За раздяла ли е?

  • 5 826
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 540
дано си взела правелното решение все пак ти живееш с този човек. желая ти всичко най-хубаво

# 16
  • София
  • Мнения: 672
абе не знам какво да ти кажа... Чак за раздяла - не знам, ама седнете си поговорете откровено Hug

# 17
  • Мнения: 6 703
Ако за 10 години връзка, брак и дете не си разбрала дали можеш да живееш с това или не, ние няма как да ти кажем.
С разговори няма нищо да стане, явно мъжът ти си има "по-специални" нужди, от които явно го е срам, страх или и двете.
Можеш да се примириш или да си тръгнеш, според мен. Няма как да се оправят нещата така както ти ги искаш. На никого на можеш да кажеш какви сексуални предпочитания да има.

# 18
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Хм...Дано се изразя точно, та да ме разберете правилно. Говоря за себе си и не ангажирам  с моето мнение никого.
 За мен е странно да се обвържа с човек, за който знам че е имал/има хомосексуални отношения. И това е така, не защото смятам гейовете за лоши, неморални, странни или каквито още ги наричат, а защото като жена се нуждая от вниманието и любовта на 100% хетеросексуален мъж. Мога да обичам или да бъда обичана от гей, но тази любов няма нищо общо с изпепеляващото чувство м/у двама влюбени - това по-скоро е чудесно приятелско чувство.
 Познавах момиче, което се влюби в гей и с цялата си наивност се опита да го "вкара в правият път". Е, не успя... Плака месец, два и се влюби в друг...
 Не бих се чувствала щастлива в  такъв брак. Мисълта да се конкурирам със собственият си съпруг за вниманието на други мъже, е направо влудяваща  #Crazy Постоянно бих се питала - защо е с мен този мъж? Заради нуждата да има свое, биологично дете? Защото аз съм най-сигурният параван пред притеснената му рода? Да изпадам в лудост от мисълта, че секса с мен, за него е истинско мъчение? Че съм прахосала красотата, нежността на тялото и духа си за някой, който не иска , а и не може да ги оцени?...
Ще кажете, мъжът може да е бисексуален... Абе, щом спи с мъже... Абе, не искам да съм по средата!

# 19
  • Мнения: 540
сълзичке мисля абсолютно по същия начин като теб Simple Smile

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Човекът явно е би-сексуален. Мен не би ме тревожило. Дори да прави секс с други мъже- стига да ползва презерватив. Не виждам какво лошо има, че си пада и по мъже- още по-добре за него, живее си пълноценно живота.
И с разговор, и без- няма да постигнеш нищо- най-много да го подтиснеш, остави го да бъде такъв, какъвто е ако го обичаш....за да е щастлив! За да е щастлив- трябва да го обичаш, ако го обичаш- трябва да го приемеш с всичките му странности и недостатъци...Опитай се да се поставиш на негово място, за мъничко поне...

# 21
  • Мнения: 9 814
Имам позната, на която съпругът й реши  да се признае за гей след 25 годишен брак.

# 22
  • Под липата
  • Мнения: 620
Човекът явно е би-сексуален. Мен не би ме тревожило. Дори да прави секс с други мъже- стига да ползва презерватив. Не виждам какво лошо има, че си пада и по мъже- още по-добре за него, живее си пълноценно живота.
И с разговор, и без- няма да постигнеш нищо- най-много да го подтиснеш, остави го да бъде такъв, какъвто е ако го обичаш....за да е щастлив! За да е щастлив- трябва да го обичаш, ако го обичаш- трябва да го приемеш с всичките му странности и недостатъци...Опитай се да се поставиш на негово място, за мъничко поне...

