16:30ч. Подходящ час ли е за открит урок в ДГ?

  • 3 563
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 713
Хъм... ама двамата родители ли трябва да са там при всяко мероприятие?  newsm78

Другата седмица са първите открити уроци на Дариа и двата са от 9 и 30 сутринта, единият е във вторник, другия в сряда. Разбрахме се с баща й всеки да отиде по един ден.

При нас такива мероприятия почти няма и слава Богу, защото и за двамата е трудно да отидем, нищо, че сами сме си работодатели.

Не не е задължително.Въпросът е детето как ще се почувства и да не се травмира.

# 16
  • Мнения: 46 526
Хъм... ама двамата родители ли трябва да са там при всяко мероприятие?  newsm78 ...

Може и никой да не отиде, няма нищо задължително. Аз държа да присъствам, защото ми е много хубаво да си гледам детето, все пак това й е първа година и всичко ми е ново Blush а баща й ако не отиде, това означава рев и въобще няма да стане да участва.

# 17
  • Мнения: 1 668
Работя вечер поне до 7, но за мероприятията в градината просто си хващам чантичката и отивам. шефът ми в това отношение е пич. Досега не съм пропускала нито едно

# 18
  • Мнения: 14 133
Не е.  Naughty Добре, че шефът е разбран и ме пуска.  Peace

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Наистина е рано.Добре, че аз работя до 17:00 а и шефката ми е много разбрана, нямам никакви проблеми ако трябва да изляза.Но и аз съм се чудила как успавят да си прибират децата в 16:00, 16:30.А ходя в 17:30 и вече е последен.В понеделник като звъннах на звънеца да го взема и го чух че се разплака.Попитах учителката защо плаче, а тя ми каза че плачел на всяко позвъняване защото мислел че че взимат него, ама не.Толкова мъчно ми стана, направо  Cry
Сори, че малко се токлоних...

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Явно не е подходящ,но винаги мероприятията започват най-късно в 17 ч. В нашата група децата се взимат след 17.30 ,но на празниците всички родители са успявали да дойдат/ по един ,де/. Наистина е много тъжно за такива дечица,чиито родители работят при откачалки Sad.

# 21
  • Мнения: 4 841
Излизам от работа.Шефовете са ми разбрани.Не злоупотребявам-сиреч-не си позволявам да отсъствам по Мои причини, а Само и Единствено по причини-дете...Гледам предварително да знам кога какво има, за да съм освободила предварително това време и някоя колежка да покрие моето отсъствие.Връщам жеста, когато се наложи.
Същата работа. Имам доста колежки с деца, и сега май месец почти всеки ден някой си тръгва по-рано - открити уроци, концерти, тържества по случай завършване на първи клас... Покриваме се взаимно.

Като цяло часът определено не е подходящ, но така както на мен като работеща не ми е удобно 16,30, така сигурно няма да е удобно и за тези, които ежедневно си взимат децата в 16.00-16.30 часа. (Честно, добре че са тези уроци, та да видя някои деца, за които само съм чувала - цяла година не се засичаме - водят ги късно, взимат ги рано - как успяват, и аз не знам...)Освен това го има и факторът "умора", а учителките все пак искат да представят децата (и себе си Wink ) в най-добра светлина.

# 22
  • София
  • Мнения: 903
Според мен не е подходящ, но за съжаление госпожите искат по-бързо да свършат и да си ходят, а пък и както беше казано по-нагоре някои деца ги взимат много рано и те изобщо няма да останат за урока. Може би заради това са и толкова рано. Слава Богу при нас тези мероприятия не са много често ( максимум 3-4 пъти в годината), та успявам да отида. Е, таткото обикновено го няма, но тя е доволна, че аз съм там и няма проблеми.

# 23
  • Мнения: 1 172
Хъм... ама двамата родители ли трябва да са там при всяко мероприятие?  newsm78
По принцип НЕ. Много от родителите на другите дечица са по 1. В което няма нищо лошо и драматично. Но зависи от очакванията на детето. Ако то знае, че само мама ще е там, едва ли ще се притесни от отсъствието на тати и обратно. Ако обаче, му е обещано, че и двамата ще са там и то до последно очаква и мама и тати, нищо не може да замести липсващия родител.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 421
 Винаги ходя аз, мъжът ми все не може(ама по-скоро защото знае, че аз ще отида със сигурност). Моите деца не се сърдят, че отива само единият родител, важното е да има присъствие.

 В нашата градина откритите уроци ги правят в 9.30 и смятам, че е по-добре - казвам, че ще закъснея, отколокото да ми тръгне работният процес и да се налага да излиза по никое време.

 Щерката(8г) имаше открит урок и аз споменах, че може да не успея да стигна, защото имах много работа...ей, като му потънаха гемиите на това дете, като се натъжи и нищо неказва. Ами направих всичко възможно да отида.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Винаги ходя аз, мъжът ми все не може(ама по-скоро защото знае, че аз ще отида със сигурност). Моите деца не се сърдят, че отива само единият родител, важното е да има присъствие.
 
При нас също е така, на Дария и е по-мъчно, че няма баба, която да присъства - на тържествата винаги има много баби. Шефа ми никога не ме е спирал, за щастие. И на нашия открит урок имаше едно момиченце, на което майката закъсня и то беше много тъжно с какви вперени очички гледаше само вратата Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Детето ми е малко още, но не, не бих могла да си позволя да съм нейде си в този час. Нито пък татито. Нито пък баба и дядо, които също работят. И, в край на краищата, да погледнем и от страната на работодателите - значи те какво, трябва да плащат (заплати) и да губят (неизвършена работа), за да могат ДГ да си организират културно - масови мероприятия?

# 27
  • Мнения: 752
Преди два дена и дъщеря ми има открит урок от 16 и 30. Бяхме точно трима родителя. Аз отидох, защото работя наблизо и мога, когато ми се наложи да излезна по-рано. Другите деца толкова тъжно гледаха, че ми се късаше сърцето. И само как ме гледаха за одобрение. Уф, много е гадно за децата, просто учителите трябва да се съобразяват, че почти никой не може да стигне в този час. Ами ако работи на другия край на града?

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Значи за мнозонството, не е подходящ.
Но все някак се успява.

Обаче има и неуспели родители (понякога се случва и не може да се винят) и милите деца, нон-стоп се обръщат и търсят своите родители и когато не ги видят, са направо болни.
Е, има и такива, дето не им пука, но са малко...
Повечето разбират и са доста посърнали  Cry

И както Никол спомена, откритите уроци са поне 2 за годината, плюс откр. урок по специализираната занимавка, която дечкото посещава, плюс поне по 1-2 тържества на година и ей ти 5-6-7 мероприятията с тъй неудобен начален час.

От друга страна, ДГ работят до 19:00ч, но поне в 18:50ч. трябва всичко да е нагласено, за включването на СОТ-а.
А пък да се правят уроците в събота...еееееееееееехееееееее, ми те учителките тогава са почивка. Кой ще дойде в извън работно време?
Абе много сконфузно се получава. И контрата е в децата ни  Tired А решение, удовлетворяващо и 2-те страни няма  Confused

# 29
  • Мнения: 47 995
Ние за две седмици- 4 мероприятия
тържество за цялата градина от 16,30
тържество на групата от 17- смениха датата, защото беше планувано от 15 часа и просто беше  #Crazy невъзможно за родителите
открит урок по английски от 16,30
латинотанци от 17,30, но чак в студентски град
за тези отсъствия си пуснах отпуск

Общи условия

Активация на акаунт