въпрос относно измерването на тоновете

  • 1 409
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
От средата някъде на 8 месец ми ги мереха,успях да отида два пъти,а когато трябваше за 3 път-бебо взе,че се роди. Laughing.Всеки път ми правеха и запис-както при кардиограма.

# 16
  • Мнения: 1 427
На мен ми ги измерваха на всяка консултация.Още от първото ми посещение при лекарката,която ми проследи бременноста-значи била съм в 18 г.с.

# 17
  • Мнения: 524
Ами на мен ми мериха тонове (както еиждаш карам 28г.с.) , но само , защото аз настоях тъй като през последните 2 седмици бебо се беше кротнал и аз се шашках, че не го усещам...Иначе аз също съм в МД на ЖК и ми обясниха , че това се прави след 33 г.с...Надявам се да съм била полезна

# 18
  • Мнения: 1 680
А в края къде се мерят - в ЖК или в болницата, къдет ще се ражда? В коя седмица се приключваше с ЖК и се даваше направление за раждане?

# 19
  • Мнения: 5 299
Един път ходих за тоновете в на4алото на 9-я месец и след това като влязох да раждам.... Laughing

# 20
  • Мнения: 524
Ами доколкото знам 45 дни преди термина ти дават вече направление за болница. Това медудругото е точно 32-33г.с.
Някоя мамма с опит мисля , че ще може да ме коригира ако съм в грешка..за сега знам това..
 Иначе в МД ги мерят в поликлиниката има си апарат и всичко.

# 21
  • София
  • Мнения: 679
Започнаха да ми мерят тоновете, когато влезнах в 9 месец. Всяка седмица  по веднъж до раждането.

# 22
  • София
  • Мнения: 10 825
Започнаха да ми ги мерят от 8-мия месец. От тогава започнаха да правят записа - като кардиограма. А преди това с ехографа само слушахме сърчицето.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
И на мен на абсолютно всяка консултация в поликлиниката ми ги мереха. От средата на осмия месец ходя всяка седмица, като май в понеделник ми беше последния път, защото вече имам дата за секцио, а тя наближава, наближава, наближава...  Wink

# 24
  • Мнения: 5 393
На мен ми мерят тоновете всеки път още от началото.

# 25
  • Мнения: 221
желателно е тоновете на бебо да се слушат,дали с дървената слушалка или с ехограга,няма значение,настоявайте

# 26
  • Мнения: 2 807
Когато няма проблеми - не се налага да се мерят по-рано от началото на 9-ти месец.

На мен започнаха да ги мерят в началото на 9-ти месец - 2 пъти седмично.
Записите бяха по 20-30 минути.

Ако до термина не си родила и те оставят да пренасяш, би трябвало всеки ден да правят записи, за да се види дали тоновете на Бебчо са наред, т.е. дали то е добре.

Леко раждане ти желая!

# 27
  • Мнения: 1 072
тук пък не ги мерят изобщо освен ако няма някакви проблеми с бремеността

# 28
  • Мнения: 1 108
Не се притеснявай . Wink И при мен не са мерили тоновете на бебчо.
Бременността ми протича съмсем нормално , без никакви усложнения.
Тоновете на бебчо ще ги измерят когато отида да раждам.
А иначе със слушалка всеки път на женска консултация.

# 29
  • Мнения: 1 031
И на мен досега не са ми мерили тоновете на бебето.
Не съм чувала това да е задължително.
Може би ако има проблем с бременността или ако това е практика на наблюдаващия гинеколог Thinking

Общи условия

Активация на акаунт