Външния вид като култ?

  • 15 966
  • 385
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 2 840
В списание "Барби", момиченцата могат да прочетат следния култов въпрос :"Коя е най-бляскавата ти приятелка?" Whistling

Какво повече да кажа?
Една приятелка нарича въпросното списание, на което е върл фен 5-годишната й дъщеря, "белина за мозъка".
Та така...

# 316
  • София
  • Мнения: 62 595
Аделинда,

Разбирам желанието ти да ме обидиш или да ме изкараш луда, но не връзваш. При положение, че си студентка ми е ясно защо толкова се пениш.
 Просто съм наблюдателна и умея да правя заключения. Това е полезно умение.  Разказът е съвсем истински, пък ти ако щеш вярвай. Както се казва, животът предлага невъобразими случки.

# 317
  • Мнения: 3 447
Радостина, виждам някакво противоречие в цялата работа. ОК е човек да мирише на себе си, но не е ОК да носи по пръстите си... себе си, да речем, след като излезе от тоалетната.

# 318
  • Мнения: 2 759
                     Аз пък в събота изчаквах в МОЛа една приятелка, която ползва тоалета, и стискайки чантите забелязах същото. Не че никой не си мие ръцете, ама не са и повече от 50%. Тя беше единствената, която си ги изми преди и след това. Това от една страна...
                    От друга напълно съм съгласна с Радостина. Още повече, че в нашата фирма сме предимно млади хора, всички се къпем сутрин, ама на - нямаме климатици и в ранния следобед вече  Whistling... Да не говорим, ако играем волейбол в обедната почивка... Проветряваме, съобразяваме се, ама не е като да си се изкъпал в обедната... Което съм правила до неотдавна, да не мислите, че не съм? Най-малко три пъти дневно душ в работен ден  ooooh!... А работя в офисче, на компютърче, не на къра все пак...

# 319
  • Мнения: 17 412
Много смешно стана- някои подскачат, приемайки лично нещата. Да, и аз съм забелязала това с немиенето на ръцете, но без значение пола. Иначе лъскавината си я има. РАзбира се, не мога да направя извода: всички натокани мацки и пичоци не си мият ръцете Grinning
Барбитата бяхме ги забранили с мъж ми. В резултат- още по-силно желание и навиване покрай момиченцата в градината. Няма спасение, пък и тук се сещам онзи цитат на Блонди Simple Smile
ТЕмата стана: всички срещу Радостина, що така?

# 320
  • Мнения: 2 792

ТЕмата стана: всички срещу Радостина, що така?
  Напротив, вероятно не си забелязала, че тя отдавна се развива в посока  Радостина срещу всички, което за пореден път ще намекна,  не ми е било за цел  пускайки темата.

# 321
  • Мнения: 2 759
...Да, и аз съм забелязала това с немиенето на ръцете, но без значение пола...
                    Моите пресни наблюдения са върху жените, но си мисля, че при мъжете е по-трагично положението... 'Трагично' май не е вярната дума  newsm78...

# 322
  • Мнения: 14 654
Радостина, що само ти ги виждаш тия работи като че студентките не си били измили ръцете разбираш  ли, ами аз съм студентка , та и аз и както всички момичета които ходим на тоалетна си мием ръцете.
И аз като студентка си признавам, че не си мия ръцете във факултета Simple Smile Просто ме е страшно гнус да пипна кранчетата на чешмата, които всеки пипа точно след излизане от тоалетната  Sick Ползвам си мокри кърпи за почистване винаги, когато съм извън къщи.

# 323
  • София
  • Мнения: 2 840
Най-малко три пъти дневно душ в работен ден  ooooh!... А работя в офисче, на компютърче, не на къра все пак...

Да не работиш в някоя баня, бе мила?
То и там има офисчета с компютри.

# 324
  • Мнения: 2 792
 Искам само да помоля, ако може, като стигнете до подмиването, да не се отчитате поименно. Предварително благодаря!

