имам проблем с тати и яслата

  • 3 255
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
С горното си изказване нямам за цел да обвиня майки които нямат финансовата възможност да си гледат детето по-дълго време и се налага да запонат работа. Това е съвсем друг случай според мен.Моля да не бъда разбирана погрешно.

# 16
  • Мнения: 105
Понеже спомена, че частната ясла е вариант при вас, едно предложение. Някои частни детски градини приемат деца от 2 години, и децата могат да започнат по всяко време на годината. Синът ми тръгна направо на детска градина на 1 г и 10 месеца, за нас беше добро решение. Имат си бебешка група и му обръщаха достатъчно внимание. Ако те интересува повече инфо, кажи.

Аз съм ЗА градините независимо от финансовото положение и дали се налага да работиш. И мисля, че тъй като ти гледаш детето, твоето мнение/ усет би трябвало да е по-важно от това на лели и баби. Аз например, след година и половина в къщи, чувствах, че не полезно нито за мен, нито за детето да си стоим в къщи още. И на двамата ни стана досадно. Дотогава беше ОК, но после не. И бях права - той има приятели, научава много, самостоятелен е, а аз съм по-добра майка просто защото съм по-щастлив човек като имам и друг живот.

# 17
  • Мнения: 1 312
Проблема е ,че аз си го гледам сама не ми тежи ,обичам си детето много, повече от всичко.Според техните думи една майка която си пуска детето на ясла не е майка.Причината да го пусна е да е сред деца,да има контакт с тях,да се научи на нещо ,да е по самостоятелен.Незнам ако говоря за частна ясла докато навърши 3 години за градината ooooh!май може да помогне.Утре и това ще пробвам
И на мен се опитаха да ми ги пробутат тези,ама решението вземам аз.
И двамата с брат ми сме гледани в къщи до 3 години.
Мъжът ми и брат му също директно на градина са тръгнали.
Това не са основателни причини.
Да не кажа,че не са никакви причини.
Аргументите ти са повече от достатъчни и основателни-ти си познаваш детето и знаеш кое ще е най-добре за него.
И не е задължително да боледува по-често от децата,които се гледат у дома.
Аз лично имам повече примери за обратното.
Късмет.

# 18
  • Мнения: 553
Синът ми и племенникът ми имат месец и нещо разлика, моя син\трагна много ранона ясла и оттогава дръпна изпреварващо в развитието си спрямо племенника ми. дори свекърва ми която беше против яслата се принуждаваше да го признава всеки път като го види/живее с братътъ на мъжа ми в друг град/
синът ми стана много по-оправен и самостоятелен, откакто тръгна на ясла а неща като гърне хранене с лъжица и др. се научават много по-лесно и забавно по подражание на ДРУГИ ДЕЦА.
освен това колкото детето е по-малко толкова по-бързо свеква и приема нещо за даденост. едно 3 годишно дете може да ако реши че не иска на градина, да ви направи луди от тебе до н-тата лелля и обратно, макар там да е хубаво защото то вече е СВИКНАЛО В КЪЩИ КЪДЕТО ВСИЧКИ МУ УГАЖДАТ.


# 19
  • Мнения: 560
Ако имаш възможност да си гледаш детето поне до 3 години и нямаш някаква наложителна причина да го пуснеш където и да е било - си го гледай ти. Искрен съвет е това. Peace
newsm10 Подкрепям те напълно!
Още е малко!Прав е таткото.
Ако нямаш основателна причина,
по-добре си го гледай,поне до 2г.и 6м.
Ще боледува често.Това е нормално,
защото ще е в контакт с много други деца,
а те все са болни.
Има време за контакти!Живота му тепърва започва.
Успех! Peace

# 20
  • Мнения: 1 312
[Ще боледува често.Това е нормално,
защото ще е в контакт с много други деца,
а те все са болни.

А иначе с маска в стерилна обстановка ли ще го гледа?
Стига с тези болести.
Вие децата си на по 2-3 годинки все вкъщи ли ги държите.
Щото моето отрасна по улиците и няма изгледи скоро да го превърна в домошар.
Като гледам ние с баща му какви сме хаймани светлият пример е налице.

# 21
  • Мнения: 192
На децата мястото им е сред други деца, а не в лигавата обстановка в къщи.
Що да е лигава? У нас лигава обстановка няма......


Имах предвид лигавене от бабите в къщи...

# 22
  • Мнения: 16
Преведи на Тате аргумента, че деца посещавали ясла продължават в 1 група в детската градина, ние в София страдаме от недоимък на места в детските градини.

# 23
  • на майната си
  • Мнения: 425
Моите и двамата са били в ясла. Мога само хубави неща да кажа за това.
Дали ще боледуват в яслата или в първа група - все тая, докато укрепне имунната система ще са си болни.
Но цирковете които съм гледал пред детската от деца в първа група, прескочили яслата, са нямам думи.
На децата мястото им е сред други деца, а не в лигавата обстановка в къщи.

