как се оправят забоядисани дрехи?

  • 8 914
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Ето това използвам аз в такива случаи:
http://globol-bg.com/index.php?lang=3&table=DrBeckmann&page=3&id=11
 действа перфектно, само внимавай с времето, защото ако по-дълго държиш дрехите оригиналния им цвят се променя към по светло. Има го в Пикадили.

# 16
  • Мнения: 1 035
момичета, мн благодаря на всички вас........
днес ходих до МЕТРО, но неможахме да влезем, че картата ни изтекла #Cussing out
но сега се връщам, отварям пералнята и дрехите са се изпрали...... съвсем като новички са Laughing
ще се пръсна от кеф..... но не се отказвам да търся такива кърпички Simple Smile  утре ще ходим до Пикадили за колело на щерката и ще търся и там  Peace

# 17
  • Мнения: X
Аз пък вчера си боядисах един сутиен, от изкуствена материя. Той е екрю, а петната са сини. Не че  ще се види под дрехите, ама все пак ми е неприятно, защото беше много хубав цвят. Опитах пак да изпера, опитах с белина, но не става нищо Sad

# 18
  • Мнения: 9 991
Аз пък вчера си боядисах един сутиен, от изкуствена материя. Той е екрю, а петната са сини. Не че  ще се види под дрехите, ама все пак ми е неприятно, защото беше много хубав цвят. Опитах пак да изпера, опитах с белина, но не става нищо Sad

Изпери го пак и пак , докато падне, dahla е казала много хубав  препарат за махане на боядисано, или него или пак с белина, АЧЕ и повечко и в пералнята, да не се върти сам сутиена , го пускай с бели чаршафи или хавлии, мисля че ще падне, особено като е кремав цветя няма от какво да се притесняваш.

# 19
  • Мнения: 4 380
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked За пръв път чувам за подобно нещо... newsm78

# 20
  • Мнения: 1 030
Ползвам Аче оксиколор, много повече ми харесва от Вениш..Иначе за кърпите - вече боядисани дрехи не оправят, но като предпазна мярка ги ползвам. Пералнята ми е с горно зареждане и не съм имала проблеми!

# 21
  • Мнения: X
Благодаря, adelinda Hug, дано след повечко пранета да се изчисти. Ама ме е страх с белина, все пак е от изкуствена материя... newsm78

# 22
  • Мнения: 126
Аз си оправям дрехите като търкам боядисаното петънце с кислородна вода и памук Hug

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked За пръв път чувам за подобно нещо... newsm78
Не само на теб и то с дрехите на детето  Shocked  Shocked

# 24
  • Мнения: 616
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked
Ми не, не само на теб Simple Smile ама реших че може да са ботушки на кукла, примерно  Whistling

# 25
  • Мнения: 1 212
Вениш за бяло ....  newsm11
Не съм доволна ... нулев ефект при мен. Аз ли нещо сбърках .. уж следвах инструкциите  Thinking
Розовия Вениш за петна - ползвам , доволна съм  Peace
Иначе бели дрехи , приятно нюансирани  Crazy в резултат на мое творчество   Mr. Green при подбиране на дрехите за пералнята третирам с Аче .... има някакъв ефект , дори и да не е 100 %.

# 26
  • Мнения: 1 035
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked За пръв път чувам за подобно нещо... newsm78
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked За пръв път чувам за подобно нещо... newsm78
Не само на теб и то с дрехите на детето  Shocked  Shocked
Само на мен ли ми изглежда гнусно да се перат ботуши с дрехи в една пералня? Shocked
Ми не, не само на теб Simple Smile ама реших че може да са ботушки на кукла, примерно  Whistling

Абе хора, вие за каква ме взехте?! 4е съм нескопосана домакиня - две мнения няма.... ама чак да сложа в една пералня ботушите на детето с моята нощница, калъвките и дрешките на щерката.... АБСУРД!!!
Естествено, че са кукленски.  От скоро имаме една кукла дето е 1м висока..... Деби все я сурка из вкъщи и й се замърсиха ботушките.... та .... нататък историята ви е известна Embarassed

# 27
  • Мнения: 616
Еееее! Ето че съм познала!!! Ботуши на кукла!!!  Mr. Green
 Ма много съм досетлива бееее
(tedka, не се тревожи, всички сме правили и продължаваме да правим какви ли не нелогични неща из къщи... и навън  Rolling Eyes ама никой не си признава  Whistling )

# 28
  • Мнения: 2 631
Аз пък не мога да разбера не е ли по - лесно да прецените кои дрехи пускат цвят и да ги перете отделно, ръчно, например??  newsm78
От толкова години сама си пера дрехите и никога не съм си орезилявала каквото и да е! Дрехи, които смятам, че ще пускат, пера отделно (ръчно) и не ми пречи. Предпочитам го, пред това едни и същи дрехи да пусна да пера 3-4 пъти, да купувам какви ли не избелващи боклуци и да се надявам да се случи чудо и дрехите да се оправят!  Naughty

# 29
  • Мнения: 1 035
Аз пък не мога да разбера не е ли по - лесно да прецените кои дрехи пускат цвят и да ги перете отделно, ръчно, например??  newsm78
От толкова години сама си пера дрехите и никога не съм си орезилявала каквото и да е! Дрехи, които смятам, че ще пускат, пера отделно (ръчно) и не ми пречи. Предпочитам го, пред това едни и същи дрехи да пусна да пера 3-4 пъти, да купувам какви ли не избелващи боклуци и да се надявам да се случи чудо и дрехите да се оправят!  Naughty

извинявай, но не всички сме БЕЗГРЕшНИ КАТО ТЕБ ooooh!
от 4 години съм омъжена, от толкова и съм домакиня, преди това майка ми правеше всичко вкъщи.....
НО ЕДИНСТВЕНАТА МИ ЗАСЕГА грешка, не е от това, че имам малко опит като домакиня, а просто от лоша преценка..... Blush
и ако до сега не ти се е случвало да орезилиш една пералня дрехи, е просто от добрата ти преценка... но това не те застрахова от последващи грешки.... ВСЕКИ ГРЕшИ!!!

Общи условия

Активация на акаунт