дишане по време на раждане

  • 16 061
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 493
По време на контракциите акушерката ми каза да дишам като уморено куче LaughingА при самите напъни като,че ли дишах нормално,само трябваше да си поема дълбоко въздух и последователно 3 пъти да напъвам Peace

# 16
  • Мнения: 243
Лично аз не съм практикувала никакви "подготвителни" техники  Wink Единственото и важно нещо по време на самото раждане да слушаш и следваш напътствията на екипа  Peace
Какво ти дишане и слушане на екипа  ooooh! Тъпата акушерка ме караше да напъвам точно когато ми спре напъна, а един идиот ми беше легнал на ребрата и ми натискаше корема, та изобщо не можех да си поема въздух #Crazy Няма да ти говоря какво рязане и кърпене падна после #Cussing out Некадърници - изтормозиха ми детето  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Никога повече в Шейново #Cussing out #Cussing out #Cussing out
..... на мен напътствията на акушерката пък ми помогнаха и то много , тя беше тази която ми казваше кога и как да напъвам иначе за специално диш.по време на раждане никой нищо не ми каза....


п.п. baby_illy не е нужно да даваме толкова крайни мнения и да шашкаме бъд.мами  Wink вс.раждане си е индивидуално и различно по своему  Grinning (Едни раждат бързо и лесно други не чак толкова ... Wink)
Ооо, неее  Naughty Изобщо не съм целяла да шашкам - просто имах много гаден късмет да попадна точно на този екип  Rolling Eyes Само при мен се беше получило така - другите момичета нямаха тези проблеми  Peace
Извинявам се, ако съм била разбрана грешно  Hug

# 17
  • Мнения: 257
Нищо не съм практикувала предварително, но знаех че е много важно да дишаш правилно, правих си мислен план на раждане, дишане и т.н. Нооо като дойде момента всичко ми се изпари от главата, само се молих по-бързо да излиза това бебе  Mr. Green
И АЗ ТАКА #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 671
Слушах непрекъснато акушерката как да дишам. По време на контракциите поемах дълбоко въздух и после бавно издишвах. Тя си стоеше до мен и ми казваше как да дишам. Като го направя 2-3 пъти и контракцията минаваше. Много ми помагаше за болката. Когато вече напъвах - слушах какви команди ми дават как да дишам и да напъвам - родих бързо и лесно и не беше кой знае колко болезнено.
Втория път и аз попаднах на кофти доктор и от неговите крясъци как така съм си позволила да раждам не чувах гласа на акушерката (Магдалена се роди 1 час след като ме приеха, бях права и се разхождах в коридора, а бях отишла с 3 см и докито не можеше да повярва как стана толкова бързо). Късно чух да спра да напъвам (тогава се диша плитко) и получих малко разкъсване. Затова е важно да слушате какво ви казват.

# 19
  • Мнения: 85
Като влязох в родилното забравих всички техники. Не от болка, а просто от паника (не се бях настроила че ще раждам, не усещах болка само напъни)

# 20
  • Мнения: 4 292
Аз пробвах разни техника, ама нещо не ми се получи. Изобщо даже.  Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 3 245
По време на контракции дишах бавно и дълбоко - помага да се отпуснеш и да не чувстваш толкова болката, пък и не пречиш на разкритието.
По време на напъните - вдишваш дълбоко (гръдния кош трябва да се надигне), задържаш (и напъваш) и след това бавно издишваш, като перинеума трябва да е отпуснат. Ако контракцията е дълга, може да се повтори

На мен мни помогна не толкова техниката на дишане, колкото позата по време на получаване на разкритието. По време на контракции - права или клекнала, наведена напред (много важно! за да не се чувстват болки в кръста). Между контракциите - разходки. Въобще не съм лягала освен в родилна зала, ако можеше и права да родя, най-добре щеше да е.  Laughing

# 22
  • Мнения: 4 668
На този въпрос бих отговорила само така - " Какво ти дишане , бе братче  ooooh! ... "  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 1 185
Концентрирах се върху дишането си единствено с цел да не мисля за болката при контракциите! Важно е също и за да се запазят силите за напъните! Дишах бавно и дълбоко - имаше ефект!

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, никакви техники не съм прилагала, а слушах много внимателно напътствията на акушерките, това е истината - да слушаш и да изпълняваш много стриктно. Peace

# 25
  • Мнения: 1 671
По време на контракции дишах бавно и дълбоко - помага да се отпуснеш и да не чувстваш толкова болката, пък и не пречиш на разкритието.
По време на напъните - вдишваш дълбоко (гръдния кош трябва да се надигне), задържаш (и напъваш) и след това бавно издишваш, като перинеума трябва да е отпуснат. Ако контракцията е дълга, може да се повтори

На мен мни помогна не толкова техниката на дишане, колкото позата по време на получаване на разкритието. По време на контракции - права или клекнала, наведена напред (много важно! за да не се чувстват болки в кръста). Между контракциите - разходки. Въобще не съм лягала освен в родилна зала, ако можеше и права да родя, най-добре щеше да е.  Laughing

Точно така е.  Peace
Само за раждането права (понеже почти успях да родя така - ако акушерката не придържаше главата отдолу щях и да успея Crazy), не бих искала да ми се случи пак. Първото си го родих легнала както трябва, второто излезна за секунди, родих я полегнала настрани.
Благодарение на тези приклякания и навеждането напред и на разходките родих много лесно.  Laughing

# 26
  • Мнения: 251
Техники не съм прилагала,но изпълнявах нарежданията на акушерката. В общи линии родих лесно. Laughing

# 27
  • Мнения: 83
На мен постоянно ми повтаряха акушерките "Дишай, дишай!", но тъй като го провикваха от другата страна на паравана, се чувствах ужасно прецакана и най-малкото, което правех, е да дишам  Simple Smile После, обаче, прочетох, че има смисъл в дълбокото дишане по време на раждане и не е свързано само с преодоляване на болката. Важно е в пристъп на болка да не забравяш да поемаш въздух, което е реакция на организма спрямо болката, за да постъпва постоянно достатъчно количество кислород към бебо. После и се сетих, че акушерката като ме видя каква съм паника ми каза: "Дишай, нали искаш бебето да е добре". Така че, явно поне се старяй да дишаш дълбоко  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 929
Изчетох сума ти материал за дишането, даже се упражнявах да дишам правилно, но никак не ми беше в помощ. Просто в един такъв момент никак не можех да мисля, как е правилно да дишам. Само се молех бебето да излезе по-бързо.
Един съвет от мен - опитай се да слушаш, какво ти казва акушерката да правиш, докато раждаш, включително и как да дишаш. Ето това на мене най-много ми помогна - родих за 20 мин., но нито за миг не спрях да слушам, какво ми говори екипът, особено акушерката.

# 29
  • Мнения: 411
Дишай дълбоко през носа и издишай през устата.Много е важно да го правиш.Аз така правих докато траеха контракциите.А по време на самото раждане изпълнявай това,което ти каже екипа и всичко ще бъде ок  Peace

Общи условия

Активация на акаунт