 Peace
Твърдо ЗА. Дъщеря ми тръгна на 1 година, втори път пак бих постъпила така. Мястото на децата е сред деца, на бабите - сред баби и т.н....
За протокола имам се за добра майка, поне тя твърди така, имам авторитет пред нея и съм доволна от избора си. НИКОГА не позволявай на родата да се меси в във вземането на решения касаещи семейството ти..

# 24
  • София
  • Мнения: 39 773
Дияна ми е февруарско бебе. Не работех, гледах си я у дома. Говорих с една майка от градинката, която ми каза, че нейната щерка на възрастта на Дияна я записали в 1ва гр. на градината. Дияна стана на 2,8г и решихме да видим как стоят нещата с градината. И я заведох. И за да си вървяла с набора я оставиха една година в яслата.
Поговорете със съпруга си и решете кое ще е по-добре за детето.
Дияна я гледах до доста късно, нито за това съжалявам, нито за 1ната година в яслата.

# 25
  • Мнения: 2 131
Няма да коментирам какви са предимствата и недостатъците на яслата, защото ти, предполагам, ги знаеш.
Обаче таткото като е против, да остане вкъщи да гледа детето. След като ти гледаш детенце и си преценила, че трябва да тръгне на ясла, значи така е по-добре и ти си имаш своите аргументи. То е много лесно просто ей така отстрани да се казва не.

# 26
  • Мнения: 690
Смятам, че нашите аргументи за и против яслата нямат особено значение в случая. Важното е, че има спор вкъщи, до решението на който трябва да се стигне след разговори и солидни аргументи  Naughty и в крайна сметка да се стигне до решение, което да е резултат от това, че единят родител е убедил другия или се е стигнало до компромис. Баби и лели в случая могат само еднократно да изразят своето мнение и повече да не се месят.

Смятам, че за да разрешите спора си първо трябва да говориш с мъжа ти, че това е ваша работа и ваше решение и да игнорирате външните вмешателства по въпроса. Ако бабите и лелите искат да вземат решенията по въпроса за детето, то да вземат да си родят по едно и да си го гледат както смятат за правилно  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 46 526
... синът ми стана много по-оправен и самостоятелен, откакто тръгна на ясла а неща като гърне хранене с лъжица и др. се научават много по-лесно и забавно по подражание на ДРУГИ ДЕЦА.
освен това колкото детето е по-малко толкова по-бързо свеква и приема нещо за даденост. едно 3 годишно дете може да ако реши че не иска на градина, да ви направи луди от тебе до н-тата лелля и обратно, макар там да е хубаво защото то вече е СВИКНАЛО В КЪЩИ КЪДЕТО ВСИЧКИ МУ УГАЖДАТ.

Не мисля, че децата могат да се сравняват с лека ръка newsm78

Всичко е до характер, някои са по-самостоятелни, на други не им е вродено. Когато отидохме първия ден ден на градина, жената, която ги записваше тръгна да я пише във 2 група, била се заблудила по поведението й  Crazy
Съседчето, което живее с/у нас е с 10 месеца по-голямо от дъщеря ми и от бебе ходи на ясла, рева си от началото, та чак до средата на 1 група, моето също рева, но ревът беше, че иска да ходи   Crazy от първия ден, иска й събота и неделя, ако може  Tired затова сравнения не обичам да правя  Rolling Eyes

Съгласна съм с petenceto, решението трябва да е на родителите, не на роднините  Peace

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
ми аз няма как да помагам-ти си го убеждавай, ама щом Родата е Против....
пък моето оцеля да ви кажа и му е супер сега в градината.Малката и тя е за ясла, на година и половина едвам ще е.смятам време и е... Laughing
моето мнение, че таткото барабар с лелите-не са прави Grinning
Точно това е и моето мнение    Laughing .На мен никой не ми се е бъркал. Който има против да излиза по майчинство Naughty.
 Дано успееш да го убедиш, щом така искаш   bouquet.

# 29
  • Мнения: 2 803
Няма да коментирам какви са предимствата и недостатъците на яслата, защото ти, предполагам, ги знаеш.
Обаче таткото като е против, да остане вкъщи да гледа детето. След като ти гледаш детенце и си преценила, че трябва да тръгне на ясла, значи така е по-добре и ти си имаш своите аргументи. То е много лесно просто ей така отстрани да се казва не.
И аз така мисля. Просто аз имама горчив опит от яслата. Това не значи че при вас ще е така. Аз бързах да се върна на работа, но вечер прибирах детето си с подути от рев очички.Бях я отучила от памперса, но там ме караха да нося и започнаха да и слагат. А болестите направо ме побъркваха. 1 седмица водя детето после месец в къщи. Виж за градините съм ЗА. Там е много хубаво има учител, а не медицинско лице. Учат ги с редовни занятия, а там ми е боледувала рядко.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт