасни неща са ти се случили, дано да останат в миналото, да ги забравиш и да се наслаждаваш на бременността си!  Hug
Пожелавам ти най-здравото бебче на света!  Hug

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Миличка, желая ти лека и безпроблемна бременост и на финала здраво и прекрасно бебче!  Hug

За тази Мазнейкова напоследък чувам само лоши неща - последното хубаво нещо го пчух преди 2 години и от тогава само лоши неща.....Ужас!!!  #Cussing out

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами... Въпреки всичко е добре, че си направила изследването - за да си сигурна, че детенцето е здраво. А частта, в която си е тръгнала, без да се погрижи някой да говори с вас, дори няма и да коментирам.  Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 521
Ужас  #Crazy  Съжалявам за преживяното  Confused Пожелавам ти от тук нататък само щастливи моменти   bouquet

# 21
Много благодаря за подкрепата.

Надявам се наистина да съм била полезна.

# 22
       Здравейте момичета, нова съм във форума - но се регистрирах тук за да ви разкажа за моите преживелици с д-р Мазнейкова.
Попаднах при нея съвсем случайно - не бях и чувала, че е такова светило в своите си среди. Харесах я. Вече бях разбрала че е добър специалист, изглеждаше симпатична и мила - не повярвах на късмета си.
      За съжаление много бързо се разочаровах. Чаках  за прегледите с часове, а те самите траеха максимум до 15 минути. Не ме питаше как съм. Не ми обясняваше нищо. В бързината забравях доста от въпросите, които исках да задам. А си ги бях намисляла цял месец.  Но не съм тук за да злословя. Не съм достатъчно компетентна за да ви кажа дали е добър специалист или не. Мисля че е такъв/донякъде  Tired/. Просто не очаквайте от нея съпричастност, любезност, приятелско отношение. Ходете при нея на прегледи, но не изкарвайте женската си консултация при нея. Вече съм четвърти месец и не ме е питала колко килограма съм, нито ме е мерила, нито е следила кръвното ми налягане, нито ме е питала нещо по различно от "Как сте?" - без много много да чака отговор.  Вече знам че не тя е моят лекар. Намерих си друг.
      Изкарах много зле първите си месеци. Не ме остави дори и да и обясня. Работя от 8 сутринта - до към седем вечерта. Без обедна почивка - или ако има такава тя е някъде следобяд. Само вие знаете какво означава това за една бременна жена. Цял ден пред компютъра, залепена за стола, гладна и без никакво право на отпуск. Работя в банков офис - знаете че няма банков офис, който затваря поради обедна почивка. Да принципно имаме такава - но когато има клиенти нямаме. За отпуска не може и да става въпрос. На всичкото отгоре работя с клиенти - на ден ще имам поне 2-3 клиента, които са влезли с идеята да се карат. Вдигат ми луди скандали, плача в тоалетната и пак зад бюрото. След тези скандали, ако искате ми вярвайте коремът ми се надува ужасно и става твърд като камък.  Заради надутия корем стоя леко превита защото като че ли нещо ми опъва вътре в корема. От преведената стойка пък не след дълго получавам силни болки в кръста. И така вече 4 месеца. Без нито един ден почивка. Дари последните съботи идвах да редя архив в работата и да мъкна тежки класьори напред-назад.
      Нито разбиране от работодателя. Нито от нея. Попита ме дали няма да ме е срам да съм болнични, а да съм пращяла от здраве. Вече отдавна били отминали времената дето бременните лежали по 9 месеца. Избиха ми сълзи на очите - не защото не ми даде болничен, а защото не изпита нито грам съчувствие и съпричастност. Аз не искам да лежа 9 месеца - искам няколко дни в коита да се съвзема след месеците труд, глад, повръщане, главоболие, стрес... А такива няма да получа във формата на отпуска - със сигурност. Тук разрешиха на една колежка да отсъства в петък - късно вечерта в четвъртък след множество скандали - Тя Лошате бе решила да се омъжва точно в петък, нахалницата. Представяте ли си. Миналата година ни пуснаха годишен отпуск 5 дни през лятото, сега още нямаме разрешение за такива за тази година.
     Така че момичета кажете ми какво да правя???
     И в заключение - не ходете при д-р Мазнейкова на женска консултация. Само на прегледи - нали е специалист  Thinking

# 23
  • Мнения: 83
Позволявам си да копирам поста си от една друга тема, но смятам че е точно на място:
Бях в 20 г.с. и отидох при Мазнейкова само защото д-р Томова нямаше свободни часове, а за д-р Марков не бях чула.
Имах усещането, че ТРЯБВА да направя феталната морфология и се оказах права. След 2 минутен преглед д-р Мазнейкова ми казва"Момче е, има много сериозен проблем-криви ходила". Аз застивам, таткото е с мен, хваща ме за ръка и сядаме пред докторката. Както можете да си представите аз съм в паника и искам да разбера какво му е на моето бебче. Единственото, което получаваме като информация е една снимка на компютъра й на голямо дете (може би 12-15г.), за мен лично от опита ми досега-нелекувано, и "Трябва ви амиоцинтеза, елате в петък с направление, струва 120 лв." и неща от сорта, че едва ли не детето ми ще бъдр инвалид цял живот. Аз й казах да не бърза да ми записва час, че ще се обадя. Женската/майчина интуиция е много силна. На тръгване от кабинета Мазнейкова се обръща към сестрата и й казва"Вземи им 50", при положене, че когато си записах час попитах за цената и ми казаха 80, но не това е важното. Това беше преглада ми при нея, а ето и причините поради които смятам, че тя не е никакъв професионалист, доктор, човек:
1. Заболяването на бебо не е никак безобидно, но не е и неизлечимо или фатално,ето че той вече е на близо 6 месеца и въобще не му личи-не е 10,12,15г. От нашия ортопед разбрах, че Мазнейкова много добре е запозната със заболяването, познава го и него, знае за възможните начини на лечение, дали ни го каза на нас-НЕ!
2. Когато все пак размислих реших да направя амиоцинтеза, но не при нея, а в Майчин дом с направление (само иглата си плащаш 20 лв.), но все пак си направих една консултация с доц. Георгиева от МАйчин дом и тя ми каза следното: "Аз ще гледам за 3 неща-едното е синдрома на Даун, но той не е свързан с криви ходила, а другите две са хромозомни заболявания, които са съпроводени с редица други малоформации, които няма как да останат незабелязани при преглед". Аз излязох от кабинета и си помислих Сигурна съм, че НЯМА за какво.Какъв е смисълът тогава??? и не я направих-отново се оказах права.
3. Няколко седмици след това направих преглед и при д-р Томова-изключителна жена и професионалист. Прегледа ми при нея беше 30-40 мин, ако не и повече. Проследи и видя всичко и ме увери, че бебо е напълно здрав(с изключение на крачетата) и че дори има много сладко носле. После ми вдъхна толкова много кураж, че това е напълно коригируемо, че тя не знае за конкретен ортопед, но ще разпита. Отнесе се човешки, майчински, разбиращо, Лекарски.
 Въпросът не е в парите, всеки би дал всичко за детето си-родено или на пътSmile

Та това е бъдещи мами, ако сте решили да си правите ФМ, не си разбивайте нервите, емоционалното състояние и психиката при тази жена. От по-рано потърсете контакт с друг лекар.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 809
Не само Мазнейкова,а цялата клиника и персонала са ужасни-Мед. център "Света София",на бул.България!!!!! smile3513
Всички са като нея-каквата шефката-такива и подчинените и аз си патих от там!!! #2gunfire
Аз раждах там и си изпатих доста Close
Важното е, че ти си се ориентирала навреме да не ходиш повече там. Желая ти едно прекрасно здраво бебче  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт