Жените с косачките - немска тема N78

  • 15 445
  • 294
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 707
Нямаме градина, нямаме и косачка  Sad. Язък!
Ама иначе винаги чета упътванията на по-сложните уреди. Какви качулки, какви смокини и къде да си навре члена не се разбира от упътването  Crazy.

Нося само равни обувки (не защото съм много висока, а просто е по-удобно) и капачки не сменям. Имам едни с токчета (за сватби и погребения), но при тях ремонти няма да правя - бих си купила нови  Simple Smile. А и като си представя какви са цените на услугите тук, новата покупка ще е със сигурност по-добрата алтернатива  Mr. Green.
Честито на всички празнуващи! Наздраве!

# 16
  • Русе
  • Мнения: 150
Страхотно заглавие Peace
Приятелка,честита рожба! HugДа слушка ,папка и спинка добре!
Ох,аз съм с махмурлук Sick
Боцата,вчера щеше да скочи в канала,добре ,че мъжа ми извика и успях да го хвана.Най-големият ми ужас е това. Confused
Сиу,ти нищо ли не му каза на този обущар?Той не е виновен Mr. Green Явно е някакво БГ изкривяване.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Сиу, да ти препоръчам обущар  Wink в Русе беше нали? на Плиска са страшни - за 2 лв. правят чудеса момчетата  Peace аз от както съм тук 2 пъти ми се наложи - веднъж за смяна на капачета и веднъж ми се скъса сандалчето  Confused такова чудо не ми се беше случвало - големи дупки голямо чудо хора, те тротоарите по високи от първия етаж на блока, страшна работа, взех да свиквам - аз 2 г. не съм стъпвала на бг земя. Пък за скъпотията няма да говоря, а пък за скъпотията какви работи можеш да си купиш съвсем няма да споменавам  Laughing Laughing
Иначе сме супер при мама и тате. Мони стана такъв разбойник, че е супер опасен вече  Crazy

Айде буе  Heart Eyes и ви следя кви ги вършите с косачките  Laughing

Само не ми казахте - вярна ли е моята информация, че на канарите се изгаряло и под чадър? Аз затова не смея да запазвам още - двоумим се за къде сега, не ни се рискува с бебе на такъв ад  Thinking

# 18
  • Мнения: 1 584
Добро утро и от мен,

Сърфи,   bouquet

Не съм ви усетила кога сте се преместили - отивам да чета и аз линка от Биба

# 19
  • Мнения: 11 315
Dezita, не само на Канарите можеш да изгориш под чадъра. Онзи ден съобщаваха резултатите от поредния тест на Щифтунга и там споменаха, че са много малко фирмите,които произвеждат наистина слънцезащитни чадъри.
На повечето плата не е подходящ и пропуска УВ лъчи, да не говорим за отразените от морето, които попадат в сянката уж. На мен ми се е случвало да изгарям на сянка под чадър.

# 20
  • Мнения: 3 521
Деси, аз съм била в края на септември на Канадрите(Puerto de Mogán) и беше много приятно. Силничко е слънцето, но вие едва ли ще се пльоснете в 14 ч. на плажа с децата?! Плажовете обаче не са много Киндерфройндлих - има доста вълни и са стръмни...Това по наблюдения от далечната 2002/3та година Peace

Гейски, честито! Жив и здрав да ти е.  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 584
Деси, ние бяхме на Тенерифе (Лос Кристианос) и плажа беше хубав. То зависи и от типа кожа все пак изгарянето - аз никъде не мога да седя по-късно от 11 и не и преди 17ч на плаж - много съм бяла и изгарям супер лесно Sad

# 22
  • Мнения: 3 880
Само не ми казахте - вярна ли е моята информация, че на канарите се изгаряло и под чадър? Аз затова не смея да запазвам още - двоумим се за къде сега, не ни се рискува с бебе на такъв ад  Thinking
Децита, навсякъде се изгаря под чадър, ако слънцето е достатъчно силно и ако се седи дълго и в неподходящо време на плажа, не само на канарите Wink В България също, виждала съм го с очите си. Изгаря се не само от видимите лъчи на слънцето, а и от невидимите (ултравиолетовите), а тях чадър не ги спира, или поне не на 100%. Като се има предвид, че по канарите пече "африканско" слънце аз не бих ги посетила преди средата на септември с малко дете. Като се вземат необходимите мерки и ако не се виси по цял ден на плажа, особено в обедните часове, мисля че няма да има проблеми....

Сиу, абе нали ти казаха момичетата да хвърляш обувките, защото скоро ще си накупиш нови Wink какво си тръгнала да ги поправяш и да се ядосваш с обущари Laughing

# 23
  • Мнения: 434
Добрутро!

Откакто се преместихме, нямаме трева за косене, предлагам балкон 15х5 метра и сандъчета с цветя плюс наполовина опоскан магданоз. Но, ако настоявате, мога да си сложа мантията с качулката и с една коса да се развъртя малко. И без това днес ми е убийствено настроението -  сутринта виках лекар, защото не можах да стана от леглото, сега лежа и пъшкам и гледам лошо. Първото ми излизане в болнични от 10 години насам, изобщо не знам какво да правя с тях.

Готова съм да дам пожизнена пенсия на този, който ме избави от отвратителните болки. Като за начало ще се посветя на издирване на информация за остеопатията. Татяна, сигурна ли си, че е безопасно по време на бременността?

# 24
  • Мнения: 9 052
Деzита, ние ходихме май месец и се поопържихме доста. Не се сещам да сме полzвали чадър  newsm78 Спомням си че се нагряваше доста пясъка.
Мишка, най добре се раzтоварва гърба във вода, така че докато е хладно бягай на плажа и скачАй в хладкия басеин . Просто поплувай малко и се раzмърдай на второто или третото посещение не вярвам да имаш болки  Wink

сетих се още в ДМ има едно олио zа вана zа ревматични болки. Стъклено шише с червена атачност има и соли от мъртво море ... хладка вана няма ли да помогне?

Вечи , ще и се набият коленете и ще вzеме да куца  newsm78

Последна редакция: чт, 29 май 2008, 11:58 от jabata_dil

# 25
  • Мнения: 26
Здравейте момичета !Живеем в Испания но не съм много очарована,високи наеми и ниски заплати.Имам детенце на 1,8 месеца и сега мисля да го дам на детска градина,но уви частна(няма места за държавна,трябвало като съм бременна да подам молба).Работа за мен трудно ще се намери.Молбата ми е такава:разкажете ми повече за Германия,работа ,наем и как е с детските градини или ми пишете къде мога да открия информация във вашия сайт.

# 26
  • Мнения: 11 315
Мише, за болките мога да ти препоръчам да ходиш из вас пълзешката. Много добре се отпуска мускулатурата на гърба и облекчава от болки

# 27
  • Мнения: 3 521
Ми6ка, не съм Татяна - ама може, няма никакви проблеми да ходиш на остеопат докато си брем. Peace

galy, зависи в коя част на Германия си - тук при нас(Нюрнберг) също е безумно трудно да намериш място за дете под 3 г. в държавна градина. Повечето са и с невъзможно работно време - до 16-16.30ч. Наемите не са ниски, но и заплатите са прилични. Зависи в коя сфера ще работите - ти и съпругът ти. Езикът е проблем - без перфектен немски> работа в задната стая на някой ресторант, в производство или евентуално, ако се наредиш в някоя компютърна фирма с английски, но там местата са по дефоут почти дадени на индийци.

# 28
  • Мнения: 7 605
Сърфи, те индийците са наистина мноооого компетентни програмисти, стига да йм кажеШ ТО4нО какво да правят. ЗанеШ ли колко фирми имат ИТ центрове в Индия, луда работа е. В4ера мъжът ми говори 2 4аса с техните програмисти в Индия и му пуШи главата, всеки въпрос повтарял 5 пъти  Crazy 

МиШке, виж на страницата на съюzа на остеопатите http://www.osteopathie.de/ или йм се обади, много са любеzни. Там можеШ и да намериШ остеопат блиzо до вас  Peace Или питай гугъл zа остеопати ШвангерШафт и Ще видиШ  Wink

Деси, zа Мони бих вzела УВ zаЩитни дрехи, примерно от http://www.sunkids.de/index.html  Peace  Ние бяхме на Фуертевентура преz септември и вярно 4е слънцето беШе силни4ко.

А zа цените в БГ не ми се коментира.  Crossing Arms Беzобраzие. Като сметна, 4е само полетите до БГ zа нас тримата ни иzлиzат 1000?, а 4е zа 2300? можем да по4иваме 3мата в хотел 5* zа 10 дена с Ол Инклуzив...... Ние 95% реШихме да отидем само zа седмица в БГ това лято, и 10 дена на курорт някъде другаде и да си по4иваме като белите хора.

# 29
  • Мнения: 434
Благодаря, момичета, много сте мили с помощта си. Татяна, аз намерих страницата още тая сутрин и сега вече определено съм по-информирана от вчера Mr. Green. Кажете ми по какъв признак обаче да отсея истинските остеопати от шарлатаните? В Хамбург има хиляди кабинети, едните са рехабилитация и остеопатия, другите са Naturheilpraxen с хомеопатия, това последното не ми вдъхва доверие.

Ще звънна и на моята лекарка и ще питам за препоръки.

Вечка, не помага, мила, лазенето на колене. Аз от сутринта не си чувствам тялото от кръста надолу.

Общи условия

Активация на акаунт