Да поговорим за подовите настилки в кухнята!

  • 13 363
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 292
Клото, кажи моля те има ли някакви промени в паркета в кухнята? Колко време го ползвате така? На мен също повече ми харесва да е паркет, особено в едно помещение, не ми допадат лайсните по пода; доколкото разбрах е въпрос на лак, с който ще се лакира дървото.
Абсолютно никакви. Вярно, че в новия апартамент сме от скоро, но в стария имахме кухня с трапезария и там също бяхме с паркет. Веднъж даже наводнихме, но освен, че се изтърка леко лака, друг проблем нямаше. Не се изду изобщо.
Сега заложихме на матов лак, стои много по-естествено. Водоустойчив е. Лайсните от естествено дърво и на мен никак не ми харесаха, за това сложихме от тези, които са за ламинат. Имахме късмета цветовете да пастнат идеално, аз съм доволна.
За съжаление на коридора и в спалнята (бивша кухня) поставихме ламиниран паркет. Пусто, паричките не стигнаха за естествен.  Tired

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 4 134
Боксът и холът ще са ни в 1 помещение - в хола ще слагаме ламинат, а в бокса гранитогрес (или теракот) с цвета на ламината, много успешно го имитира и така почти няма да има разлика  Peace
Не искам ламинат в бокса, защото се знам колко съм непохватна, а и планираме да имаме миялна в близко бъдеще... аварии винаги могат да се случат не дай си боже...

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Влага то кое по-точно? Аз например нямам пералня в кухнята. Wink
Е, то стига пръскането от мивката или един - единствен път да ти протече миялната...
Аз съм за теракота Peace По-крехък е от гранитогреса, но е естествен, нетоксичен материал. Има и доста красиви изработки. Е, ако биеш с чук по него, няма да изкара дълго, но да предположим, че няма да биеш с чук Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 6 080
И аз се включвам тук, защото умувам какво да правя пода в кухнята. Дюшеме е, лакирано с лак на водна основа (това чудо не знам доколко е водоустойчиво) - хем ми харесва и не искам да го сменям с плочки, хем пък искам да има още нещо върху него... Голото дюшеме ми напомня на хижа, не знам защо... Rolling Eyes Обаче ако просна някакво килимче или пътечка, май няма да е практично - ще събира трохи, петна и др. А, да, и в единия край до печката се вижда малко мозайка - така са я правили едно време кухничката - ама хич не ми харесва и искам да я скрия.
Това за нетоксичността на теракота ме заинтригува, не се бях замисляла. Гранитогресът по-вреден ли е?

# 19
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Ламинатът не е подходящ за кухня. Не само от гледна точка на влагата, но и на това, че кухнята е сравнително мръсно помещение. При готвене често се цапа много - пръскат мазнини, сосове и други остатъчни продукти, чието почистване изисква по-агресивни препарати.
Според мен добро решение е теракота.

Последна редакция: вт, 27 май 2008, 20:47 от vesi_vas

# 20
  • Мнения: 2 388
Вкъщи е комбинирано - кухня и трапезария. С ламинат сме . По - красиво ми е. Доволна съм, но е важно да се отбележи, че аз съм почти никаква  готвачка.

# 21
  • Мнения: 473
Навсякъде вкъщи стаите са с естествен паркет, включително и в кухнята, но поддържането му не е толкова лесно, защото постоянно се чисти със специални препарати. За кухня най-добре е гранитогрес. Мое мнение!

# 22
 В ново жилище съм от 6 месеца. И както напоследък проектират...холът, трапезарията и кухнята са едно помещение, но доста раздвижено. Кухненският кът/макар че си е нормална кухня от 12кв./ държах да бъде с гранитогрес, защото знам, че е здрава подова настилка, а останалата част е с ламинат. Избрахме го умишлено да не е от най-гладкия вид и въпреки това се чисти с лекота.Използвам препаратите на израелската фирма Сано, за пода е с аромат на орхидея.
Така че е въпрос на избор, а препарати за поддържане на хигиена - дал господ  Simple Smile

# 23
  • У нас
  • Мнения: 304
Кухнята ни е с ламинат /мисля,че беше клас31 или нещо такова/Вече 5 години го ползваме и няма никакъв проблем .Нито си е променил цвета ,нито качеството след третиране с всякакви препарати.Като се има предвид ,че моят мъж е маниак на тема чистота и постоянно тича с блумеджика- ламината не е мръднал. newsm28

# 24
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Твърдо за гранитогрес или теракот - лесно за почистване. Ламинатът не е подходящ за кухня, защото има много мокри процеси. От тях се получава отваряне на фугите и съответно подуване. Не веднага, но с времето. Ако все пак решите да е ламинат - трябва да е висок клас - поне АС4/32, с по-висока износоустойчивост и задължително влагоустойчив.

# 25
  • varna
  • Мнения: 676
За кухненски бокс - гранитогрес или теракот. Няма такова нещо, че гранитогресът се миел трудно. Зависи просто колко гладък/грапав ще е, което се отнася със същата сила и за теракота. Гранитогресът е просто по-здрав и издръжлив. Това е основното му предимство.
Успех с ремонта!  bouquet

Абсолютно вярно!

# 26
  • Мнения: 723
В кухнята и трапезарията заложихме на гранитогрес, който много успешно имитира дърво - цвят венге. Прилича на паркет. По този начин решихме проблема с лайсните, различните настилки и почистването.
В хола е ламинат, а в двете спални - дюшеме.

# 27
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Тъй като кухнята(кухненските шкафове) са ми под формата на Г, наредихме по същия начин 2 реда гранитограс, а останалата част от помещението е с ламинат. Имам малко дете и постоянно нещо правя или мия в кухнята и пода редовно се цапа или пръска с вода. Каквото и да сложиш, все тая. Важното е на теб да ти хареса.

# 28
  • Мнения: 3 251
Още е проект при нас, но след седмица започва великото къртене...
В кухненския бокс-гранитогрес, а във всекидневната-корк или по-евтиния вариант-OSB плоскости. Не искам ламинат.

# 29
  • Мнения: 2 161
Гранитогрес.

Общи условия

Активация на акаунт