На море с бебе на 2 месеца.......

  • 15 157
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 884
 JoyМного ме разсмяха някои от отговорите..

Сега да обясня. Не съм някоя куку -майка  hahaha Миналата година бяхме с Дени 2 пъти на море и той беше на 1г. Това с каните, АМ, шишета, стоене на плажа от 9-11 и от 16-18ч ми е ясно и не ме затруднява Peace
Случихме лошо време и не съм се топнала нито веднъж във водата Wink Получих алергия от слънцето, така че тази год. под чадър .Мога да го преживея.

Аз нямам нужда от ходене по заведения , стоене до късно и пържене на плажа Naughty Ходи ми се на ПОЧИВКА със семейството Hug
Хотела е на плажа ОИ Peace Ядеш си по час, не търсиш заведения и ако е горещо просто стоиш в кафето на хотела-което е до плажа на дебелата сянка от сградата или направо вътре. Пиеш си сокчето и си гледаш си морето и детенцето Heart Eyes  Ако е много топло и Дени не бих го пържила на слънцето Shocked
В хотела имаше много адекватен лекар Peace

Да за мен е почивка Майчинството не ми тежи- аз ако мога само бебета бих гледала Joy С мъжа ми на саме и Дени на плажа , да си поиграе Peace Не готвиш, не чистиш. Задължителни ежедневни разходки . И най важното климата на морето е страхотен и много полезен Hug

Това което исках да чуя е от препатили. Дали бебето им е плакало много. Дали са будили хотела нощем Mr. Green дали от ненаспиването, пак им е било хубаво, че са на море. дали са имали проблеми и какви. Ей  такива неща Wink

А иначе, аз още не съм родила Mr. Green За Септември говоря Hug

# 46
  • Мнения: 827
Ооо, ама то бебето още в корема, вие на море го заведохте Laughing
Чакай, може пък да реши да почака и тогава няма да имаш притеснения - ще си има лична климатична система Wink

# 47
  • Мнения: 4 292
Клото - за хотелите - аз не бих отишла на хотел с дете с колики....сина ми имаше ужасни такива от родилното до 6месец. Не бих причинила денонощния му рев, на хора опитващи се да почиват....и на мен би ми било неприятно ако в хотела ми има вечно ревящо бебе, от което да не мога да спя нощем да речем...абе въпрос на възгледи..просто уважавам правото и на другите да си отпочинат на спокойствие....ако детето е кротичко ест този проблем отпада. Peace
И аз не бих отишла на море с бебе, което страда от колики. Нито пък ако е болно, ревливо или твърде капризно. Всичко е много относително, точно заради това моето мнение не е меродавно, както и твоето. Всеки преценя според собственото си дете.

П.П. Аз съм виждала детето си на системи заради обезводняване, причинено от чревна инфекция. Беше на единадесет месеца. И не бяхме на море.

# 48
  • София
  • Мнения: 44 122
Че аз не съм казала , че ми е меродавно...казвам при какви обстоятелства аз не бих....а на 2 месеца почте всички бебета , които са били около мен са били с колики....може би за това го приемам като нещо нормално за възръстта....
И да и аз съм виждала моето зариди вирус на 12 месеца на с-ми заради обезводняване.... но ако има и малка вероятност в това положение да изпадне двумесечното ми бебе - за мен не си струва едното море това което преживяхме тогава.....дори вероятността да е малка...още повече в чужд град....ама аз съм бъзлива майка....даже прекалено....Wink

# 49
  • София
  • Мнения: 2 884
Не се карайте де Stop Тук сме да си даваме мненията.

Интересното от темата е , че майките които са водили децата си малки са за Peace, а против са тези които не са били с малко бебе на море. Така че инфото ме устройва  bouquet
Благодаря ви.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 1 023
И в морските градове се раждат бебета. Не се притеснявай за него, дано ти да успееш да си починеш.  Peace
Точно така.Дай ние които живеем до морето да не излизаме и да не ходим на море с бебето.

# 51
  • Мнения: 1 428
Само незнам каква почивка ще си изкараш.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 884
Само незнам каква почивка ще си изкараш.


