Жените с косачките - немска тема N78

  • 15 483
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 242
Ха, нека ти, вечерничке, да видиш аз тук на каква жега се пържа. Нямаше студ, нямаше хлад. Слънцето спряно сърдито пече.
Само дето жътварка не пее нейде в полето.

Серди, радвам ви се най-вече за манците. Grinning
А розовото също е чуден цвят. Пак като не е човекът само цвят лилав. Laughing

Мартини мама
, успех в начинанието! Малко е краткосрочно.

Мато, да не си го изкарала пред Арбайтсамта мъжа ти майстор-готвач по странджански специалитети? Grinning
Под сурдинка да ви се похваля, че и ние чакаме да ни облажат с някое и друго евро от данъци. Нека не се радваме обаче преди да видим сумата да не е с минус отпред. Mr. Green

# 241
  • Мнения: 3 521
Не е роzов, не е роzов, не е роzов, не е роzов, не е роzов, не е роzов, не е роzов, не е роzов, не е роzов.

Егат мантрата, Серди Laughing.

# 242
  • Мнения: 1 584
Тук до обяд жега, а следобяда в просъница чух, че поне 3 пъти валя Rolling Eyes Ама на мен ми е екстра да е по-хладно и се радвам , че от сряда щяло да е 18гр, че с тоя тумбак съм заникъде Confused

# 243
  • Мнения: 293
Ох момичета не се оплаквайте от топлото време в БГ от седмица и половина не е спряло да вали  ooooh!
Само по моловете ходим да се разхождаме че иначе няма излизане от вкъщи  Sad те да бяха поне повече, ами то два малки мола, омръзнаха ни вече  Sad

# 244
  • Мнения: 166
Добър вечер и от мен Party
Вие сигурно вече сте си легнали, ама мен нещо само вечер ми остава време за писане.
При нас ту е жега, ту вали. Ама и аз не искам много да напича, че сигурно, ще ми е зор с корема. Аз уж още 3 месеца имам пък корема ми е колкото беше на сестра ми в деветия. Не ми се мисли какво ще стане дотогава  Whistling
На всичко отгоре се оказва,  че ще се местим в Мюнхен и то август. Все се надявам да успеем ж първата половина, но не знам как ще е с намирането на жилище.
Та по този повод да ви питам за болниците в Мюнхен.
Моля кажете в кой болници да се опитвам да се запиша. Praynig
Според вас дали съм закъсняла много като не съм си избрала още  newsm78. някой ми беше казал, че от доста рано трябва да се записва човек. Вие къде сте раждали и доволни ли сте? Иска ми се ако има възможност за водно раждане. Не съм си решила на 100 %, че ще е водно, ама да не си отрязвам съвсем квитанциите.
И тук в Германия бебетата винаги ли са си при майките си? И ако може да  е от тези болници дето държат на кърменето.
Леле те станаха много изисквания, ама просто не знам от къде да почна с организацията, пък това ми се вижда важна точка.
Ако и гинеколог ми предложите, грешка няма да имате  Blush
Мерси много и много хубава вечер от нас  Laughing

# 245
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 868
Аз раждах в Швабинг, тъй като е най-голямата болница и с добри условия в неонатология. Не съм си избирала лекар, отидох с направление от гинеколога си и те ме записаха да ме следят последния месец. Имат условия за водно раждане, бебетата са при майките, само ако си много уморена можеш да помолиш да ти го вземат и да го гледат за известно време. Колкото до кърменето - тук няма ни една болница, в която да не държат на това Laughing Касата ти покрива 10 посещения на акушерка, която да ти помогне да се справиш с кърменето, адаптирането и още куп други неща, които могат да те притеснят.

# 246
  • Мнения: 166
Мерси Гея,
аз също си мисля, че тук трябва да са болниците по-различни от БГ, ама като не съм раждала ни там ни тук и чета във отчетените, че в БГ само МД подкрепя кърменето и почнах да не съм сигурна, дали и тук не е така.
Значи ако си извадя направление от гинеколожката и си отивам направо там така ли?
Аз си мисля, ако отида в някоя болница с родилни болки, обаче преди това не съм се представила лично, дали ще ме върнат? newsm78 По принцип се съмнявам, ама знае ли човек.

# 247
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 868
Не знам дали ще те върнат, просто практиката не е такава - да се представиш вече когато имаш болки. Вземи си направление, всяка болница има - инфо абенд, отиваш, виждаш какви са условията, ако имаш въпроси - питаш, показват ти отделенията, запознаваш се с персонала и решаваш - искаш или не.  Желателно е за твое успокоение да отидеш на преглед в самата болница, все пак преди раждането се слушат тонове, преглеждат те, как е застанало бебето, решавате заедно какво и как да направите и кое ще е на-добре за теб и детето.
Колкото до кърменето - тук са привърженици на това и ти показват и се стараят да ти помогнат, за да може да започнеш, а също така и да е по-приятно и удобно за теб и бебето, а не се опитват да те откажат.