 Има една песен, в чийто текст се пее "..светът е за двама..." И дори светът да не е за двама, то поне бракът е за двама, м/у двама.  Прекалено "модерно"мислене ли имаш или нехайно не знам, но смятам, че щом човек се е решил на брак, трябва да се съобрази с факта че вече не е свободен електрон и всяко негово действие рикошира в семейният микроклимат и собствените му деца. Аз поне така разбирам нещата. Прави ми впечатление, че много хора създават семейство, като още в самото начало свалят гарда и допускат ситуации, които могат да провалят брака им. Много хора се женят, само, защото обществото очаква това от тях, без да са готови  и продължават да търсят подходящият мъж/жена извън дома.
 А бракът си е брак. Съвместно решение на двама, желаещи заедно да се борят в живота. Появата на трети, четвърти...до никъде не води, освен до влошени отношения и бракоразводни дела. Така, че какво означава " ако го обичаш - остави го да спи с мъже" ? Не го разбирам това..За какво семейство става въпрос? Не е ли по добре този мъж да си признае откровено ( ако действително уважава поне малко жената до себе си) че е гей и да си живее живота без преструвки, като даде шанс на съпругата си да заживее пълноценно с хетеросексуален мъж? И въобще, какво носи подобна връзка за всеки един от тях? Сексуално удовлетворение? newsm78Съвместност? Пламенна любов? Та, тук говорим за хора с различна сексуалност! Ами, че нали бракът се гради в не малката си част на секса и ако мъжът ми прави секс с мен, мислейки си за Антонио Бандерас, трябвали да се чувствам доволна от факта?! #Crazy
 Честно, Erica, наистина ли мислиш всяка написана от теб дума и ако е така, моля те обоснови се. Например, какво в емоционален план би ти донесла връзката/брака с хомосексуален или бисексуален партньор?
Без лоши чувства  Simple Smile, само питам  Peace

# 23
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Сълзичке, права си, права съм и аз. Такъв човек съм, че ценя свободата- в семейството и извън него- това включва и сексуалната. Имам свобода да правя каквото реша- не правя нищо нередно, защото така съм щастлива...и такава е ориентацията ми. Същото е при съпруга ми...до колкото виждам, чумствам и ми споделя. Ако нещата седяха по начин подобен на авторката та темата- пак бих го приела. Бих приела всичко, което не противоречи на приоритетите ми. Ако на нейните/твоите пречи- ок, пак повтарям, че разбирам. Но разбери и мен. Държа на общото щастие- ако мъжът ми е би, а аз го обичам (само второто е актуално), то бих го приела- наистина, не би ми пречило.

# 24
  • Мнения: 2 131
бихте ли се развели заради тази особеност.
Ако под "особеност" имаш предвид хомо наклонности, отговорът ми е "Да" за раздяла е!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 430
И аз искам да подкрепя Ерика. И да добавя основното правило за човешките права и свободи - те свършват там, където започват правата на другите. Ако в приоритетите на семейството това не е от особена важност, то тогава надали би имало проблем. Ако той е би и просто има нужда от сексуални преживявания, пък били те и на ниво "представям си", какво толкова. Ако обаче е страдащ гей, който не смее да си признае дори пред себе си - тогава това невероятно ще доведе до проблеми в бъдеще, най-малкото заради тягостното му чувство, че е изпуснал нещо, или че "не е нормален".

Истината май се крие в откровения разговор и пълната подкрепа - нали затова в брака са двама - да си дават, а не да се ограничават и да си взимат...или поне така го разбирам аз.

Познавам толкова много гей, би, че и по-странно ориентирани и неориентирани хора, както и много хетеросексуални - ориентацията не е предпоставка за щастие или нещастие. Важното е човек да е сигурен в избора си и да се чувства подкрепен от близките си. А ситуации в живота има толкова, колкото са хората по света...

П.С. В проверката на правописа я няма думата гей....

Последна редакция: ср, 28 май 2008, 00:38 от get_real

# 26
  • Мнения: 3 423
Мисля, че канибал е доста по-страшно.
Преди време така един канибал в нета
намери желаещ да бъде изяден и си го
мушна, без да има скрупули. Дано мъжът
ти да не е канибал все пак. Другото е ок,
стига да ползва кондоми и да не харчи бая.

# 27
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Той е бил почтен да ти признае или по точно да сподели с теб още преди да се ожените за своите особености......,тогава е трябвало да си зададеш този въпрос.

# 28
  • Мнения: 2 161
Аз не бих се обвързала с мъж,който тъче на два стана.Направо са ми противни такива мъже.

# 29
не му говоря от вчера,той пък не ме пита какво ще правим.такъв си е.за мен той вече не ми е приятел,остава си баща и съпруг,но не и човека с който споделям всичко.Прави са всички които казват,че за толкова време трябва да съм разбрала какви са нещата,но пък все съм се надявала,че всеки път е за последно.Това е останало от младежките му години и аз си мислех ,че сега има мен и вече не му трябват такива истории,но човек не се променя.Благодаря на всички за мненията Peace

Общи условия

Активация на акаунт