не иска да пие мляко..

  • 2 941
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ами действително , много е странно, иска да си суче, явно е гладна, о баче дам ли шишето и отказва..дам ли й от мен, иска и яде. Е да, ама аз нямам достатъчно..Вчера вече тотално зарязах всякакви режими и по едно време (към следобяда, понеже тогава съм най-зле с кърмата), вече ядяхме през 1 час, съответно все някакви малки количества като 40-50 гр, а иначе сутрин и през ноща успяваме да докараме по 100-120 гр, обаче с напредването на деня става все по-зле,и незнам ако я слагам така често дали ще започна да имам повече, защото това е доста уморително, тамън е яла, заспи, и след половин час се буди, че е гладна, но пък и с шише като не става..иначе пия чай за кърма и ям доста..и сумарно (понеже си записвам) вчера все пак имах повече кърма от предните дни, обаче има моменти, в които я слагам да суче, и то просто няма нищо в мен останало, а тя реве..Sad

# 16
  • Мнения: 6 029
Моля ти се, не мери с тая везна, моля те! Само се стресираш.
Щом иска начесто да суче следобед - давай. Махни АМ. Търсенето ще увеличи предлаганата кърма.  Малко повече търпение. И спокойно. Както ти е казала Ивонска - следи памперсите, недей да мериш на везна, и кърми колкото иска бебето.

# 17
  • Мнения: X
опитвам се само да кърмя и дори вече и да не я меря, но то не ми трябва кантар , за да видя, че след сучене е гладна Sad

# 18
  • Мнения: 2 829
Nikito,
Първо да ти честитя бебето, и да ти кажа, че това, което обясняваш се случва често с новородените бебета. Факта, че бебето суче често, както и че ти усещаш гърдите си "празни" нищо не значи. Както и ако не можеш нищо да изцедиш. Аз имах всичките класически признаци че "нямам кърма", но кърмех бебето си почти непрекъснато и малкия наддаваше като за световно.
Има начин, обаче да разбереш дали бебето ти изсуква достатъчно мляко:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073

Ето и едно обяснение защо мишлетата искат да сучат често:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13421

Желая ти повече спокойствие, увереност в себе си и успешно кърмене. Не виждам какъв по-ясен знак може бебето да ти даде че кърмата му стига от отказа да пие АМ.  ПОмни, че в гърдите ти ВИНАГИ има поне капка, те не са складове, а жлези, които непрекъснато произвеждат мляко!
Успех!

# 19
  • Мнения: 363
ние също имахме тпзи проблем ,бяхме на аптамил,за6то не пробва6 от него да дава6,мойто бебе ми отказа хипп,и аз си върнах аптамиал,запека се оправи,явно пове4ето бебетаминават през този период Peaceпробвай да върнв6 милумил

# 20
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз давам само нан ХА и съм доволна,не е била запечена.

# 21
  • Мнения: X
Ами, какво да ви кажа, сега последно се установихме на хип, добре го приема, явно свикна с него.Мисля, че проблемът е бил в лактаната, явно някакви спазми е получила от нея, защото така се дърпаше и ревеше и повръщаше, ужас беше. Но сега, сме на 7 хранения, бебето е на 2.5 м, едното ядене е през ноща, и 6 са на кърма, 1 на хип. Обаче, не винаги имам достатъчно кърма, и когато нямам, се налага да й давам хип след кърменето.И тя не желае да яде от шише след като е сукала.За това, ако искам да яде хип-а трябва да й дам само него.И сега дилемата е адски тъпа: дали да я държа леко гладна (не яла достатъчно), но пък яла кърма, или да й давам повече от шишето, съответно за сметка на малкото кърмене, понеже, както казах не става първо да я кърмя, а после да й буртна шишето.И освен тези проблеми, независимо дали суче или яде адаптирано мляко, не яде повече от 100 мл, а за тази възраст май трябва някаде към 140 да хапва, но не...Иначе, за сега общо взето нормално наддава.

# 22
  • Мнения: 2 829
Nikito, има и други варианти Simple Smile
Ти как разбираш че бебето не изсуква достатъчно, всеки път теглиш с везната ли? Доколкото разбирам храниш под режим-има ли вариант когато кърмиш и изсуче по-малко просто да и дадеш да суче пак по-често?
Всъщност никак не ти е лесно в момента, предполагам, че най-добрия начин да ти се помогне е да поговориш със специалист по кърменето. Ако имаш желание можеш да отидеш в деня на отворените врати в кабинета по кърмене към МД

Можеш да си запишеш час за кабинета по кърмене на тел               0896 418 488       

Днес има среща на ЛаЛечеЛига-много удобно, защото ще има няколко от обучените майки (и поне един ЛаЛечеЛидер), с които може да поговориш веднага. Ето информация за срещата:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306098.0

Каквото и да решиш ти пожелавам здраво бебе и по-малко тревоги за теб!

# 23
  • Мнения: 2 331
Моите деца вече са големи-на 3 и половина и година и половина.Имам горчив опит с това аз да им кажа кога и какво да ядат.Моят съвет е да слушате мъниците си.Те наистина знаят от какво имат нужда.Дъщеря ми не искаше да подуши кърма, АМ още от раждането си.От време на време проявяваше интерес към кърмата, което ме наведе на мисълта, че нещо не се храня правилно.Опитах доста неща, но не се получи.Едвам се справихме до 6 месец и я захраних с кис. мляко.Отново неуспено и започнах да давам твърда храна.Детето продължаваше да не иска никакво мляко, а аз настоявах...сега вече е с АД и е на диета, съобразена с АБКМ, защото се предполага, че това нежелание да се храни с мляко се дължи на алергията.От два дена и предлагам козе мляко.Страшно желание проявява.Е, изводите са за вас.Аз моите вече ги направих.И не настоявам за храна.Кой когато се почувства гладен и по колкото му се яде.Предлагам храната и ги оставям да преценят...

Общи условия

Активация на акаунт