Ами като всеки ден в  София, но без да чистя, готвя ........ всеки ден на си избираш от 100 неща какво да ядеш на готово Mr. Green Ол инклузив си е Ол инклузив  Mr. Greenи татито ще занимава малкия, защото ще е постоянно с нас  Mr. Green
Не ми казвайте, че само при вида на плажа и плискащите се вълни не ви действат релаксиращо бе хора Shocked
Ама стига сте ме мислили мен- аз за бебето се питам как ще му е Peace

# 53
  • София
  • Мнения: 8 933
Само незнам каква почивка ще си изкараш.
Защо да не е почивка. Малката, като я водихме ( а имам и батко), не си промени режима. През нощта си спеше, кърмехме се на 3, 4 часа. Ядяхме навън, така че ти отпада готвенето. Следобяд си почиваш-кеф ти книжка, кеф ти да си дремнеш. Вечер на тераската, салатка и биричка. Незнам вие какво разбирате под почивка, но мен това екстра ме устройва. И без децата не бих се юрнала по дискотеки и заведения.

# 54
  • Мнения: 2 829
Когато реших да имам деца бях наясно че живота ми ще се промени. От тук нататък всичко ще е с дете (дай боже скоро и с 2 деца)-почивка, почивни дни, пътувания, делници. Затова и така си организирам битието, че да си почивам и да си прекарвам приятно със сина ми. Миналата година имахме страхотно море, въпреки че сина ми не беше в най-лесната бебешка възраст (като бебе беше достатъчно да го гушна и можех да забравя за него). Връчвах му една лопатка и можеше с часове да си рови в пясъка. С таткото се къпехме в морето на смени, излежавахме се на шезлонгите и си пиехме фрапе, разхождахме се тримата по брега, хапвахме по ресторантчетата.... Малкия като заспеше включвахме бейбифона и сядахме на терасата пред стаята, заедно с другите почиващи.
Тази година бяхме в Панама на сватбата на брат ми и бяхме на ОИ. Е, няма такъв кеф! Изключително удобно и приятно е да си на такова място с дете/деца! Изкарахме си страхотно!
Аз специално бих отишла почти навсякъде с дете (на всякаква възраст), стига да има къде да се храним без да е опушено с цигари (т.е. в България почти не можем да пътуваме). Много са ми се учудвали като видят снимките от първия месец на малчо "тук сме в един парк край реката, тук сме на гости, тук сме в градината, тук сме в друг парк" и т.н. Но самото бебче се чувстваше страхотно. После пътувахме през океана, бебето беше супер спокойно и щастливо и в самолета и по летищата....

# 55
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Починах си и още как.
 Не сме имали проблеми с беба.От къде ги измислихте тези чревни инфекции и обезводняване.
 Толкова малко бебе нито сме топили във водата,нито е лежало на пясъка,нито е пило вода различна от изворна/бутилирана/.
 Всичо се стерилизира ,кърмата си е същата. Mr. Green
 Спестяваш си готвенето,чистенето и прашните софийски улици.
 Още повече,че таткото е с вас по цял ден и грижите се разпределят между двамата.
 Ние си изкарахме страхотно. Peace

# 56
  • Мнения: 116
Много е смешно всичко това hahaha

Толкова малко бебе не яде каквото и да е и не се къпе в морето-така,че не виждам къде е проблема !!

Ходи си на морето ощи повече,че е ОИ!!!! И ние бяхме така и то в Гърция.По хотелите е пълно с бебета едва ли ще си само ти.
Нама да готвиш чистиш и т.н. супер почивка ще си изкарате.По пътя бебето най-вероятно ще спи почти през цялото време.Морския бриз е толкова приятен през горещите летни месеци,че морските майки са за завиждане.

# 57
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ketito, аз съм в същата дилема сега- да ходим ли на море тази година?  ooooh!
Хем ми се иска заради баткото, хем се чудя как ще се отрази на малката....  Thinking

# 58
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
ketito, аз съм в същата дилема сега- да ходим ли на море тази година?  ooooh!
Хем ми се иска заради баткото, хем се чудя как ще се отрази на малката....  Thinking

 Ще и се отрази чудесно. Hug

# 59
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
ketito, аз съм в същата дилема сега- да ходим ли на море тази година?  ooooh!
Хем ми се иска заради баткото, хем се чудя как ще се отрази на малката....  Thinking

 Ще и се отрази чудесно. Hug
Много се надявам, защото и аз съм "ЗА" ходенето на море тази година!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт