Канцерогенни гумени играчки

  • 2 314
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
Гледах го току що... егати глупостите...  Crazy Внимавайте с мундщука на надуваемите и писукащите играчки....  Joy  Някакво вещество в мундщука предизвиквало рак и стерилитет... Ще ме побъркат тия хора....  Crazy   И родителите да гледат да не дават опасни играчки на децата....  Naughty 

# 16
  • Мнения: 1 062
Аз пък не съм го гледала, може ли линк моля  Wink

# 17
# 18
  • Мнения: 343
Ето я поредната истерия... smile3511
Остана ли наистина нещо неканцерогенно?  Ами ако дървото го е навалял някой киселинен дъжд преди да стане на играчка? Аз за всеки случай моето дете рано-рано го отучих да си гризе играчките. Сигурно затова изоставаме със зъбите. Ама гадните китайци са виновни. Явно и плажна топка няма да има горкото, че и те представляват смъртна опасност. Пушете си спокойно, карайте си колите, но плажни топки не надувайте в никакъв случай, ако ви е мил животът!

# 19
  • Мнения: 4 753
Аз пък не съм го гледала, може ли линк моля  Wink

Не ти трябва... глупости разни... поне в 90% от играчките по магазините мога да намеря нещо опасно...  Wink  Добре, че не съм инспектор...  Joy
А иначе няма нищо лошо да не се купуват боклуци от Всичко по левче, дето им се лющи боята още преди бебо да я е захапал....

# 20
  • Мнения: 6 323
Не се притеснявайте повече от необходимото.
Избягвайте пазаруване на играчки тип "китайски боклуци за по левче от сергийка" и имайте малко повече доверие на доказаните марки и производители.

Ето сайта с опасните стоки в Европейския съюз.
http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/rapex_archives_en.cfm

Има удобна търсачка, в която може да се търси по артикул (например toy), по марка или по държава. Ако напишете Bulgaria ще се покажат всички стоки, произведени или пък засечена в търговската мрежа в България.
Може да разгледате - интересно е. Факт е, че аз почти не можах да намеря доклад за стоки на доказани марки детски стоки. Въпреки че производството им е изнесено в източните държави, то все пак е контролирано и големите производители следят за качеството на стоките, които продават.
Например няма нито една играчка на Chicco, която да е отбелязана като "опасна". (избрах марката Chicco само за пример)

Затова пък бях учудена колко автомобили има в списъка.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 06:29 от Mamma

# 21
  • Мнения: 351
Ами сега като се замисля,моят син как лапа почти всичко незнам за кое да се притеснчвам повече....Дори и да му копувам само маркови играчки той пак ще лапа я кутията от крема с който го мажа,я някое друго пластмасово или каквото и да било изделие което не е играчка.Той гризе всичко дори борда на количката,който надали е от безвредна гума.......... Rolling Eyes

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Ужас  Rolling Eyes На моменти си казвам, че не мога да го опазя от всичко и да го гледам в саксия или стерилна среда и не се вманиачавам много, но като чуя нещо такова направо косата ми настръхва.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 129
А по въпроса за "Внимавайте от къде купувате!" - моите извинения, но  играчките Tolo си пише, че да правени в Китай, Ferr са от Шри ланка, Playgro - също Китай, а за Чико неам думи просто... Вчера бях свидетел на една майка като мен как питаше в Марсел до съдебната палата къде е произведена залъгалката на Фишър прайз - отговора беше "В Китай по лиценз на Фишър Прайз". Макар и да сме в ЕС вече, пак си има двоен стандарт и то не по отношение на стоките за левче, а по отношение на реномирани производители и техните вносители за БГ. Исках да кажа, че на БГ пазара се предлагат предимно некачествени детски играчки.
 



да в Китай се произвеждат Мател, Чико  и т.н.... доста повече от изброените....но същите отиват и за щатите и Канада с надписа си мade in China....че то в щатите и повечето им дрехи са шити в китай, филипините и т.н...дори и повечето от така наречените им маркови....и са качествени....
Това няма нищо общо с китйската евтина стока , която по принцип залива пазарите.

# 24
  • Мнения: 117
Пушете си спокойно, карайте си колите, но плажни топки не надувайте в никакъв случай, ако ви е мил животът!

 Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
...
Ето сайта с опасните стоки в Европейския съюз.
http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/rapex_archives_en.cfm
...

Благодаря ти, Мамма!  bouquet Това е най-полезното нещо, което някой пусна по темата. Отивам да разглеждам списъка с интерес.

# 26
  • Мнения: 4 292
И аз гледах репортажа. Доста шокиращ - особено това за стерилитета, но пък малко повече предпазливост не е излишна.
Аз също ще обърна внимание на списъка.

Общи условия

Активация на акаунт