# 248
  • Мнения: 293
Относно това дали се подкрепя кърменето в БГ болници съм на различно мнение. Не само в МД се подкрепя, сестра ми ражда в Токуда и персонала беше грижовен, тя имаше известни затруднения, но с помощта на сестрите и израждащия доктор бебка се кърми вече 7-ми месец. Виж за хигиената на повечето болници в БГ, може да се кажат много лоши неща!

# 249
  • Мнения: 1 178
Аз си мисля, ако отида в някоя болница с родилни болки, обаче преди това не съм се представила лично, дали ще ме върнат? newsm78 По принцип се съмнявам, ама знае ли човек.

Няма да те върнат, никой не може да ти откаже раждане, но zа теб самата може да е по_добре да опоzнаеш обстановката  Wink

От сряда се очакват и при нас дъждове да му се не види  Confused тъкмо идва сестра ми и сие на гости ooooh! горките от дъжд та на дъжд.

# 250
  • Мнения: 9 052
стига с етzи дъждове , кога ще ходим на открит басеин  Laughing

# 251
  • Мнения: 2 567
Петка, аз раждах в Rechts der Isar, университетска болница, с много добро неонаталогично отделение. Беше ужасна ръганица, може би точно поради този факт. По принцип са специализирани за рискови бременности, аз бях такава. Доволна бях изключително от акушерките (на мен дори ми се падна българка Laughing). От лекарите обаче не останах очарована, както и от сестрите (и там имаше българка) Grinning. Хубаво е болницата да е сравнително близо до дома ви, така че се ориентирай и по това. Както и е добре все пак да се представиш там, преди да е започнало самото раждане.

# 252
  • Мнения: 3 880
Добро утро,
Петка, виж първо къде ще живеете и след това си набележи 2-3 болници в околността и ги огледай. То иначе Мюнхен е голям, ако трябва да се клатушкаш с родилни болки 1 час в колата няма да е много приятно сигурно Wink. Не вярвам да има болница в Германия, в която да не държат на кърменето. Стига да изявиш желание и да не си против ти самата, никъде няма да ти откажат помощ в това отношение. Също и никъде няма да те върнат, ако отидеш раждаща, но е добре за теб да си видяла за какво става въпрос и да не ти е съвсем чуждо, а за представянето в болницата никога не е късно, и една седмица преди раждането да отидеш, ти като кажеш, че тъкмо сте се преместили там едва ли ще те върнат, все пак си нямала възможност да се представиш по-рано, нали?

Тук пък преди обяд пече, след обяд- вали, и така всеки ден... свиква се Wink само дето балконските цветя взеха да дават фира от толкова поливане Crazy

Ох, аз сега не мога да си намеря билети до БГ Sad А така се бях настроила да отидем тази неделя или следващия вторник. Свидят ми се по 300 евро на билет, а по-евтинко няма Sad продължавам да търся Simple Smile

# 253
  • Мнения: 434
Добро утро!
Аз съм вече лекокрила птичка. Болките дойдоха и си отидоха, не казаха кога пак ще се върнат.

Вчера бях на преглед на шийните гънки, носа и т.н. Голяма гоненица падна, скачах и се въртях, чукахме по корема, докато наемателят благоволи да се обърне. Бебе с характер. Както и да е, резултатите засега са много добри, чакам и резултатите от кръвните проби в четвъртък, но вече мога да въздъхна с облекчение.

Днес отивам на спасителна операция, свекърва ми се обади тази сутрин в 6 да ми съобщи, че се е потрошила вчера, докато за пореден път сновяла из градината. Лежи в болница и пъшка. Прекрасно начало на деня, а аз естествено трябва да й спася домакинството. Този път съм й отпуснала два дни. Никой не ме пита как с бебе в корема, с малко дете и куче се мести къща на 250 км разстояние.

Дано вашият ден е по-хубав!



 

# 254
  • Мнения: 7 605
МиШке, къде на 250км Ще се местите?  newsm78 НеЩо пак не съм  4ас.

При нас продължава да е весело. Помните ли 4е мъжът ми имаШе интервю zа работа в Канада? Е, полу4и оферта, която той откаzа zаЩото не си струваШе от фин. гледна то4ка. Веднаги4ески отговориха, 4е държат да говорят пак с него, да му направят нова оферта  ooooh!  ...та не мога да си отдъхна оЩе  Confused

Освен това един хедхантър му предложи работа в Хамбург, която съЩо zву4и интересно.  Crazy

И zа капак намерихме един парцел тук, макар и малък, но много ско4иха цените тук, да му се невиди. Та както и да е, търсенето е голямо и трябва бърzо да реШаваме, но как при тия обстоятелства?  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт