Парижани общуват ли на английски?

  • 7 462
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И моето впечатление е, че просто отказват да отговарят на английски. Налагало ми се е за питам за улици например, и на въпроса ми, зададен на английски тенденциозно ми се отговаряше на френски. Интересен факт, обаче е, че тъмнокожите не отказват съдействие на английски!

Успех с комуникацията!

# 16
  • Мнения: 3 423
Моето впечатление е ,че говорят, но трудно ги разбирах.

# 17
  • Мнения: 214
правят се че не разбират и като чуят че говориш английски се държат неучтива, да не кажа на моменти грубо.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 880
парижани пак са по-свестни в това отношение от испанците, сега като бяхме 1 седмица в Мадрид беше някакъв кошмар, аз не знам друг език освен английски и ако не беше мъжа ми, който се справя горе-долу с испанският имах чувството, че щяхме да се побъркаме там...
не знам какво да те посъветвам, най-добре действай със самоучителя Wink

# 19
  • Мнения: 386
За самочувствието :държавата ни на кръстопът , французите кой ги  прегазвал?С англичаните се разправяли. Ние щом пазим държавност хиляда и много години не сме просто племе.
За френския - все не остава време, но явно ще е добре да отделя . Също и на картата и пътеводителя ..
Благодаря Ви за съветите!

# 20
  • Мнения: 8 769
За самочувствието :държавата ни на кръстопът , французите кой ги  прегазвал?С англичаните се разправяли. Ние щом пазим държавност хиляда и много години не сме просто племе.
Факт е, че българинът въпреки тези неща, които си изписала няма самочувствие. Вече има анкети дали да се смени кирилицата с латиница! Shocked

# 21
  • София, България
  • Мнения: 5 597
За самочувствието :държавата ни на кръстопът , французите кой ги  прегазвал?С англичаните се разправяли. Ние щом пазим държавност хиляда и много години не сме просто племе.
Факт е, че българинът въпреки тези неща, които си изписала няма самочувствие. Вече има анкети дали да се смени кирилицата с латиница! Shocked

от това че държавата ни е на кръстопът засега сме изкярили само богат генетичен фонд  Mr. Green

по темата - живяла съм мноого време във Франция - не обичат нищо английско, още повече американско.
Особено в Южна Франция, дори не се правят - английския им е тъмна индия. За Париж, може и да подразбират по някоя дума, но мразят да говорят на този език!
Както в Унгария с руския - всички го разбират перфектно, но по-скоро биха си прегризали самостоятелно гърлото, отколкото да ви отговорят на руски. 

# 22
  • Мнения: 3 241
Аз мисля, че нещата стоят малко по-различно.

Повечето французи са учили малко или много английски и наистина разбират, но не могат да говорят.
По-младите, които са имали повече сблъсъци с английската/американската култура се справят по-успешно, но като цяло им е трудно.
Така че повече търпение трябва.

А за обслужването - много туристи има и повечето работещи в този сектор не се и стараят да се държат добре, защото на следващия ден идват нови клиенти.


# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
В повечето случаи разбират, но не обичат да говорят на английски. Правила съм си експерименти, защото говоря и двата езика, да попитам нещо на английски и ми отговорят на френски.

# 24
  • Мнения: 2 197
Не искат да говорят английски, въпреки че идеално го разбират. Трябва да си много упорит. дори и служителите на летището не искат да говорят английски. Това е положението. Шапка им сваля на французите и гърците. Май само те имат т.нар. самосъзнание.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 686
Според мен не е за сваляне на шапка, а е силно неуважително! Ще ги питам, ако туристите им изведнъж изчезнат. Ще проговорят и английски, та и японски ако трябва. За мен това не е самосъзнание, а буквално шовинизъм.

# 26
  • Мнения: 3 423
парижани пак са по-свестни в това отношение от испанците, сега като бяхме 1 седмица в Мадрид беше някакъв кошмар, аз не знам друг език освен английски и ако не беше мъжа ми, който се справя горе-долу с испанският имах чувството, че щяхме да се побъркаме там...
не знам какво да те посъветвам, най-добре действай със самоучителя Wink
Странно  newsm78 не съм била в Мадрид,но в Барселона и района предпочитаха английски пред испански(имаше някакво делене на каталунци и испанци) .В Майорка също английския беше на голяма почит.Имаше адски много английски туристи.

# 27
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Абсолютен мит е, че французите не желаят да говорят английски, особено пък парижани, хората са супер отзивчиви. Живяла съм в Париж известно време и имам наблюдения върху хора, които не знаеха и грам френски, а живяха 3 м. в Париж без никакъв проблем в общуването.
Виж в Брюксел е малко по-друго.

# 28
  • Мнения: 957
Мериа...какъв мит.. аз съм пътувала до там..и точно това ми е впечатленито..ако говорят някакъв английски той е почти неразбираем.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 855
Ние срещнахме същият проблем. Искахме да си купим билети за метрото, ей тази билетопродавачка не отдума и не отдума на английски. След това и в един ресторант срещнахме трудности. Направихме си изводите, че не им е много приятно да разговаряме на английски.

Общи условия

Активация на акаунт