# 325
  • Мнения: 4 392
И какво чудно има в офис с баня.
Всъщност чудното е, че в България са рядкост. Crazy
Някои шефове наистина са садисти. Не можеш да караш хората да бачкат цял ден в офис без климатик примерно при 37-38 градуса навън.
Мда, тя темата отдавна се изчерпа.
Кифлата каза, че е доволна от споделеното още преди 2-3 страници май. newsm78

# 326
  • Мнения: 2 388
Искам само да помоля, ако може, като стигнете до подмиването, да не се отчитате поименно. Предварително благодаря!
Точно така. Peace Има си тема за тази цел в ДиС.

# 327
  • Мнения: 4 300
Доста се отклони темата. Не ставаше дума за хигиената, а за култа към външния вид. В ето това интервю има едно изречение, което е много показателно- Наехме сергия на пазара и започнах да продавам. Но когато до мен застанаха хубави и слабички продавачки, никой не ми обръщаше внимание и фалирах. [/size] .
Почти съм сигурна, че проблемът е бил само в главата на героинята. Аз лично си купувам плодове и зеленчуци от дебел арабин, невероятно любезен и добър търговец. Изобщо дебелината на продавача никога не е бил фактор. Не отричам, че наднорменото тегло крие рискове за здравето, но все пак 65 кг при ръст 170-175 см не е наднормено тегло ( освен ако не се мери с Кейт Мос).
Има и още нещо, за което се замислих след като прочетох статията. Жената е с ново лице и тяло, зъби, грим и т.н. Но тя пак ще се върне към стария си начин на живот, външния вид няма да я направи актриса, певица, банкер или неврохирург. Евентуално ще бъде продавачка с холивудвки стайлинг. Което за мен е същината на нещата- пълната неадекватност на външен вид ( дори ако щете и като вложени средства) на начина на живот, професионалната реализация, възрастта, материалното положение.

# 328
  • Мнения: 3 447
Жената е с ново лице и тяло, зъби, грим и т.н. Но тя пак ще се върне към стария си начин на живот, външния вид няма да я направи актриса, певица, банкер или неврохирург.
Нищо чудно да се върне и към стария си външен вид.

# 329
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Ами преди 100 години в България като са се харесвали дебели моми,  защо в народните песни се пее за ''мома като фиданка '', 100 кила гъз си е бил 100 кила гъз и преди 100 години, не вярвам на някой да му е харесвало, а мома анорексичка и сега не е красиво , ако познавате такива не вярвам да ви хареса, аз познавам , грозна гледка е. Просто много кльощавите уж са нямали сила да работят на полето, ама 100 кила няма де е била по работна , даже обратното. Харесвали се се предимно работни моми, така си се пее и в фолклора български, ама това не опира само до килата ами и до качества в човека. Те на времето талкова много са работили и пак са били бедни и не са се дохранвали, така че мисля не са имали шанса да затлъстеят и да имат проблемите на съвремието. По пухкава мома по скоро е било признак ,че е от по заможно семейство, за това се е харчило.

Ако това е в отговор на моето изказване - никъде не съм конкретизирала, че иде реч само за българската мома, нито че трябва да е  сто килограма...както си се изразила там. Rolling Eyes
И ако четеш по-внимателно ще разбереш, че говоря за същото - еталона за хубост се променя във времето, но винаги с цел продължение на рода.

Не разбирам защо винаги скачате срещу някого? Радостина си защитава едно мнение, което не е толкова крайно, както се опитвате да го изкарате.  Thinking

Хайде, стига сте коментирали хигиената и тлъстините, на мен са ми интересни другите елементи, които според вас са задължителни за обекта на желание.
Какви са те? Дрехи, грим, прическа, пластични операции?

Сетих за един филм, който много добре пасва на темата: "Като куче и котка".

Общи условия

Активация на акаунт